Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

    Здравейте колеги на всички. Знам че е писано много по въпроса ми. Може да се каже че съм прочел всичко. Но въпреки това искам и аз да задам въпроса си. От много време се заглеждам по въпросния джип. Интересуваме всичко, абсолютно всичко. Толкова ли е плашещ джипа. С познати които съм разговарял всички ме разобедяват. Бягай далече от този джип. Само по сервизи ще киснеш, бил много тежък за подръжка и т.н. Знам че не съм първият който пита, но моля да ме извините. Понеже съм невеж за това се обръщам за помощ към вас.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-08-17, 19:14.

  • #2
    От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

    Щом те ..."разобедяват" познатите ... сигурно са мно наясно и имат по два такива в гаража.
    А и ти казваш че си прочел вкичко.. а какво научи?

    Коментар


    • #3
      От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
      Щом те ..."разобедяват" познатите ... сигурно са мно наясно и имат по два такива в гаража.
      А и ти казваш че си прочел вкичко.. а какво научи?
      Научих че този автомобил в България е все още рядкост, гледат на него като на екзотика. Че частите са ужасно скъпи, но от друга страна в България всичко се рециклира. Че в малките градчета няма добри специализирани сервизи, където да си го поддържаш. А в мото пфое направо ти свалят кожата. Че в България под 15к добър екземпляр няма. За това се обръщам към форума, за още информация. Все пак това е форум предимно за 4x4 автомобили. Като цяло тази марка е не позната за нашата страна. Всеки като чуе за РР и почва да плюе по марката, но това го отдавам на нашият манталитет. Ако няма какво да добавиш по въпроса ми, недей да пишеш и да остроумничиш. За да пиша и да потърся помощ от по компетентни, явно имам нужда от още информация. Така че няма нужда да задаваш глупави въпроси.

      Коментар


      • #4
        От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

        Първоначално публикуван от R_M Преглед на мнение
        Научих че този автомобил в България е все още рядкост, гледат на него като на екзотика. Че частите са ужасно скъпи, но от друга страна в България всичко се рециклира. Че в малките градчета няма добри специализирани сервизи, където да си го поддържаш. А в мото пфое направо ти свалят кожата. Че в България под 15к добър екземпляр няма. За това се обръщам към форума, за още информация. Все пак това е форум предимно за 4x4 автомобили. Като цяло тази марка е не позната за нашата страна. Всеки като чуе за РР и почва да плюе по марката, но това го отдавам на нашият манталитет. Ако няма какво да добавиш по въпроса ми, недей да пишеш и да остроумничиш. За да пиша и да потърся помощ от по компетентни, явно имам нужда от още информация. Така че няма нужда да задаваш глупави въпроси.
        Общо взето нищо не си начучил!
        Като луксозен SUV е нормално да е по рядък от подобните му и най масови по пътищата модели на МБ, БМВ и ВАГ- групата по обясними причини. Което от своя страна нормално и води до по малко сервизи и механици които са запознати с марката.
        За частите си в грешка, при условие, че се купуват директно от острова, където предлагането и пазара на марката е огромен.
        "Че в България под 15к добър екземпляр няма" е нормално, предвид годината на производство и претенциите, че това е най луксозния SUV в класа.
        Иначе, основно автомобила е много малко английски - основните му агрегати (ДВГ и силово предаване) са съответно от БМВ и Крайслер и няма никаква драма по различна от аналогичните модели при БМВ и Крайслер.

        Коментар


        • #5
          От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Общо взето нищо не си начучил!
          Като луксозен SUV е нормално да е по рядък от подобните му и най масови по пътищата модели на МБ, БМВ и ВАГ- групата по обясними причини. Което от своя страна нормално и води до по малко сервизи и механици които са запознати с марката.
          За частите си в грешка, при условие, че се купуват директно от острова, където предлагането и пазара на марката е огромен.
          "Че в България под 15к добър екземпляр няма" е нормално, предвид годината на производство и претенциите, че това е най луксозния SUV в класа.
          Иначе, основно автомобила е много малко английски - основните му агрегати (ДВГ и силово предаване) са съответно от БМВ и Крайслер и няма никаква драма по различна от аналогичните модели при БМВ и Крайслер.
          Да, не съм на ясно и за това се обръщам към по компетентни. Аз съм карач, като се разтропа нещо или се получи някакъв специфичен шум я карам на сервиз. Както споменах вече, аз съм не веж. А за частите на острова не знам как са, не съм се ровил в нета да проверя. Но в България са доста скъпи. Ако може да дадете линк да разгледам в Англия как са частите.

