Обява

Свий
Няма добавени обяви.

240 часа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 240 часа

    Страхотно , благодаря от съеце
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #47
      От: 240 часа

      Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
      всеки път по който не може да мине лека кола, но е достъпен за среден или висок клас SUV
      Присъединявам се към това определение, като за мотор натоварен с багажа отиващ към 300 кг, по-скоро за път достъпен за НИСЪК клас SUV или по-висок автомобил.

      Коментар


      • #48
        От: 240 часа

        Ден 10ти, 30 Юли.
        500 мили.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:522.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5765293

        Станахме в 6. В 6:30 бяхме в ресторанта за закуска, в 7 на път.
        За капак си изпуснах телефона и екрана стана на сол. Писах го към щетите от пътуването и забравих.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:523.jpg
Прегледи:1
Размер:203.0 КБ
ID:5765294

        Единственото интересно нещо, което се случи по пътя беше, че се разминах с дъщеря ми, която се прибираше обратно в университета в Iowa City. Видяхме се, познахме се, помахахме си и всеки продължи по пътя си.

        Поредното мото приключение отиваше към своя край. Поредните мечтани дестинации бяха постигнати. Отново за седмица бяхме извън комфортната си зона, но именно това е което ни привлича като магнит към мото-туризма.
        Студ, пек, прах и дъжд, камъни, кал, дори и лайна, опитахме от всичко, но не спряхме да се усмихваме, не спряхме да се чустваме живи.
        Върхът на всичко в това пътуване беше компанията. Абсолютно перфектна дружинка. Цялото пътуване мина под абсолютен синхрон, като, че ли го бяхме правили многократно и преди.
        Започнахме пътуването като познати, разделихме се като приятели.
        Сърдечно благодаря на Румен, Коцето и Шол за тези 240 незабравими часа.
        С тях съм готов да тръга отново, сега, на където и да е.

        От дома ни деляха 500 мили, прелетяхме ги за 7 часа и мото трип 2017 отиде в архива.
        В резюме: 10 дни, 10 щата, 4100 мили, много, много фън и екшън.

        Още на другия ден започнах да разглобявам мотора за оглед на щетите.
        Оказа се, че планката която държи тавата под двигателя отзад е счупена също.
        Тавата не беше ужасно наранена, нещо което ме изненада.
        Занесох всичко на доктор и после на прахово боядисване.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:524.JPG
Прегледи:1
Размер:1.09 МБ
ID:5765295

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:525.jpg
Прегледи:1
Размер:503.1 КБ
ID:5765296

        Само след седмица, Встром номер 3 за последните 4 години влезе в гаража.
        Време беше да се разделя със стария мотор, с който направих едни от най-невероятните си пътувания и да започна да подготвям новата машина за нови приключения.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:526.jpg
Прегледи:1
Размер:273.2 КБ
ID:5765297

        Две седмици по-късно Номер 3, така кръстих новия мотор беше готов за бойни подвизи.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:527.jpg
Прегледи:1
Размер:336.5 КБ
ID:5765298

        Забих поглед в картата...
        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

        Коментар


        • #49
          От: 240 часа

          С нетърпение чакам следващото Ви пътуване!
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #50
            От: 240 часа

            Страхотно!
            Благодаря за споделянето на това пътуване.
            Очаквам сравнение м/у стар и нов мотоциклет.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #51
              От: 240 часа

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Страхотно!
              Благодаря за споделянето на това пътуване.
              Очаквам сравнение м/у стар и нов мотоциклет.
              Мерси.
              Стария е 2012 г 25000 мили, новият 2014 с 2000 мили на километража. Това са две абсолютно идентични машини, дори возията им е същата, въпреки разликата в километража, което потвърждава моето мнение, че Встрома е много надеждна и здрава машина. Причините да купя новият са две: Цената беше толкова съблазняваща, че нямаше как да пропусна. Всъщност мотора го купих преди 2 месеца, но нямах време да го прибера от Мичиган.
              Втората причина е, че аз съм абсолютно гол и бос когато става дума за ремонти, дори и малки на мотори. Някак си се чуствам по-сигурен и спокоен на дълги пътувания с по-нов мотор.
              Прехвърлих всички "екстри" от стария на новия и ако не беше разликата в цвета няма как да разбера кой от двата карам
              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

              Коментар


              • #52
                От: 240 часа

                Aз няма какво да кажа, ще продължавам да си мечтая. Благодаря.
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #53
                  От: 240 часа

                  И понеже Гранд Каньон беше засегнат в темата, няма как да не споделя един високо интелектуален разговор с Purple elephant.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3049.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5765340
                  The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                  Коментар


                  • #54
                    От: 240 часа

                    Благодаря!
                    Чакам с нетърпение следващото ни пътуване(аз духом пътувам с вас!).
                    Честита и безаварийна нова машина.

