Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Хубав хладилник (голям, домашен, що-годе модерен, с 1 компресор) ако не го отваряш много за денонощие изяжда 0.3-0.6 киловатчаса.
    Това с 0.3 киловатчаса за домашен не може да е вярно. Дават им годишна консумация на 250 киловатчаса, което е 0.7 киловатчаса денонощие, така за целта на упражненето бих го смятал 1 киловатчас на ден. 150 ватов панел ги прави без проблем в слъчвево време и с насочване, 200 ватов ще ги направи и легнал на покрива без насочване.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #17
      От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

      Ясене,тези изчисления са прекалено хубави за да са истина.Казвам го като човек,който от 7-8 години ползва през лятото слънчеви панели,акумулатори,хладилници,фризери,осветление,музика,флексове,бормашини,кафемашини и каквото се сетиш на енергия от слънцето.
      На практика нещата са различни
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #18
        От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Това с 0.3 киловатчаса за домашен не може да е вярно.
        Хладилникът у дома, дето малките го забравят отворен поне по веднъж в седмицата, харчи 0.4 киловатчаса на денонощие.

        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
        Ясене,тези изчисления са прекалено хубави за да са истина.
        Я го знам. Не случайно съм написал че това са идеалните условия. Те се реализират рядко.


        Впрочем основната интрига в къмпинговия хладилник е той да седи на сянка, а панелите - на слънце. При работа на 12в това води до досадни загуби (има-няма 50%) по кабелите.

        В ограничени случаи съм виждал успешно използване на сянката на самия панел за хладилника.

        Коментар


        • #19
          От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

          И това е вярно....
          Ако имам 50% загуба по кабелите,НИКОГА НЕ БИХ СЕ ЗАНИМАВАЛ СЪС ТОК ОТ СЛЪНЦЕТО
          А къмпинговия хладилник винаги седи на сянка....поне аз досега не съм виждал някой да си е пльоснал хладилника на слънцето
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #20
            От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

            Практиката се доближава до теорията ката започнеш да мериш влязло/излязло от акумулатора и правиш необходимите корекции, не с пари. На хладилник в такива условия му трябва ,,комин" с принудително вентилиране. Това са прекалено чести проблеми и във всяка съвременна кухня
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Практиката се доближава до теорията ката започнеш да мериш влязло/излязло от акумулатора и правиш необходимите корекции, не с пари. На хладилник в такива условия му трябва ,,комин" с принудително вентилиране. Това са прекалено чести проблеми и във всяка съвременна кухня
              Ще конкретизираш ли?
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #22
                От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                Имаме джуджавки дето мерят влезли-излезли ампери. И математиката показва панела дето го мислиш да е х2. соларите да са х2, и никога да не слизаш под 50% на акумулатора- демек и той х2.

                Тоя номер го играем по няколко пъти на годината, само дето хладилника не е сам.
                Последно редактирано от NIKSD; 17-08-17, 15:54.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #23
                  От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                  в досегашната ми практика колкото и да изчисляваш с формули, колкото и да мериш с джиджавки.... трябва си х 2...

                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                    Зависи с какво мериш
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                      Хладилник 90 см. висок кучи марка струващ 200-250 лв в галемите вериги за техника, монтиран в микробус с 300 вата но нейм инвертор с "правоъгълноидален сигнал" с щатния акумулатор на буса 90 Ач заедно с 4 лампи лед по 3 вата изкарва 2 денонощия и буса пали без да се замисля. В този режим 20 мин. дрънкане на тихи обороти зареждане на акумулатора гарантирано стига за следващите 24 часа.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                        http://www.ebay.com/bhp/dc-watt-meter
                        Любителски поне за достатъчно точен ориентир стига. Несъответствията се прецизират и следва командирско решение. Като се осигури и вентилация се пооправят нещата.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Хладилник 90 см. висок кучи марка струващ 200-250 лв в галемите вериги за техника, монтиран в микробус с 300 вата но нейм инвертор с "правоъгълноидален сигнал" с щатния акумулатор на буса 90 Ач заедно с 4 лампи лед по 3 вата изкарва 2 денонощия и буса пали без да се замисля. В този режим 20 мин. дрънкане на тихи обороти зареждане на акумулатора гарантирано стига за следващите 24 часа.
                          А така

                          И колко време вадиш от тая батерия,смисьл колко живот?То и аз мога да тичам с торба цимент на гьрба ма 20-30 метра.

                          Батерията кога е замервана за проверка на какьв % животец е?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            http://www.ebay.com/bhp/dc-watt-meter
                            Любителски поне за достатъчно точен ориентир стига. Несъответствията се прецизират и следва командирско решение. Като се осигури и вентилация се пооправят нещата.
                            Мери едни ампери и волтове,а мери ли колко % ти е свалена батерията за да я подьржаш на някакви ниво заредена та да издаяни едни 600-800 цикьла поне?

                            Достатьчно точно показва,че е ниськ волтажа на картинката,друго полезно аз не виждам.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                              Прочети малко де, всичко мери с достатъчна точност. Вх/изх. по едно и стига за начало. А % живот при Ясен, ма трябва да е ясно и колко е бил като нова, а не какво е пишело
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Мери едни ампери и волтове,а мери ли колко % ти е свалена батерията за да я подьржаш на някакви ниво заредена та да издаяни едни 600-800 цикьла поне?

                                Достатьчно точно показва,че е ниськ волтажа на картинката,друго полезно аз не виждам.
                                Тва е малкия брат на сантрекса, мери каквото трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X