Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пирати

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пирати

    Значи никой на никого не дава, щото не е собственик. Те заедно ги намират и трябва да ги поделят. Ако предложението на най-старшия не се одобри от мнозинство, отива за храна на лъвовете.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #32
      От: Пирати

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Някога отдавна. Върви ръка за ръка с антропологията.
      Антропология? Нещо условието не ти е правилно.Или избирателно за определен период!
      Цецо е много по-логично мислещ.Ще го разбереш защо.Имаме време.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #33
        От: Пирати

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Принципно има логика главния да даде на които и да е двама по малко, за да спечели мнозинство. Обаче гаранция няма - може да им е малко и пак да гласуват срещу него.
        Останат ли един на един, логиката на Търтея - единия взима 100%, но извън условието на задачата, винаги има риск другия да го хвърли през борда . Така че единственият безопасен вариант и с най-голям дял на всеки е да ги разделят 50/50 последните двама.
        Придържаме се към задачата обаче.
        Вариантът да си ги разделят последните двама не е безопасен за първите трима.

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Някога отдавна. Върви ръка за ръка с антропологията.
        А от антропологията кога?

        Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
        Оригиналното условие беше за 7 пирати
        Не се опитвай да се присламчиш към далаверата. Петима са.

        Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
        Що не 5*20, нали най-важното за всички е да оцелеят?
        За всеки е важно той да оцелее, това е различно от "всички да оцелеят".

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Цецо не чете внимателно.
        В реалния живот хората много, ама наистина много рядко, действат рационално.
        И още по-рядко четат внимателно.

        Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
        Значи никой на никого не дава, щото не е собственик. Те заедно ги намират и трябва да ги поделят.
        Ей това е една от най-добрите аналогии с изборите.

        Коментар


        • #34
          От: Пирати

          Ми още по-отдавна. Що питаш?

          ПП Те за справка
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=168750
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Пирати

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            ...Имаме време.
            Я имаме, я нямаме, само Той знае !

            И с 5, и със 7 пиратина, и аз мисля като Вива - 4х25, в другото няма логика. Поставете се на мястото на пиратите, ама и на първия, и на последните.

            ... е, ако сте прекалено лакоми - зЪд борда, така е и в реалният живот.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Пирати

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Я имаме, я нямаме, само Той знае !

              И с 5, и със 7 пиратина, и аз мисля като Вива - 4х25, в другото няма логика. Поставете се на мястото на пиратите, ама и на първия, и на последните.

              ... е, ако сте прекалено лакоми - зЪд борда, така е и в реалният живот.
              ИмАли сме познал с .22 , капитан на клипер! Па и не само...
              Падането зад борда дава и допълнителни условия в задачата...
              И ся , чеснто ли ще делим?!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #37
                От: Пирати

                Сички ше искат да преЕбат по-големите, ама като останат четирима е по-друго. Първият им фЪрля по равно, вторият е съгласен щото ако той стане първи го хапва, а за по-надолу е ясно.
                Даже може да има и 4 "за".
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Пирати

                  А кой от тях е учил навигация, кой смазва хронометъра и кой е скатал секстанта у камбуза при чувалите с картофи на дъното. Исторически си е имало мноо ясни правила ))

                  Мен лично исключително ми е забавен капитан "Лебедчето" ))

                  А, за който не е запознат с историята става въпрос за един изключителен карък, Чарли Суон. По това време - кап.Чарли Суон.

                  Та задачката - Имаме пиратски кораб до бреговете на Америка и Испанска ескадра при Чили.
                  т.е. - папу няма откъде.
                  Та въпросът - кого ще изядат при пресичането на Пасифика ... ако се знае, че капитанът е "забележително тлъст" )))

                  Практическият отговор даден 17-ти век - никого ))

                  Щото - вторият офицер е също толкова забележително кльощав (Дампиер), а никой от екипажа не знае как да намери Гуам ))
                  Последно редактирано от deyan_h; 23-08-17, 20:50.
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пирати

                    То е ясно, че колкото им е по-голЕма бригадата, толкова ше им е по-голЕма лапаницата, та за това и спора е около.

                    ... и пак опрЕхме до лакомията.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пирати

                      98; 0; 1; 0; 1


                      Коментар


                      • #41
                        От: Пирати

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Нищо, но от сърце.
                        Верния отговор е
                        Не съм съгласен. Ако спазваме мотив 3, то в този случай Е гласува против. Щото при следващата врътка ще му дадат пак толкова или повече.
                        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                        Коментар


                        • #42
                          Пирати

                          Рекурсивна логика, важното е да се сетиш, че всъщност участниците по-надолу във веригата на разпредлението диктуват условията кой да спечели (за да си гарантират поне минимален приход, 1 жълтица) и логиката се развива от сценариите с най-малко участници нагоре.

                          След като бъде конструиран базовият сценарий с трима участника (с двама е семпъл, с един възможен резултат, който започва да диктува последващите действия), при който първият и третият във веригата елиминират средния, става ясно.
                          Важен фактор е и невъзможността страните да се "коалират", договаряйки си максимизиращо разпределение. С такива изходни параметри, задачата би станала наистина готина

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пирати

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Нищо, но от сърце.
                            Верния отговор е
                            Верен, но не е рационален, заместник си трябва,а рационално ли е на заместника си да дадеш гола вода
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пирати

                              Според мен правилният отговор е:
                              1-зад борда
                              2-65
                              3-35
                              4-0
                              5-0
                              Като 3,4 и 5 могат да са в произволна комбинация.
                              Изпълнени са 3-те условия.
                              Има математическа логика.
                              Ако пиратите не са, като нашите избиратели, никога няма да допуснат един да налапа всичко.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пирати

                                Ц, щото ти очакваш на първия тур последните двама да гласуват да не вземат нищо
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X