Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

    Любо, и тази в Чиснъдие си е укрепена, просто не е от тези, които са в списъка на Юнеско. Църквата в Кълник е удобна за разглеждане, ако ще се минава от единия проход към другия от северната страна. В кулата до църквата има и интересен музей, така че трябва да се отдели поне час за разглеждане.
    Още ме е яд, че поради липса на каквото и да е време не успяхме да разгледаме поне за малко Чиснъдие и църквата. Минахме през градчето вечерта на път към къмпинга, а на следващия ден нямаше време - чакаше ни разглеждане на стария град на Сибиу и минаване през част от Трансфагъраш в почивен ден.

    Коментар


    • #17
      От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

      Ооо...минаването през лятото в почивен ден през Трансфагараш с лека кола си е приключение с неизвестно времетраене...А Чиснъдие си е едно малко китно градче и си заслужава да се види.Църквата разбира се също...Тц тц тц...как съм живял в заблуда, че това е една от онези 7 укрепени църкви под защитата на Юнеско...пък тя не била...
      Божеее...тази Румъния имам чувството, че колкото и да я обикалям, може би цял живот все ще остава по нещо, което не съм посетил и не съм видял...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

        Благодаря за споделеното преживяване, все едно и аз съм карал там, а дори нямам мотор и никога не съм имал!

        Коментар


        • #19
          От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

          Както винаги Любо, много хубаво и увлекателно разказваш, направо забравих да дишам докато не прочетох и разгледах снимките ти, знаеш ли, че само заради твоите пътеписи съм бил няколко пъти на косъм да си купувам мотор и да правя като теб мото пътешествия и снимки , по ред причини не се получи, но с удоволствие ще следя твоите приключения

          Коментар


          • #20
            От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

            Благодаря Павка и се радвам, че ти харесват моите похождения.Карането на мотор, предизвикателството от едно дълго и с много неизвестни пътешествие е голяма тръпка.С кола или джип дори въобще не е същото.Затова и се опитвам...да представя именно този тип туризъм...с мотоциклет, за да могат всички четящи да придобият макар и бегла представа за емоциите и свободата, която носи този тип пътешествие.Дано да успявам поне отчасти да се справя с тази задача, а за мотоциклета...Ако го имаш от вътре, ако го носиш в себе си...сигурен съм, че не си се разминал...Просто не му е дошло времето, но ще се случи със сигурност.Ако пък не ти е в кръвта и да се напъваш...безсмислено е и след това няма да ти донесе пълното удоволствие.За да разбереш обаче...как е при теб един съвет от мен/това без да ти познавам ситуацията/...просто не слушай хората покрай теб какво ти казват и за какво евентуално биха се притеснявали...слушай сърцето си и направи това, което искаш ти!
            Иначе живота ти минава в низ от компромиси с хората около теб и знаеш ли...един ден на края на живота обикновено човек съжалява не за грешките в живота си...а за пропуснатите моменти!!!
            Затова...не пропускай заради някого точно тези специалните, емоционалните и носещи ти най-голямото удовлетворение моменти!
            Пожелавам ти го от все сърце и не само на теб...а на всички!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

              Евала колега , за пореден път преживях дори и за кратко и на картинки ,по-голямата част от прехода
              Имам само една забележка , следващия път да пишеш 20-30дни преди да тръгнеш ................ще се включим и ние.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170806_114008.jpg
Прегледи:1
Размер:1.50 МБ
ID:5765420
              Плануваме идните седмици до края на Септември, между състезанията , отново да пообиколим
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170805_185154.jpg
Прегледи:1
Размер:1.36 МБ
ID:5765421
              ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #22
                От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

                Благодаря!
                П.П.Не ми е дошло много на акъла да пиша тук за предстоящо скитане, а за това пък още по-малко, тъй като решението кога да направя беше крайно импулсивно и взето едва 5 дни преди старта.Иначе, ...защо не? Би ми било приятно ...
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

                  Любо, не ми стигнаха пуканките, отивам за още и продължавам да чета. Чета бавно да не изпусна нещо, не съм бил още в Румъния. Поздрави и живот и здраве следващия път с нас, по френскошвейцарско
                  Последно редактирано от drago varvar; 30-08-17, 22:06.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #24
                    От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

                    Страхотни картички, пардон снимки
                    ако не си ги обработвал, то моля кажи с какво точно снимаш.

