Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъпгрейд на спирачна система w460

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ъпгрейд на спирачна система w460

    Благодаря за информацията, чудесно се получава, това ще бъде първото нещо, което ще направя след 10-тина дена, като си взема колата Искам да измисля и вариант за смяна на предните, намерил съм 6 бутални спирачни апарати на нормална цена, но трябва да измисля как да стане с диска. Апаратите са от Porsche Cayenne, и дисковете са значително по-големи, 330мм по спомени, но захвата при Г-класата е с доста голям оффсет... трябва да се види и дали изобщо могат да се захванат тия апарати де. Отделно това мисля да купя и спирачната помпа от кайена, казаха ми, че уж можела да се монтира на Гегата с някакъв фланец ако се наложи или друга подобна преработка... какво мислите?

    Коментар


    • #17
      От: Ъпгрейд на спирачна система w460

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5767443
      Тези стават нали?

      Коментар


      • #18
        От: Ъпгрейд на спирачна система w460

        Бърз въпрос... дават ми оригиналните апарати и дискове от G500, само дето не питах коя година, всичките и 4-та апарата, за предните още се чудя, мисля да правя друго там, но за задните се замислям... могат ли да се монтират що годе лесно на 460 или има големи разлики или няма смисъл?

        Коментар


        • #19
          От: Ъпгрейд на спирачна система w460

          Колата е G500 2003 година, предните дискове са 315, задните 275... би следвало самото преправяне да не е трудно, но все пак ще е хубаво някой да даде мнение предварително, да не стане после що не пита, то така не става... Говорим за всичко в комплект, предни и задни апарати + дискове, които трябва да вкараме на w460

          Коментар


          • #20
            От: Ъпгрейд на спирачна система w460

            Отзад си правиш каквото ти е кеф стойка за апарата. Отпред ако не пасне е по голяма играчка.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Ъпгрейд на спирачна система w460

              Ясно, значи и отпред и отзад си е преправяне както си трябва и нищо не става лесно, което означава, че е все едно дали ще ги правя с оригинални или с други... предпочитам да скоча на по-големи дискове и апарати и май тези оригиналните няма да са моите... Някой също може да сподели мнение как спира Г500, ама на мене ми казаха, че не са много доволни от тия спирачки като цяло

              Коментар


              • #22
                От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                Апаратите са монтирани.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37113461_2161811034075909_5142997395910426624_n.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5794188

                След монтажа колата започна да спира много по-зле. Има ли вероятност спирачната помпа, която в момента е от Е320 w210, доколкото знам доста силна, с двойното серво да е дошла слаба и да трябва да я сменям? От какво да търся помпа?

                Коментар


                • #23
                  От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                  Шанса да е от помпата е много слаб.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                    Мда, чувал съм че се слагат тия помпи на г-класите и като цяло не са много немощни... обезвъздушихме ги, кантара отзад също го регулирахме, но продължава да е слабо. При натискане на спирачката педала не е чак толкова твърд, колкото беше преди и стига до една позиция на средата някъде, където опира в нещо като ограничител и не може по-надолу... докато ми ги обезвъздушаваха при откачане на някои от тръбичките пропадаше и целия до пода чак и като ги сложат пак обратно пак тоя ограничител. При натискане на спирачката спира с няколко секунди закъснение и няма тая сила, че да блокира изцяло колелата... нещо се случва ама не мога да разбера какво е... още повече че се глася да сменям и предните съвсем скоро, тогава хептен ще се омаже цялата работа...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                      Проблема ти итдва от така наречения " кантар". Дава прекалено малко налягане за новите апарати. Изхвърли го и сложи рестриктор от голф 3 1.4 и ще дойдат нещата на място. Даже си мисля, че ще трябва и " къстъм" рестриктор - с пружина и съчма да регулира налягането. Поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                        Не е от него. Колата не спира отпред, отзад спира.. какво общо има кантара с предните апарати?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                          При подобен проблем но на Тойота , след рециклиране на спирачните апарати спирачките заработиха перфектно. Ако дисковете и накладките са ментета пак става същото.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                            Първоначално публикуван от Bigger Преглед на мнение
                            Не е от него. Колата не спира отпред, отзад спира.. какво общо има кантара с предните апарати?
                            Има, на г системата е такава.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                              Ясна е работата, ще се карат да се обезвъздушават на машина... аз изобщо не знаех, че има такава опция. В крайна сметка да махам ли кантара отзад и да сложа някакъв рестриктор, както ми казват или да си го оставя, кое е по-добре? Доколкото знам особено за зимата не е много хубаво задните да хващат много яко, че има опасност от завъртане...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                                За начало питай тия дето ти пипат спирачките дали знаят как са кръговете на г-то.
                                Ако не знаят, е като на Москвич Алеко. Например.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X