Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да уча сега

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво да уча сега

    За ТИР-аджия? Аз се замислям, но нямам опит поне на кат. С... Иначе не ме бърка да спя в кабините, бездруго ми се бе наложило да живея 6 месеца във Форд Фиеста...
    Притеснява ме да не се нахендря с някоя пишман фирма, дето предлага обучение, АДР и др., а после да си им роб...
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #17
      От: Какво да уча сега

      Аз се водя от една максима:
      "Do not allow BUT, to keep you in the corner".
      Риска да стоиш на едно място,е много по-голям от това да опиташ.Никога не тръгвай с нагласата че това което правиш/учиш ще ти е последното нещо което правиш на тази тема.

      Коментар


      • #18
        От: Какво да уча сега

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Ако жените са твоята страст Педагогика задочно

        Или гинеколог, тия такова нямат свършване никога пък и на последьк се въдят и мъжки
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Какво да уча сега

          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
          Здравейте , колеги.
          Темата е свързана с начина ми на живот през последните няколко години .
          Хареса ми . Видях се с нови хора, научих нови неща които (мое мнение) са полезни.
          Накратко .
          Преди време , когато трябваше , завърших една магистратура .
          Дипломирах се , инженер , ЕСЕО.
          Никога не работих по тая специалност....
          Сега ми се наложи да понауча нови неща .
          АУ Пловдив . Дипломирах се и там - магистър за втори път .
          И това не е лошо . Интересно е за хора като мен да си комуникарат с поколенията .
          На единия професор можех да съм син , а на колежката до мен - баща .

          Най-интересното че , пак ми се учи нещо .
          Какво да бъде .
          Темата е безкрайна .
          мене ме сърбят краката.
          Нямаш ли мерак да продължиш по някоя от специалностите, които си завършил? С една докторантура?

          Коментар


          • #20
            От: Какво да уча сега

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Или гинеколог, тия такова нямат свършване никога пък и на последьк се въдят и мъжки
            Седят две "будни граждански съвести" пред блока и коментират минаващите комшии:
            - Глей го ма, дядо му гинеколог, баща му гинеколог и тоа учи за гинеколог.
            - Ей тия са ненагледаха ма...
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #21
              От: Какво да уча сега

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Ако жените са твоята страст Педагогика задочно

              Е тва не ми беше идвало на ум! И аз като колегата Rachido4x4 от 3-4год съм пред дилема, ама не защото много ми се учи, а защото ми липсва студентския живот ....

              ПП.Мале, тия искат по 1500лв на година...'бахти главорезите!

              ПП2.А сега сериозно-безсмислено е да учиш нещо което не ти е интересно, не те увлича, не ти е хоби, не го сънуваш.Ако можех бих записал авиация-първата ми тръпка, но за съжаление няма как(няма задочно обучение).За себе си преценявай сам.
              Последно редактирано от ЕМО; 25-08-17, 22:35.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #22
                От: Какво да уча сега

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                Седят две "будни граждански съвести" пред блока и коментират минаващите комшии:
                - Глей го ма, дядо му гинеколог, баща му гинеколог и тоа учи за гинеколог.
                - Ей тия са ненагледаха ма...

                или онова другото
                Какво учиш бе?
                Ми гинеколог ще ставам.
                Учи,сега ти е паднало,да се гледаш после цял живот какъв си.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Какво да уча сега

                  То, нали които го мързи да бачка, все му се учи!!!
                  https://www.youtube.com/watch?v=leFFjwoIPjk
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво да уча сега

                    Мойте 5 'стинки по темата.

                    Аз лично бих учил предмети, които:

                    1. Ме допълват като вече изграден специалист, и ме правят рядък и ценен на пазара на труда. Т.е. ако вече съм завършил ИТ едва ли бих учил ветеринарна медицина. По скоро - финанси, примерно.
                    2. Биха били търсени, но не сега, а към момента в който ще си завърша образованието. Това което е "модерно" и търсено в момента вече го учат още 100,001 маймуни, така че към момента в който завършиш, ще си вече 100,00,002-рата маймуна на клона (всички помним бума на "правистите" от началото на демокрацията), и пазара ще е безнадеждно наводнен.

                    В тоя ред на мисли, аз лично бих добавил към настоящия си skil-set:

                    1. Финансов анализ/Риск анализ
                    2. Немски (ъпгрейд от сегашното ми разговорно ниво до поне бизнес ниво)
                    3. Мандарин - поне на разговорно ниво

                    П.С. Някъде нагоре се мерна в темата (май Кольо го спомена). Според мен до 5-7 години ще има реален глад на пазара за кадърни учители/педагози в средните училища. Добра ниша, с потенциално много добро заплащане. ИМХО.
                    Последно редактирано от windwarrior; 29-08-17, 21:59.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво да уча сега

                      Винд, явно не си хванал идеята.Като гледам на колегата му се учи не защото иска да си подобри квалификацията и да изкарва повече пари(така както се описва изглежда е скучаещ милионер), а защото му допада академичната среда и научаването на нови и интересни неща.Т.е. ученето ще е самоцел, а не средство, апропо идея която лично на мен хич не ми е чужда.
                      ПП.Нали знаеш-на тая земя всеки си има господ-моя не са парите...
                      Последно редактирано от ЕМО; 30-08-17, 08:21.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво да уча сега

                        Философия.
                        Един живот няма да ти стигне, но пък кой знае колко е един живот днес. А утре?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво да уча сега

                          Сега се загледах - стана ми интересно. Вече почти година и пак ми се учи.
                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Трябва ли ти задължително диплома
                          Не докторе , никога не съм се захласвал в дипломата или бройките им . Споделих , че се наложи (обстоятелство свързано с работата и поминъка ми) да уча и в АУ .
                          Наученото там (аз исках да науча нещо) ми е добре дошло и вече ми върши работа .
                          При записването си спомням учудването на служителката ..."...имаш си магистратура а си дошъл тук..?!?!"
                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Винд, явно не си хванал идеята.Като гледам на колегата му се учи не защото иска да си подобри квалификацията и да изкарва повече пари(така както се описва изглежда е скучаещ милионер), а защото му допада академичната среда и научаването на нови и интересни неща.Т.е. ученето ще е самоцел, а не средство, апропо идея която лично на мен хич не ми е чужда.
                          ПП.Нали знаеш-на тая земя всеки си има господ-моя не са парите...
                          Емо - отговорих - трябваше да уча (трябва ми за работата сега) , подобряването на квалификацията е добро нещо . Особенно ако искаш да го направиш.
                          Не съм скучаеш милионер(ееех мечта) , действително сега изкарам повече пари! От наученото и от опита.
                          А виж - допада ми академичната среда , срещах се с хора ,които могат да навържат повече от две изречения подред без да се изпотят и да вдигнат кръвно.
                          Съжалявам да го кажа , но в обкръжаващата ме ежедневно среда , рядко се случва подобна ситуация.

                          Именно заради това искам да уча нещо - това е планирано откъсване от всекидневните неща , ОПРАВДАНО с главни букви , пред моята съвест и пред общността ( за която и 5 пари не давам , общността не съвеста ми ..).

                          п.п. Да допълня на 50 години съм . не бих казал , че сега си започвам кариерата и търся екшЪна.
                          Последно редактирано от Rachido4x4; 10-11-18, 22:17. Причина: старост - нерадост

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво да уча сега

                            Интересно съвпадение. В момента записвам магистърска степен по организационна и социална психология...
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X