Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алпите 2017, планината която не може да се опише.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

    Благодаря! Френските Алпи препоръчвам с две ръце. Ако има нужда от инфо за тях съм насреща.

    Коментар


    • #62
      От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

      Оф...Драго...ама свърши ли бре...
      Аз тука изпаднах в тиха лудост...сега като ми спреш хапченцата,какво ще правя а...?
      Благодаря за снимките, благодаря за разказа и дестинациите...Пътеписа ти е супер братле!
      П.П.Кроя планове за догодина и този път да се надяваме, че и аз ще постна снимки от местата, които сте посетили!
      Дай Боже на всекиму!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #63
        От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

        Само кажи че тръгваш, тогава ще видиш какви етапи ще ти начертая. Никви хапчета не ти трябват, мечти за сбъдване са нужни. Ще си цитирам подписа, мисля вече си го усетил. Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #64
          От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

          Браво Драго, умееш да пресъздаваш преживяните моменти и изживяните емоции.
          В началото на твоето пътуване видях във фейсбук, че качвате моторите на платформи и реших, че ще ги закарате през скучната магистрала до примерно Словения или Австрия. След това ще оставите колите на охраняван паркинг и са пускате с моторите на обиколка в планината, като преспивате където сварите в края на деня.
          Но явно сте го планували по този начин, който малко ви ограничава в преходите. Както и да е... получило се е страхотно, емоцията е налице.

          Коментар


          • #65
            От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

            Базовия лагер има своя +, но има своя -. Хубавото е че знаеш че багажа ти е на сухо и не е на мотора, няма да търсиш къмпинг и да разпъваш палатка, или стая за спане. Но това те принуждава да минаваш по един и същи път на тръгване и прибиране. Тава се оказа за мен малко гадно, защото като си на място което е да си бере лайката и не ти се тръгва, се сещаш в един момент че си на 250км от квартирата и трябва да се прибираш. Все едно да си на хотел във Велико Търново, а да обикаляш из Родопите. Но примерно ако си си планирал етапите предварително и си сложил квартирата в средата на маршрутите си, ще е гот. Може би ако лагера беше в Livigno , щеше да е по удачно, но етапите които бях начертал, от които не минахме през два, квартирата си беше ок. Все пак го бяхме играли всеки ден да разпъваш палатката и да спиш на различно место. Решихме този път да е различно и го направихме така както искахме. Следващия път може да сме с няколко лагера или пак всеки ден на различно, времето ще покаже.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #66
              От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

              Благодаря за споделянето, за хубавия разказ и прекрасните снимки

              Коментар


              • #67
                От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                Да, да, да, дааааа! Браво, супер. Толкова познати места, такава красота! Благодаря, много благодаря!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #68
                  От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                  Niederfalkenstein и това го видяхме, в двата му размера.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4445_SCALED_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5765477

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036.jpg
Прегледи:3
Размер:1.58 МБ
ID:5765478
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                    Mалко снимки на 360 градуса, не са много качествени, ама така и нямах време да се опознаем с устройството и неговите настройки. Отворете на цял екран и с мишката разглеждайте каквото искате да видите, може и зумване.

                    https://theta360.com/s/dMz0AkFN1PQpZE7bvtp3my0Iq

                    https://theta360.com/s/gz5oYlx5gxjDY1jD6KXZHJpZo#

                    https://theta360.com/s/bTokiYjOovMJ4bDh3XOzFrVmC

                    https://theta360.com/s/eswYntyudGClCD2mz1fj2Qo1Q
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                      И Баш бай пустиняците

                      https://theta360.com/m/dib8gK4R9v5jGHQQStmGvd0b2

                      https://theta360.com/m/mCuxdy9GcgApSdqlnSSAhAVWq
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                        Бла-го-да-ря! Благодаря...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                          Само кажи че тръгваш, тогава ще видиш какви етапи ще ти начертая. Никви хапчета не ти трябват, мечти за сбъдване са нужни. Ще си цитирам подписа, мисля вече си го усетил. Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!
                          Ооооо.....Драго, реша ли да тръгвам/искрено се надявам да се случи за догодина/, още от далеч ще те притеснявам за съдействие...Идеята е да не съм сам по възможност, защото колкото това да носи пълна свобода...супер гот си е да споделиш красотата и емоцията с приятели!
                          Та ще видим...на този етап уж има мераклий, но да видим дали като наближи момента нещата ще останат така.За себе си съм сигурен...тръгвам!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                            Няколко човека ме питаха с какво съм снимал. Техниката е Pentax k3ll и обектив Pentax 16-50 f/2.8 , за снимките с 360 градуса използвах RICOH THETA S. На тръгване при подреждането на багажа,прерових на всякъде в апартамента къде съм заврял статива. Нямаше го слязох да го търся в колата, няма го, помолих жената да провери в нейната кола и у тях да не съм го забравил, няма го , на вилата и там го няма. Та си помислих или съм го загубил или са ми го откраднали от някоя автомивка. Тръгнах без него, много ме беше яд. Като се прибрах имах да карам разни багажи насам натам и коланите от ремаркетата бяха хвърлени в багажника и ми пречеха. Подредих багажника и си викам тези колани що не ги метна при резервната гума? Вдигам капака и .... щях да си изям от яд. Нали се сещате къде е бил статива, през цялото време съм си го возил с мен и не съм знаел. Само ще кажа, че дъждовете които ни валяха не ме бъркаха изобщо да си снимам, апарата беше открит в боя и ако аз бях с дъждобран , то апарата не го бях овивал в нищо. В дъжда не видях някой друг да снима , но много хора ме гледаха с широко отворени очи. Няма ядове, когато пише, че една техника е водо защитена и тя бъде такава, а не само на теория.
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Алпите 2017, планината която не може да се опише.

                              Малко снимки от задръстванията по границите, снимките са от телефона.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-d06b4effd4c2ae185b79ab34eccf084d4d2b0f09e63fb87e9d2168c7374e1bfe-V.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5765481

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-79eda363ecb4a448f8c1aa79789b184c7577a6cd46d33f54335546999b3bbcf0-V.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5765482

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-c990950974a9de6664cf0226f67acb32aff90b2e630e9b8ab602bf2a34393556-V.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5765483

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-79eda363ecb4a448f8c1aa79789b184c7577a6cd46d33f54335546999b3bbcf0-V.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5765482
                              Прикачени файлове
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Алпите 2017, планината която не може да се опише.

                                Ако трябва да избера едно място на което да карам цял живот, то без да мисля си събирам багажа и се премествам в Алпите !
                                Уникално място на което може да се намери всичко което е нужно на един моторист.
                                Благодаря ви че пак ме върнахте там !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X