Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалване Honda XLV1000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със запалване Honda XLV1000

    Здравейте, мисля, че някъде съм чел за подобен проблем, но не намирам темата и питам отново. От известно време се случва(5-6 пъти) при натискане на стартер бутона за миг да изгуби токовете и занулява уредите на таблото. При повторно натискане палеше, но днес след същата случка не пожела да запали. Издава не типични звуци, стартера не зацепва, уредите на таблото мигат.
    Мисля, че съм чел нещо във връзка с релето за запалване(до акумулатора с кабели + и -), но не съм сигурен.
    Много ми се ще да се справя с проблема и да не се налага транспорт с ремарке
    Дали е нещо типично за модела? Машината е Варадеро 1000 2003 инжекцион.
    Благодаря!
    VARADERO SD2

  • #2
    От: Проблем със запалване Honda XLV1000

    Не знам за модела, но е типично за много мотоциклети . Ако си сигурен, че акумулатора ти е ОК, дай накъсо релето и ако проблемът е в него, направо го сменяй. Ако не е търси нещо друго, обикновено са слаби връзки, зацапани клеми и т.н. Успех!
    Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със запалване Honda XLV1000

      Тези признаци говорят за слаб стартов ток на акумулатора. За това, обаче има две причини. Или акумулатора е в самият край на живота си, или релето за зареждане не работи, както трябва и не зарежда пълноценно акумулатора при движение. А, за да не зарежда релето, както трябва, вече има още няколко различни причини.
      Най-добре започни от смяна на акумулатора.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със запалване Honda XLV1000

        При мен акумулатора умря от раз,и симптомите бяха същите.
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със запалване Honda XLV1000

          Акумулатор!
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със запалване Honda XLV1000

            Благодаря! Изобщо не съм сигурен в акумулатора...сменям и докладвам!
            VARADERO SD2

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X