Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловен сезон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ловен сезон 2017

    Наслука и тука. Здрави да сме.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #17
      От: Ловен сезон 2017

      Честит ви нов сезон,и Наслука!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #18
        От: Ловен сезон 2017

        Наслука и от мен!
        При нас много слабо слаб прелет на гургулица. Може би заради големите масиви от слънчоглед и концентрацията на дивеч е малка. Пъдпъдък, тук там се чува. Два часа ходене един пъдпъдък.
        Северните склонове на Средна гора по поречието на р. Тунджа. Местата са прекрасни, храна бол.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #19
          От: Ловен сезон 2017

          Наслука!
          В събота излязох с млад бретон. Пъдпъдъци се чуха, ама трева до пояс. Без смъртни случаи. Снощи ходих за риба с въдица. Хванах 2 кила дребен кефал, 1 кърлеж и трън в петата.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: Ловен сезон 2017

            Наслука! Колкото излизаме, толкова да се прибираме!

            Коментар


            • #21
              От: Ловен сезон 2017

              Наслука! В събота 6 пилета за двама от трима ни (аз даже не стрелях). В Неделя само аз 3 пилета, ама едното не успяхме да намерим. Неожънато и висока растителност. За двата дена видяхме четири гривяка само. Слънчоглед няма.
              Ааа. И много мочурливо беше на места.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #22
                От: Ловен сезон 2017

                Сгояне, изчисти си кутията, за да ти пратя ЛС.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #23
                  От: Ловен сезон 2017

                  Ако някой още не е научил - ловният сезон за прелетен дивеч 2019 се открива на 10 август. Наслука!

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lovat-na-preleten-divech-se-otkriva-na-10-avgust-zapoved-iag-1.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5818388
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ловен сезон 2017

                    Дано! Предпоследната заповед на министърката просъществува само 12 дни. Със създалата се психоза с разпространението на АЧС не се знае ще има ли изобщо някакъв вид лов!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ловен сезон 2017

                      Вчера слушах някакъв от председателите на БЛРС който по телевизията заяви че за да се справим с тоя измислен проблем трябва да се изтребят всички диви прасета в тая държава . Това нито е реално нито е възможно дори и с ресурсите на цялата държава . Щеше да е смешно ако не беше трагично това да го каже човек който много добре трябва да е запознат с характеристиките на дивеча в България . Прозвуча ми малко като китайската кампания през шейсетте години на миналия век по унищожаване на врабчетата да не ядели реколтата от ориз
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ловен сезон 2017

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Вчера слушах някакъв от председателите на БЛРС който по телевизията заяви че за да се справим с тоя измислен проблем трябва да се изтребят всички диви прасета в тая държава . Това нито е реално нито е възможно дори и с ресурсите на цялата държава . Щеше да е смешно ако не беше трагично това да го каже човек който много добре трябва да е запознат с характеристиките на дивеча в България . Прозвуча ми малко като китайската кампания през шейсетте години на миналия век по унищожаване на врабчетата да не ядели реколтата от ориз
                        Не знам кое му е измисленото на проблема, за сега два свинекомплекса - с 40 000 и 25 000 прасета заминаха. Едва ли ще са последните. Това дали някога ще се възстанови, като знаем държавата как по никакъв начин не помага на животновъди, зеленчукопроизводители и т.н.?
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ловен сезон 2017

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Не знам кое му е измисленото на проблема, за сега два свинекомплекса - с 40 000 и 25 000 прасета заминаха. Едва ли ще са последните. Това дали някога ще се възстанови, като знаем държавата как по никакъв начин не помага на животновъди, зеленчукопроизводители и т.н.?
                          За да се справиш с проблема трябва много ясно да си проучил пътя по който е дошъл тоя вирус . Понеже и двата са около Русе предполагам че са внесли по евтин фураж вероятно от Румъния . Свинекомплексите все пак са животновъдни ферми със затворен цикъл на прасетата всичко необходимо се вкарва вътре не се изкарват на паша . Достъпа на външни лица нямащи отношение към животните също не се допускат .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ловен сезон 2017

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            За да се справиш с проблема трябва много ясно да си проучил пътя по който е дошъл тоя вирус . Понеже и двата са около Русе предполагам че са внесли по евтин фураж вероятно от Румъния . Свинекомплексите все пак са животновъдни ферми със затворен цикъл на прасетата всичко необходимо се вкарва вътре не се изкарват на паша . Достъпа на външни лица нямащи отношение към животните също не се допускат .
                            Много неща се изписаха ... повечето не са верни ... специално за Бръшлен (а дори и за Голямо Враново)знам със сигурност че фураж не се внася.До последно хранеха с миналогодишен фураж (според изследвания в идеални условия за вируса - влажност и температура той може да отцелее 2 месеца върху зърно.Такива условия за него няма в силозите и складовете за зърно.Едва ли е от фураж.Версии много но фуража е най-малко вероятната причина ... но има добавки във фуража които се внасят (това са мой размисли)
                            Последно редактирано от derhunter; 04-08-19, 19:41.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ловен сезон 2017

                              Кой е донесъл вируса?!? Със сигурност не са извънземните. Достатъчни са мухите, дето се въдят по мършата, а в кочините има цели рояци и комарите, които са навсякъде. А пряката връзка между горите с диви свини и селата с домашните са чакалите, скитащите кучета, свраките и враните.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ловен сезон 2017

                                Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
                                Много неща се изписаха ... повечето не са верни ... специално за Бръшлен (а дори и за Голямо Враново)знам със сигурност че фураж не се внася.До последно хранеха с миналогодишен фураж (според изследвания в идеални условия за вируса - влажност и температура той може да отцелее 2 месеца върху зърно.Такива условия за него няма в силозите и складовете за зърно.Едва ли е от фураж.Версии много но фуража е най-малко вероятната причина ... но има добавки във фуража които се внасят (това са мой размисли)
                                Навремето 1990 - 1995 като шофьор в Сердика София съм ходил в два свинекомплекса Благоевград и Маноле . И в двата фуража се изсипваше на открити площадки и беше достъпен за всякаква гад . В Маноле имаше дни когато фуража е повече да кача влекача върху него за да ми стгигнат крановете до отвора на резервоара в който разтоварвах . Камиона минаваше задължително през дезимфекционна яма даже съм имал случаи да ме върнат назад да мина още веднъж . Сега как е не знам ама едва ли е много по различно .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X