Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моторче за охлаждане на климатика на XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моторче за охлаждане на климатика на XJ

    Онзи ден ходих на сервиз да ми заредят климатика, че спря да духа ладно. Оказа се че фреон си има и компресора работи,но меторчето на перката която стои пред виско перката е за климатика и не бачка. Обаждам се аз по магазините и "Ще стане,но с поръчка и е 400 лева..", леле, и на старо кой го зна е за колко и дали няма да е като мойто.
    Вчераго свалих и видях, че корпусът е от две ламарини, чукнати леко на преса по ръба. Така и така съм стигнал дъното реших да го пробвам. Закачих го на буксата и включих климатика, като го раздрусах и леко се помъчи да тръгне. Напънах го с отвертката и корпъса се раздели. Оказа се, че четките му са стамали на прах, а две от пружините на дреб( общо е с четири четки). Другите две давали на контакт "некак си" и за това се е мъчило да тръгне. Взех два комплекта четки за бормашина и ги смених. Колектора също беше зле но го престъргаха на сруг и само му почистих каналите. Залепих четките с тиксо и като вкарах ротора махнах тиксото. Понеже е спостоянни магнити при затварянето натисках оста през дупката на корпуса дето са магнитите, за да не издърпат ротора от четките. На края причуках корпуса обратно и вече имам климатик.. Ето и снимки.

  • #2
    От: Моторче за охлаждане на климатика на XJ

    Интересен XJ имаш с моторче пред виското......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Моторче за охлаждане на климатика на XJ

      Спешъл едишън.. И кака Скорпионка дълго се чуди какъв е тоя модел.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X