Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стелт, ПВО, кой, кого?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

    Ми покажи прихванат/начертан маршрут на някой нов стелт.

    пп
    пияния, вижда само и убедено, единствено пияници
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #47
      От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Ми покажи прихванат/начертан маршрут на някой нов стелт.

      пп
      пияния, вижда само и убедено, единствено пияници
      И пияния, и трезвия вижда тъпа фенщина в стила на руски ураджийски форум. Само дето е с обратен знак, щото нали трябва да поддържаме линия на поведение ...

      1. Къде очакваш да видиш публикувани данни от РЛ проследяване на СТЕЛТ?!? Във ВК, Фейса или в ПАН.бг?

      2. Що Ф-35 летял в Прибалтика и Полша, като било бъкано с радари в Калининград? А др. новопръкнал се спец по военни въпроси би ли споделил някои сериозни причини да не го прави? Щото на мен наличието на руски радари ми звучи като много основателна причина СТЕЛТ-ове да сe заврат именно в такъв район, където има добри възможности да се направят изпитания в условия, близки до реалните, без да има каквато и да било реална опасност.

      3. Цвили от кеф Досев, че "томахоците ги били направили стелт". Кой, кога, какво не е важно. Също като при въоръжените до зъби "дронови АУАКс-и" над Румъния ...

      4. Бил отменен парад в Петербург, щото наблизо било имало нещо с крилати ракети? Защо точно някой би се уплашил някой та да отмени парад по такава причина?!? Тъпа фенщина в стил "Пиндосы обосрались" ...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-08-17, 14:20.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        На ф22 я дават да е колкото на птица, радарите няма всяка птица да следят.
        Летателните характеристики на птиците и изтребителите са различни, дори и когато се пиявяват като една и съща отметка.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #49
          От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          ПП."Стелт" не е форма на самолета, а комплекс от мерки...
          СТЕЛТ е именно технология.

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Тия хора оцеляват така едни 100 години.
          Това не е точно така. По време на японската окупация, Корея просто не е имала суверенитет, но си е била една много сносна държава (хайде територия), след войната, разделила я на две, двете държави са в равностойно икономическо положение докъм средата на '70-те. Оцеляват така, отпреди 30-ина години, като пикът на проблемите им беше през '90-те. До голяма степен и по обективни причини - природни катаклизми - но пък същите и също толкова съществени, засегнаха и южната, а там това време беше пикът на ръста им.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Летателните характеристики на птиците и изтребителите са различни, дори и когато се пиявяват като една и съща отметка.
            Стига да имаш време да гледаш. Щото сърбете дето ги спрягаме с джакпота са го запалили за 17 секунди
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Летателните характеристики на птиците и изтребителите са различни, дори и когато се пиявяват като една и съща отметка.
              Спор няма(за характеристиките), но когато трябва са следиш/водиш в реално време над 10, 100, 200 цели, за всяка точка ще назначаваме редник? Не, трябва си анализатор на поведение и сигнатури, което пък влачи едни милиарди операции в секунда, ти поне се сещаш. Гледам също, че хората незнаят, че лазер вече има качен на AWACS
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #52
                От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

                Една таблица-колко излиза на американският бюджет сериен F-35A по години.Цифрите са в милиони $
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:coast.jpg
Прегледи:1
Размер:147.3 КБ
ID:5763782
                И различни варианти на въоръжаване при различни типове мисии-"въздух-въздух" и "въздух-земя",при различни типове полети-"стелт" и "максимален".С 14 AIM-120 и 2 AIM-9X,ще е маневрен като тухла но - "пуцай куме пуцай"
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fire.jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5763783

                Коментар


                • #53
                  От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Стига да имаш време да гледаш. ...
                  За тази работа има и компютри, които могат, примерно, да елиминират всички отметки, които се движат със скорост под ХХХ км/ч ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

                    И както е в случая с ф117то, трябва баш в тия 17 секунди (които сега са и по малко) да му е отворен бомбовия люк.
                    Това за стелта.
                    Отделно че сърбите успяват сумарно да свалят два самолета. Другия за домашно какъв е.
                    То не е като режи хляб и яж
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      ... Гледам също, че хората незнаят, че лазер вече има качен на AWACS
                      Дали пък някой пак не е спал отвит и да е сънувал нещо от типа на дроновите АУАКС-и, стрелящи в автоматичен режим. Ако случайно имаш предвид това, може би няма да е зле да почетеш малко по-внимателно преди да почваш да си биеш гъза в тавана.

                      Защото въпросната система има основно предназначение да защитава големи самолети от ракети "земя-въздух" и то с ИЧ насочване. Работата на лазера е да внесе смущения в работата на ИЧ система на ракетата.

                      The system is designed to protect large aircraft from shoulder-fired, vehicle-launched, and other infrared-guided missiles when the planes are operating close to the ground, such as on takeoff and landing, as well as during low-level operations and aerial refueling. ...
                      Срещу нароченитe/проектираните като "AWACS killer" ракети въздух-въздух, тази система не може да предложи никаква защита, защото и руските, и китайските ракети от този тип са най-вече с активно или полуактивно РЛ насочване ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Спор няма(за характеристиките), но когато трябва са следиш/водиш в реално време над 10, 100, 200 цели, за всяка точка ще назначаваме редник? Не, трябва си анализатор на поведение и сигнатури, което пък влачи едни милиарди операции в секунда, ти поне се сещаш. Гледам също, че хората незнаят, че лазер вече има качен на AWACS
                        Лазер има качен и на МиГ-27 от преди 40 годинки ама е за далекомер и подсветка на целите, тоя на ауакса как се справя с унищожаване на цел с диаметър 30см летяща не особено стабилно и в облачно време да кажем? А ако целите са 5?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Другия за домашно какъв е.
                          F-16 къв да е.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Не знам по каква линия (всъщност, знам де, но не знам като как продължава да битува), Русия и Китай се разглеждат като седящи едновременно от една страна, срещу САЩ от друга. Със сигурност има конструкция, в която Русия е враг, със сигурност има и такава, в която Китай е такъв. Но в конфликт, включващ едновременно и трите, най-вероятната конфигурация е САЩ и Китай да са в един лагер.
                            Смятам, че оперативните планове стоят така - история, размер, географска близост до Русия.
                            Разбира се, пълна свобода давам на личното ми мнение по темата, никаква идея извън него.


                            Коментар


                            • #59
                              От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

                              Всъщност, всяко тяло може да е невидимо - аз, например, никога не съм виждал В2, въпреки че всеки ден гледам за тях.
                              Въпросът за видим/невидим стои в комплекса - цел, наблюдаващ инструмент, разстояние между тях и условия подпомагащи/пречещи на наблюдението. Част от последното пък зависи от познанията на страните в наблюдението една за друга - ако отлично знам възможностите на твоя радар, мога да бъда съвсем невидим за него по един или друг начин. Най-малкото, като летя достатъчно далеч от него.
                              Следващ въпрос - ако "видя" нещо, което сметна за цел, какво ще правя с него? Имам ли смислено решение?
                              Не мисля, че ПВО капацитета на С. Корея, с отлично познатите (архивни) версии на въоръжение ще представлява каквато и да е заплаха за сваляне на американски самолет. Разбира се, шанс винаги има, дори просто да стреляш на случаен принцип с ракетите.


                              Коментар


                              • #60
                                От: Стелт, ПВО, кой, кого?)

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                F-16 къв да е.
                                Който никак не е невидим.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X