                    По-принцип не проявявам интерес към моторни двуколесни, Но след картинките от предната страница ми се прииска да яхна "моторетка" и да отпраша на север................

                    БЛАГОДАРЯ

                    Коментар


                    • #25
                      От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

                      Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                      Любо, не ми стигнаха пуканките, отивам за още и продължавам да чета. Чета бавно да не изпусна нещо, не съм бил още в Румъния. Поздрави и живот и здраве следващия път с нас, по френскошвейцарско
                      Драго...радвам се, че ти харесва.В Румъния е страхотно човече.Не съм вярвал, че мога да искам да се връщам там отново и отново...Има толкова много за разглеждане, а Карпатите са една невероятна планина, която след като посетиш не ти дава доста време да спиш спокойно.На всичкото отгоре е и под носа ни...Не се изисква кой знае каква подготовка и излиза мнооого по-евтино от примерно подобно похождение в Алпите.Разбира се...Алпите са си Алпи...и тяхната красота не може да бъде заменена, но...всяко място си има своето обаяние и ако не си ходил в Румъния...то тогава правим следната дововорка.Ти ме водиш по Алпите, а аз теб по Карпатите...Съгласен?
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

                        Първоначално публикуван от bay-petko Преглед на мнение
                        Страхотни картички, пардон снимки
                        ако не си ги обработвал, то моля кажи с какво точно снимаш.

                        По-принцип не проявявам интерес към моторни двуколесни, Но след картинките от предната страница ми се прииска да яхна "моторетка" и да отпраша на север................

                        БЛАГОДАРЯ
                        Здрасти колега, радвам се, че ти харесват снимките и разказа.На живо естествено беше в пъти по-емоционално и вълнуващо/щом макар и за втори път да съм там, след като се прибрах три дни в съня си нощем се носех по завоите на проходите/.
                        За снимките...принципно от край време си снимам с един Никон D7100 и набор от обективи разбира се.От както обаче си взех мотора, поради по-ограниченото място на него за багаж, а и за по-лесно боравене си купих и един по-малък фотоапарат.Безогледален Самсунг NX500.Исках нещо което да е малко, леко и да снима горе-долу сносно/все пак съм свикнал да снимам с качествен фотоапарат и добрия кадър силно ме интересува/Оказа се, че всъщност..."малкия звяр" както в последствие започна да наричам NX500, прави снимки ако не по-добри, то такива с равно качество на тези от Никона.Този факт който ме накара в началото да се оцъкля/бях пробвал доста безогледалки и никоя не ми хареса...нито като удобство на захват в ръката, нито като менюта и работа с тях нито като качество на заснетото/...така постепенно Никона все повече си остана да си почива в раницата у дома, а аз все повече взех да нося само и единствено "малкия звяр".До момента вече близо година не съм си променил мнението.Просто това чудо вади страхотни кадри, а на всичкото отгоре е и с най-калпавия си и евтин китов обектив/направи сметка, ако му се закачи нещо професионално...просто не го правя, защото един качествен обектив ще е голям и тежък, а така се губи идеята за лек и мобилен фотоапарат/.
                        Та за фотото толкова...Снимките обаче, за да се получават с добро качество без обработка не може да мине.За съжаление техниката /и скъпата техника за хиляди левове също/не е съвършена, а пък светлинните условия на мястото където спреш по път/т.е. не си избрал точното място и време според светлината -залез или изгрев примерно, а пътувайки просто спираш някъде/...те пък винаги са далеч от идеалните.Всичкото това трябва да се компенсира в последствие с пост-обработка.Иначе се получават едни гадни към посредствени кадри и ...мен лично направо ще е ме е яд да ги гледам.
                        Та така...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: КАРПАТИ 2017 - ОБЕЩАНИЕТО!

                          Благодаря за споделеното! Страхотно преживяване!
                          Honda TransAlp 650 '02

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X