          Коментар


          • #6
            От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

            Кхъ кхъ ... ще почета предния ти пост с мълчание...
            А по въпроса ... вземи да загледаш Диско 3 или по горния клас РР Спорт.
            Тези години са 2.7 ТД V6 мотори. Разликата с РР е бих казал не толкоз колосална

            Коментар


            • #7
              От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
              Кхъ кхъ ... ще почета предния ти пост с мълчание...
              А по въпроса ... вземи да загледаш Диско 3 или по горния клас РР Спорт.
              Тези години са 2.7 ТД V6 мотори. Разликата с РР е бих казал не толкоз колосална
              Преди гледах и РР Спорт, Диско- то никога не съм проявявал интерес към него. Нищо че са на една и съща платформа.
              РР Спорт много красив автомобил, макар че ми се вижда тесничък от вътре.
              Последно като ги разглеждах започваха от 16-17. Да си призная не е по възможностите ми. Все пак 3-4 хиляди лева разлика не е малка.
              А и повече клоня към Вог, повече ми харесва, за това гледам тези от 2005 г.

              Съобщение от модератор:
              Моля, напишете си в профила от къде сте.
              ...ЦЪК
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-08-17, 19:15.

              Коментар


              • #8
                От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

                Чукни в търсачката range rover l322 parts uk и излизат маса търговци онлайн.
                Но, имай едно на ум, че тая кола е правена за милионери и суми от порядъка на 1000-2000 евра за обслужване и ремонти не трябва да те бъркат!

                Коментар


                • #9
                  От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

                  Първоначално публикуван от R_M Преглед на мнение
                  Преди гледах и РР Спорт, Диско- то никога не съм проявявал интерес към него. Нищо че са на една и съща платформа.
                  РР Спорт много красив автомобил, макар че ми се вижда тесничък от вътре.
                  Последно като ги разглеждах започваха от 16-17. Да си призная не е по възможностите ми. Все пак 3-4 хиляди лева разлика не е малка.
                  А и повече клоня към Вог, повече ми харесва, за това гледам тези от 2005 г.

                  Съобщение от модератор:
                  Моля, напишете си в профила от къде сте.
                  ...ЦЪК
                  Щом 3-4 хиляди те спират,тази кола наистина не е за теП...
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    Щом 3-4 хиляди те спират,тази кола наистина не е за теП...
                    Amen, brother !

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Чукни в търсачката range rover l322 parts uk и излизат маса търговци онлайн.
                      Но, имай едно на ум, че тая кола е правена за милионери и суми от порядъка на 1000-2000 евра за обслужване и ремонти не трябва да те бъркат!
                      Благодаря. Ще разгледам и там как са частите. Знам че е правена за милионери, но вече е на доста години и предвид че става въпрос за 12-13 годишен автомобил, би трябвало да е по поносим за подръжка. Но явно не стоят така нещата. Аз за това съм си заделил бюджет в който да се вместя. Не само да я купиш, а и да можеш да я поддържаш. Тук говорим да може човек да я обслужва. Да и купи нови и подходящи гуми, да отделиш за непредвидени разходи и т.н . Ако все пак не успя да се вместя в бюджета ми, съм склонен да изчакам още малко докато не паднат цените на по новите. От 2007 с новият мотор 3.6д. Чакал съм толкова време, ще почакам още малко. Макар че ми се иска докато чакам за 3.6, да си джиткам с по стария РР Вог. Но времето ще покаже. Още веднъж Благодаря на всички, ако има хора с още инфо за автомобила нека да споделя, или някой със същия автомобил още по добре ще е да се включи в темата. Да сподели личен опит.

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Щом 3-4 хиляди те спират,тази кола наистина не е за теП...
                      Къде видя да казвам че ме спират. Споменах че 3-4 хиляди не е малка разлика. Да, не е по възможностите ми, и не се срамувам да го кажа. За РР Спорт трябва да заделя над 20 хиляди което си е една сериозна сума, и на този етап не бих се разделил с такава сума. Явно за теб 3-4 хиляди са нищо, това сигурно ти е седмичната заплата.
                      Последно редактирано от CarTest™; 25-08-17, 11:25.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

                        Първоначално публикуван от R_M Преглед на мнение
                        Явно за теб 3-4 хиляди са нищо, това сигурно ти е седмичната заплата.
                        Пари за семки...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

                          Първоначално публикуван от R_M Преглед на мнение
                          Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел
                          Тоя въпрос най-добре задай на някой, който ги ремонтира. В тоя форум Митака (dignatov) има сервиз за тях - 0888674422. Успех!
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Тоя въпрос най-добре задай на някой, който ги ремонтира. В тоя форум Митака (dignatov) има сервиз за тях - 0888674422. Успех!
                            Благодаря колега

                            Коментар


                            • #15
                              От: Относно Рейндж Роувър /РР ВОГ 2005 г.3.0 дизел

                              Първоначално публикуван от R_M Преглед на мнение


                              Къде видя да казвам че ме спират. Споменах че 3-4 хиляди не е малка разлика. Да, не е по възможностите ми, и не се срамувам да го кажа. За РР Спорт трябва да заделя над 20 хиляди което си е една сериозна сума, и на този етап не бих се разделил с такава сума. Явно за теб 3-4 хиляди са нищо, това сигурно ти е седмичната заплата.
                              Видях по-горе,сам си го написал . Да 3-4 хиляди не са малко пари,но зависи за какво.Само гумите на тази каляска ще ти излязат между 1500 и 2000 лева за комплект, така че пак ти казвам, ако 3-4 хиляди не са ти по възможностите, то тази кола определено не е за теб.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X