Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 21

Тема: Ъпгрейд на спирачна система w460

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

По подразбиране Ъпгрейд на спирачна система w460

Здравейте колеги, скоро ни предстои да засегнем по-сериозно и темата със спирачната система, затова искам да питам кой какви експерименти е правил, за да не откриваме топлата вода... След смяната на мотора, в момента колата е с двойно серво и се чувства разлика в спирането, но ме интересуват варианти за замяна и на предните и изобщо подмяна на задните барабани с апарати и дискове. Ако някой има опит по темата нека да сподели как стават нещата с възможно най-малко преправяния, как се слагат дискове и апарати на задния мост, където принципно няма такива. Чувал съм разни неща за смяна на предните апарати с такива от w140, които били по-големи като цяло, но с препработка разбира се... възможно ли е това? Отзад, спринтер, бус? И друг не малко важен въпрос, дали ще успее това серво, което е от E320 в момента, но е еднакво с това на Е430 например да напълни по-сериозни апарати или трябва да го сменим и него...

Място
    софия
    Публикации
    1,126
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Ъпгрейд на спирачна система w460

Ще пусна някоя снимка за да видиш при мен как е направено.Утре ще снимам и ще кача

Място
    София
    Публикации
    5,383
    Точки (при гласуване)
    25

Масово се ползват отзад апарати и дискове от Спринтер.Обаче нямат ръчна спирачка.Аз съм слагал дискове от Витара(разпробити на 5/130) с апарати от Рено мастър.Те са с вградена ръчна спирачка.За тази интервенция е нужен присъединителен фланец,който се изработва на лазер и фреца.Едоор-са да каже дали е бил доволен.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

Явно се оказва, че не е чак толкова лесно... все пак е хубаво да има ръчна, понякога може и да послужи за нещо... ninja_1 имаш ли ги размерите или някакви напъствия как и къде да направим тия фланци, апаратите от рено мастър мисля, че са достъпни и с дисковете предполагм, че ще се справим... а отпред нещо? Да изчакаме и колегата, да видим какво е направил той

Място
    софия
    Публикации
    1,126
    Точки (при гласуване)
    13

Забравих да снимам при мен преработката не е никак сложна.Дисковете са предни а апаратите са от няква Ланча и може да се сложи ръчна.Фланци нямам конзолите за апарата са заварени на моста

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

Това за отзад? Отпред не си пипал нищо, така ли? Ако се сетиш снимай да видим как е станало... щом е по-прост вариант трябва да се види...

Място
    Добринище
    Публикации
    1,426
    Точки (при гласуване)
    12

Добър вечер! И аз мисля, да минавам на дискове отзад. Като мислех да ползвам донорство от 463, обаче се оказа, че търсят едни пари. В краен случай ако няма алтернатива, ще се придържам към 463. Аз също имам интерес към тази преработка. То като цяло, предните дискове за Г-то са няколко варианта по дебелина. Мисля бяха 16мм, 18мм и 20мм, като има разлика в накладките, там от разните бусове не влизаха и иска пилене, което само по себеси влияе лошо на феродото.

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    19,198
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    43

Въпроса е дали се търси ръчна спирачка или не.
    Без ръчна става елементарно и евтино.
    С ръчна малко по-скъпо.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    Добринище
    Публикации
    1,426
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    Въпроса е дали се търси ръчна спирачка или не.
    Четири години съм без ръчна, още минавам "метър" на прегледите. Едвали ще ми потрябва скоро време.

Публикации
    2,094
    Точки (при гласуване)
    14

За минаване на преглед мен лично не ми е толкова важно, но има случай в които ръчната е много нужна.
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

Място
    София
    Публикации
    19,198
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    43

Аз я ползвам доста често на джипа. На леките коли практически не.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

То майната им на прегледите, чувал съм, че не е много хубаво за автоматика, понякога се налага да спреш на някоя по-наклонена улица, на стръмно място и е хубаво да я дръпнеш преди да сложиш на паркинг. Аз принципно я ползвам 1 път в годината с тая цел, но все пак е по-добре да я има... рядко ми се случва да спирам на големи наклони

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

Touareg, Q7 и Porsche би трябвало да са 5х130, задни дискове или предни дискове от Touareg 5.0 няма ли да влезнат на Гегата без преработки? Също не съм наясно, дали има разлика в дисковете на по-малките мотори на туарега и 5.0 примерно... ако измислим и едни корави и сериозни спирачни апарати може и да станат нещата както трябва...

Макар, че като гледам по-добре човек направо да си купи от G500 примерно дискове има на прилични цени и са по-големички от моите, не знам дали ще станат на 460 обаче... с апаратите е по-забавно...

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на ninja_1 Преглед на публикациите
    Масово се ползват отзад апарати и дискове от Спринтер.Обаче нямат ръчна спирачка.Аз съм слагал дискове от Витара(разпробити на 5/130) с апарати от Рено мастър.Те са с вградена ръчна спирачка.За тази интервенция е нужен присъединителен фланец,който се изработва на лазер и фреца.Едоор-са да каже дали е бил доволен.
    От реното предните или задните спирачни апарати се ползват? Също от витарата дисковете, там предполагам, че са предните...

Място
    София
    Публикации
    5,383
    Точки (при гласуване)
    25

От Реното-задните.Щот си имат ръчна в тях.От Витара предните-290мм...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

Благодаря за информацията, чудесно се получава, това ще бъде първото нещо, което ще направя след 10-тина дена, като си взема колата Искам да измисля и вариант за смяна на предните, намерил съм 6 бутални спирачни апарати на нормална цена, но трябва да измисля как да стане с диска. Апаратите са от Porsche Cayenne, и дисковете са значително по-големи, 330мм по спомени, но захвата при Г-класата е с доста голям оффсет... трябва да се види и дали изобщо могат да се захванат тия апарати де. Отделно това мисля да купя и спирачната помпа от кайена, казаха ми, че уж можела да се монтира на Гегата с някакъв фланец ако се наложи или друга подобна преработка... какво мислите?

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

Име:  s-l1600.jpg
Прегледи: 187
Размер:  79.2 Кб
    Тези стават нали?

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

Бърз въпрос... дават ми оригиналните апарати и дискове от G500, само дето не питах коя година, всичките и 4-та апарата, за предните още се чудя, мисля да правя друго там, но за задните се замислям... могат ли да се монтират що годе лесно на 460 или има големи разлики или няма смисъл?

Място
    Бургас
    Публикации
    91
    Точки (при гласуване)
    3

Колата е G500 2003 година, предните дискове са 315, задните 275... би следвало самото преправяне да не е трудно, но все пак ще е хубаво някой да даде мнение предварително, да не стане после що не пита, то така не става... Говорим за всичко в комплект, предни и задни апарати + дискове, които трябва да вкараме на w460

Място
    София
    Публикации
    19,198
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    43

Отзад си правиш каквото ти е кеф стойка за апарата. Отпред ако не пасне е по голяма играчка.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Спирачна система
    От killyou във форум MITSUBISHI
    Отговори: 17
    Последно мнение: 22-08-12, 18:36
  2. Купувам: Спирачен супорт преден десен за Г класа W460
    От The Bear във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 22-11-11, 19:12
  3. Проблем в спирачна система