                    Коментар


                    • #55
                      От: 240 часа

                      Много хубава разходка! За Щатите по начало има много малко моторджйиски пътеписи, така че респект! Един приятел взе виза и отива до месец да кара из Щатите. Щял да вземе мотор под наем и да кара по шосе № 66. Препоръчах му подробно да се запознае с твоите пътеписи.
                      Сашо (Purple elephant) отдавана не е писал за трипове из Америка. Другият, който много обикаля с мотори там е Стъни Йорданов. Той има три мотора и май изобщо не се спира. Има един БМВ 1200 адвенчър, едно 650 БМВ Сертао и една Ямаха ХТ 660 Z Тенере. За съжаление и той спря да пише тука, след приключенията си със Стоян в Аляска. После ходиха до Патагония пак със Стоян. Гледах част от снимките му във фейсбук. Питах го, как е било и той каза накратко, че в сравнение с Патагония, Аляска била за пионерчета. Много сурова, но много красива земя. Чили, Аржентина, Патагония и Огнена земя. Но това вече е друга тема.
                      Още веднъж, благодаря за хубавите снимки и пътеписът от Америка.

                      П.С. Ето къде е ходил Стъни по Северна Америка с мотор. https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 29-08-17, 08:21.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #56
                        От: 240 часа

                        ами и аз да кажа благодаря. пътуването наистина е било страхотно! от утре започвам да събирам пари за стром 650! ще отворя и снимките да ги разгледа майка ми, да си припомни младините... събирайте сили за следващото приключение. нещо ми подсказва че скоро ще има такова...

                        Коментар


                        • #57
                          От: 240 часа

                          Благодаря на всички за добрите думи, надявам се да има какво да споделя и за в бъдеще.
                          Владич, пътеписите за Св Америка са малко, защото и ние не сме много. Като прибавиш към Сашо и Стъни още 10-тина човека, които аз или познавам или съм чувал за тях и още 20-30 за които дори не знам дали съществуват ... и адвенчър мото обществото тук се изчерпа.
                          Пътуването на Стъни беше върхът, един ден и аз се надявам да го мина, може би без южните щати.
                          Ако твоя познат има големи очаквания от Рт 66, да ги търси между Калифорния и Аризона, без обаче да гарантирам, че ще остане впечатлен. Не знам от къде ще тръгне, но Аризона, Юта и Колорадо стават много, Калифорния в северната част също. За Вашингтон и Орегон да не говорим. Пожелавам му успех.
                          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                          Коментар


                          • #58
                            От: 240 часа

                            Изненадващо бързо е готово и едно кратко видео...

                            https://www.youtube.com/watch?v=RhEn...ature=youtu.be
                            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                            Коментар


                            • #59
                              От: 240 часа

                              Благодаря, страхотен пътепис и страхотни снимки. Въпрос- как снимаш в движение? Преди беше писал, че имаш специална стойка за фотоапарата, но сега не я видях.
                              Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                              Коментар


                              • #60
                                От: 240 часа

                                Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                                Въпрос- как снимаш в движение? Преди беше писал, че имаш специална стойка за фотоапарата, но сега не я видях.
                                Стойката не я използвам защото дори и когато държа апарата с ръка от вибрациите фокуса бяга много. Сега апарата ми виси на врата, хванат само през едната халка, по този начин без да гледам при хващането на тялото показалеца ми винаги е върху спусъка. Обектива го дъжа на среден зум, което в повечето случаи е достатъчно за да хване обекта за снимане. Отнема малко упражнения, но съотношението фокусирани срещу не фокусирани снимки се подобри значително.
                                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X