Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

    Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
    Извън темата . Имаше ли други мераклии на плажа за нова година ?
    Не видях никой. За пръв път бях за нова година на място, където не видях заря. Само към 00:30 пристигнаха едни наплашени коне от някъде и се установиха до нас
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

    Коментар


    • #17
      От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

      (изтрито за дублаж)
      Mitsubishi SpaceGear 2.4

      https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

      Коментар


      • #18
        От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

        Не съм ходил на Иракли през зимата. Не съм бил там от времето когато застреляха младежа. Познавах човека който го стори, а беше възръстен и улегнал мъж, с голямо семейство.
        На кое място отседнахте? Да не е почти по средата на плажа, там където се спуска един черен път до бега.

        А по темата, разкажи моля те, по-подробно за двигателя. Ще ми бъде интерсно, а може би и полезно. За цени не питам, само ако ти решиш и то за някои части.

        Коментар


        • #19
          От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          На кое място отседнахте? Да не е почти по средата на плажа, там където се спуска един черен път до бега.
          Тъй като взех колата от сервиза в последния работен ден, а преди това се счупи бързо след като я купих, гумите са и под всякаква критика, а беше валяло цяла нощ. Съответно реших да не слизам по пътищата до брега, защото си има достатъчно дерета в които да си остана. Спряхме на една площадка от която се спуска стръмна пътечка надолу, пада се в началото на плажа и лятото там горе е централен паркинг, но сега беше доста приятна полянка

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          А по темата, разкажи моля те, по-подробно за двигателя. Ще ми бъде интерсно, а може би и полезно. За цени не питам, само ако ти решиш и то за някои части.
          На кратко - изпарителя на газовата е бил монтиран грешно, зимата е замръзвал. При палене е хвърлял пръски навътре и два от цилиндрите са го отнасяли години по този начин. В крайна сметка, малка скъсана тръбичка доведе до изтичане на антифриза и едно иначе леко прегряване докара двата цилиндъра до техният край.

          При разглабянето на двигателя се откриха предишни проблеми произлезли от тези цилиндри, за които са правени доста неловки опити за оправяне и впоследствие прикриване. Имаше и криви болтове по двигателя...

          Имаше оригинални само стандартни бутала, та на блока се набиваха ризи за да паснат тези бутала.

          Уви, аз покрай този ремонт понаучих това онова, но не може да се каже че разбрах всичко и съответно не мога да го предам добре, иначе съм сигурен че е интересен случай, направо възкресение

          Сега харчи 15-16/100 при очаквано фабрични 10,7/100 (реалистично се надявам на 13/100), но казаха че трябва да се разработи още. В тази връзка до морето и обратно си го карах с 2500 оборота, и по калта с толкова се хлъзгах
          Mitsubishi SpaceGear 2.4

          https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

          Коментар


          • #20
            От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

            Мда, кофти натрупване на проблеми.
            Жалко че няма ремонтни размери бутала. Това с ризите е усложнило ремонта доста, а и оскъпило. Дано да е направено както трябва и с подходящ материал.
            Надявам се, разхода който споменаваш е на газ, че ако е бензин е доста.

            Буталата така ли изглеждат, или имат и легла за клапаните?
            https://www.ebay.com/itm/Fit-Mitsubi...-/220698893996
            Двигателя е доста популярен и има бутала на различни фирми и цени. Тези са сравнително евтини, но излизат и още по. Разбира се не трябва да се тъси винаги най-евтиното.
            Последно редактирано от ctef; 02-01-18, 19:09.

            Коментар


            • #21
              От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Мда, кофти натрупване на проблеми.
              Жалко че няма ремонтни размери бутала. Това с ризите е усложнило ремонта доста, а и оскъпило. Дано да е направено както трябва и с подходящ материал.
              Надявам се, разхода който споменаваш е на газ, че ако е бензин е доста.

              Буталата така ли изглеждат, или имат и легла за клапаните?
              https://www.ebay.com/itm/Fit-Mitsubi...-/220698893996
              Двигателя е доста популярен и има бутала на различни фирми и цени. Тези са сравнително евтини, но излизат и още по. Разбира се не трябва да се тъси винаги най-евтиното.
              DJ Tymbi предпочита да работи само с оригиналните части, като в този случай на пълна реставрация съм абсолютно съгласен, дава ми повече дългосрочна увереност.

              А иначе разхода е на бензин, докато се разработи двигателя няма да закачаме газовата. За току що сглобен двигател с нови части разбирам, че е нормално да дава по висок разход, разчитам да се поуталожи малко, иначе ще се търсят активно причините.

              Като цяло от тук този бус си става проект и сигурно ще му направя една тема да си отбелязвам какво се случва
              Mitsubishi SpaceGear 2.4

              https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

              Коментар


              • #22
                От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

                За буталата имах предвид, как изглеждаха оригиналните, имаха ли вкопаване за клапанаите, или бяха с прави чела. Чисто информативно.
                Иначе, разбира се че оригинални части е добре, но стига да не са менте.
                Но има и много реномирани фирми, специализирани в производство на бутала, които съшо са надеждни.При такъв ремонт, и на пробег над 200хил., а сменихте ли лагерите на коляновия вал?.

                А тоя разход хич не ми харесва. Голямо разработване! Дано да се оправи с времето, но не вярвам в чудеса.

                Коментар


                • #23
                  От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  За буталата имах предвид, как изглеждаха оригиналните, имаха ли вкопаване за клапанаите, или бяха с прави чела. Чисто информативно.
                  Иначе, разбира се че оригинални части е добре, но стига да не са менте.
                  Но има и много реномирани фирми, специализирани в производство на бутала, които съшо са надеждни.При такъв ремонт, и на пробег над 200хил., а сменихте ли лагерите на коляновия вал?.

