Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем газ-бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем газ-бензин

    Здравейте, колеги, от скоро имам газ на фронтерката А (газов инжекцион) двигател X20SE 1996г. Откакто го сложиха паленето на бензин е трудно: пали и аха да угасне и си вдига оборотите, а даже като е по-хладничко си и угася ( а като стане зима не ми се мисли, сигурно няма да има палене???!!!!). А преди газовата въпреки неработеща ланда сонда беше чакмак на каквато и да е температура.
    Казвам на майстора, а той ланадасондата не работи, едната дюза също, почисти си дроселовата клапа и стъпковото моторче. И така ланда сменена, проверих клапата и моторчето добре са (преди година чистени) моторчето за всеки случай пак го чистих. Сега остана само дюза да сменя (а дали е от това?) А пък на бензин да я подкарам студена -трудна работа трябва доста да я изфорсирам, че да тръгна иначе гасне, а като е топла пей.
    Помагайте, колеги!

  • #2
    От: проблем газ-бензин

    Наскоро приятел бори подобен проблем.
    1. Течащи дюзи. Остави я малко на бензин преди да я изгасиш и виж дали ще има проблем след това с паленето.
    2. Виж от къде е "+" на компютъра, че на тая дето я бориха оставаше "+" на дюзите и съответно оставаха отворени 1-2 секунди след гасене и пръскаха яко.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: проблем газ-бензин

      Мерси колега за отговора. Май ще да е това: точка 1 два пъти пробвах - нормално пали. Но за следващото съм бос малко по-вече подробности ако може.

      Коментар


      • #4
        От: проблем газ-бензин

        Първоначално публикуван от felsher Преглед на мнение
        Мерси колега за отговора. Май ще да е това: точка 1 два пъти пробвах - нормално пали. Но за следващото съм бос малко по-вече подробности ако може.
        Те точка едно и две са свързани. С пробна лампа на мястото на дюзата - ако свети след като изгасиш - остава отворена. Ама ако остават отворени вече не мога да помагам, че не му разбирам.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: проблем газ-бензин

          Радеее, уж си еладжия.
          На мястото на дюзата се слага светодиод, а не лампа.
          Може да опука компотера на колата с лампата.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X