Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Видях по-горе,сам си го написал . Да 3-4 хиляди не са малко пари,но зависи за какво.Само гумите на тази каляска ще ти излязат между 1500 и 2000 лева за комплект, така че пак ти казвам, ако 3-4 хиляди не са ти по възможностите, то тази кола определено не е за теб.
    Мислиш ли че не знам колко и са гумите, ГО, каското, данъците, обслужването и т.н. По горе също писах че не е само да я купиш и после да не можеш да и купиш гумите. Че съм си заделил бюджет в който трябва да се вмъкна. И че за РР Спорт трябва да стартирам най малко с едни 20 + хиляди, които на този етап не бих ги дал за автомобил. Ако трябва ще изчакам но няма да се хвърлям на сляпо.

    Коментар


    • #17
      От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

      Моите 5 ст'инки...
      РР Вог си е хапка... Скъпа поддръжка (ако не си пазариш сам частите от UK и нямаш подръка спец). Аз нямам и си плащам. Консумативите не са евтини, но на кой луксозен Жип са? Карам РР Спорт 2005-та, кеф ми е и не мрънкам, като трябва да влезе в бокса. Не е най-надеждната кола правена някога, но си е добре сглобена. Виждал съм по-нови от моята да влизат през месец-два в МП (племенника ми работи там) за ремонти от по 1-2 000 лв, че и повече. За моята броих над 23 бона преди две години и досега не съм съжалил за нито 1 лев от тях. Не може да ти я поддържа бай Иван от съседния гараж, нито пък да слагаш М 10 Д и да си мислиш че ще те вози безотказно. Аз обичам да казвам - купих си най-неразумната кола - скъпа, голяма, неикономична и със скъпа поддръжка. Ама ми е кеф и поне засега не я продавам Кой да е не си купува Рейндж!
      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

      Коментар


      • #18
        От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

        Пиша тук , защото R_M иска мнение на лични, но два пъти се хабя да пиша напразно, защото си е изчерпал лимита на входяшата кутия:

        Здравейте, за TDV8 ви съветвам да намерите кола на малко километри - под 100 000хил. км. Причината е следната - производителят е дал за тези мотори смяна на масло на 30000км. Баровците са си ги обслужвали на толкова. Но това са много километри за този мотор с едно масло. Ако се обслужва на 15 000км двигателя кара много. И друго - дизела си е за леко каране. За юркане с пълна газ по магистралата не става. И разхода му не е малък - 15-17 в града, средно около 14 литра.
        Горещо те съветвам да погледнеш 4,2 SUPERCHARGED бензина. След 2006г. Върви много, не се чупи, гори с 2-3 литра повече от дизела и става на газ без проблем. Това е най-безпроблемния джип от този клас. Неците БМВ Мерцедс и Ауди са много по-зле от него. Ако намериш фейсовия 4,2 с новото табло не се колебай, особенно ако е комбинацията ново табло стария лост за скоростите!!!
        Разбира се кутията на 160-200 000км си иска ремонт - просто се износва като на всички други. Ремонта и не е проблем. Предни възглавници с амортисьори - на 150 -200000км се сменят, не вече не са скъпи. И последно - кормилната колонка спира да се движи - също се прави вече евтино.
        Тази кола няма други болести.
        Карал съм такава кола и си спомням за нея с добро. За скъпи ремонти и обслужване не се сещам. За 2 години и 50 000км, САМО един датчик АБС за 200лв. Даже не съм сменял и спирачки. Когато я продадох беше на 200 000км. Сега е на 350 000 като след мен е карана само на газ.

        За TDV6 важи същото.
        поздрави
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X