                  А тоя разход хич не ми харесва. Голямо разработване! Дано да се оправи с времето, но не вярвам в чудеса.
                  ....буталата са оригинални , по ВИН номера на колата изкарани, челата им не са фрезовани за клапаните, а леко са вдлъбнати ,с цел по голяма горивна камера.....освен това комплекта сегменти ,както и основни и биелни лагери ,лагерите на бал. валове,комплект пълен гарнитури и водна помпа са оригинални....риззите са правени,както и блока в Балкан стар-бившия СОМАТ и не вярвам да има проблеми, всичко по блока е оправено ( тапите,челно отгоре, тунела на кол. вал,корекция на резбите на тунела и за главата, почистване на водните отвори с киселина ,защото имаше много котлени отлагания по каналите и мн. други ).....освен това главата беше спукана на 3 места, едното от които е в леглото на водача на един от клапаните на главата и 7 прегорели клапана,които сменихме, а останалите ги оправихме( шлайф ,напасване и т.н.)........в момента мотора има компресия 14 атм. но с времето ще улегне, защото този мотор е "разтоварен" и не вярвам да остане така,....има някакъв проблем с първоначалното палене, на което подозираме капачка,палец и/или бобината,а може и да има проблем в МПХ , но в понеделник ще видиме, като дойде новата ......освен това пооправихме и окачването малко ,и в този ред на мисли , ни трябва задна пач (стабилизираща ) щанга на 24 мм дебелина ,защото негоава отодавна е била счупена и липсва парче.....
                  Последно редактирано от DJ Tymbi; 06-01-18, 10:03.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

                    Благодаря за изчерпателния отговор.
                    Голямо мазало е било по тоя двигател. Значи ли това че тези двигатели имат слаби места, защото моята информация е точно обратното? Или пък това е резултат от безотговорна експлоатация и некомпетентни ремонти?

                    За буталата, разбрах от кой вид са.
                    Чудно ми е как са успели да набият ризи и коло са дебели, защото разстянията м-у цилиндрите са малки.

                    На тунела какво му оправяхте, разстъргвахте ли го? Кои резби имаш предвид, на капаците на лагерите, или нещо друго?

                    Разхода при мене на бензин е около 12/100 при скоророст до 110.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

                      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                      Благодаря за изчерпателния отговор.
                      Голямо мазало е било по тоя двигател. Значи ли това че тези двигатели имат слаби места, защото моята информация е точно обратното? Или пък това е резултат от безотговорна експлоатация и некомпетентни ремонти?

                      За буталата, разбрах от кой вид са.
                      Чудно ми е как са успели да набият ризи и коло са дебели, защото разстянията м-у цилиндрите са малки.

                      На тунела какво му оправяхте, разстъргвахте ли го? Кои резби имаш предвид, на капаците на лагерите, или нещо друго?

                      Разхода при мене на бензин е около 12/100 при скоророст до 110.
                      .....очаквах доста по малко проблеми, но.....по принцип тези мотори са безпроблемни,ако се подържат както трябва,даме ,масла, филтри, антифриз и т.н......
                      За ризите, точно това беше дилемата, да се фрезова конкретния цилиндър внимателно, тъй като имаше вероятност да се изтъни много стените и да отиде във водната система.....направили са го както трябва уж, ама ще се разбере по късно......
                      Тунела беше крив,както по радиала, така и настрани ,когато сложиш кол. вал в него и понечиш да го въртиш, той заяжда и без да си сложил петите му, а с петите ставаше много зле....а ако ги стегнеш ,вала вече не се върти.....
                      Всички резби за болтовете на главата бяха фира,за това се наложи да се сменят и болтовете на главата с по подходящи......
                      Този мотор е отварян поне 2 пъти преди мен и го бяха оклепали много яко, имаше и силикон за баня даже ползван....

                      Коментар


                      • #26
                        От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

                        Добре, всичко разбрах. Извинявам се ако съм нахален. Един последен въпрос.
                        Както предполагах, разстъргвали сте тунела.
                        Какви лагери ползвахте след това? Да не би, за тези двигатели да има усилени лагери с по-дебела черупка?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

                          Тунела си остава с номинален размер , просто се измества нагоре. Отнема се от капаците на лагерите. Високата компресия е в следствие на това. Може да се очаква ускорено разбиване на демпфера на съединителя поради несъосност на първичния вал на скоростите и коляновия вал.
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • #28
                            От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

                            Ами не знам, човека пише че е бил крив и в страни.
                            Иначе, номера с прешлайфането на капаците е ясен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

                              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                              Тунела си остава с номинален размер , просто се измества нагоре. Отнема се от капаците на лагерите. Високата компресия е в следствие на това. Може да се очаква ускорено разбиване на демпфера на съединителя поради несъосност на първичния вал на скоростите и коляновия вал.
                              .....и аз това очаквам, ама тайничко се надявам да не стане.....правил съм и по тежки случаи и то на дизели , а там вибрациите и усукванията са доста по големи и е нямало досега проблеми и оплаквания ....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Mitsubishi Space Gear - майстор/сервиз

                                По лични наблюдения , при изместване 0,1 мм на тунела след 120 000 км феродовия диск беше в добро здраве, та практически може и да живее . Беше превъртял основен лагер и нямаше голям избор на блокове.
                                Ама при толкова амортизиран блок бих търсил друг.
                                Фиат Купе
                                Опел Фронтера В
                                Мицубиши Паджеро Пинин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X