Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем охладителна перка фронтера А sport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем охладителна перка фронтера А sport

    Здравейте, колеги имам следния проблем, когато загрее джипа перката се върни много леко и може да се спре с ръка, не иска да зацепи перката. Ако някой е имал такъв проблем моля да ми даде съвет какво трябва да се направи, защото беше голяма излагация като се набих в гората и за малко да я прегрея без особенни усилия. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

    Отиваш да ти сменят джаджата, върху която е монтирана перката.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Отиваш да ти сменят джаджата, върху която е монтирана перката.
      Казаха ми че някакъв силикон имало на перката която зацепва който струвал 150лв това ли имаш впредвид

      Коментар


      • #4
        От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

        Първоначално публикуван от mitaka9496 Преглед на мнение
        Казаха ми че някакъв силикон имало на перката която зацепва който струвал 150лв това ли имаш впредвид
        Това имам предвид. Въпросното нещо е известно като вискомуфа. В него има специално масло, което под въздействие на температурата от радиатора и центробежните сили зацепва или отпуска и, съответно, перката се върти по-силно или по-слабо. Вземи да го смениш това нещо, че да не си отвориш по-големи ядове!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

          На Фронтера не се сменя течността във виско-муфата.
          Вариантите са 3:
          1. Купуваш си нова оригинална вискомуфа - скъпо.
          2. Купуваш си обикновен силикон за 3-5 лв, заиграваш се с бормашината и пълниш. Евтино, ако си го направиш сам, трудно да намериш кой да го направи вместо теб.
          3. Сменяш вискомуфа/перка с електрическа такава - умерено скъпо, но много преправяне има.

          Аз съм с вариант 2 от 2011-та - така взех джипа. До сега работи безотказно.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

            2 вида виско муфи са на спорт А!
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

              Благодаря за отговорите, поръчах виско муфа за 2.4 оказа се че е веднъж е сменяна с такава от 2.4 предполагам ако се напълни със силикон ще е зацепена постоянно и зимата ще загрява по-бавно. Дали муфата от 2.4 каквато е старата зацепва на същите градуси както и тази при 2.0.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

                Два вида са на C20NE с 3 и 4 болетчета за перката и различно захващане към оста, имат разлика и в градусите на залепване!
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

                  С Х20SE съм и забелязах че перката се включва чак след средната удебелена стрелка точно преди да стигне до следващата стрелка. Това нормално ли е?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

                    Първоначално публикуван от andrei.petrov Преглед на мнение
                    С Х20SE съм и забелязах че перката се включва чак след средната удебелена стрелка точно преди да стигне до следващата стрелка. Това нормално ли е?
                    Това е много относително понятие! На много от нашите машини са уморени датчиците, които показват температурата на уреда така, че за да разбереш дали е нормално е най-добре да премериш с термометър, какво се случва на входа на радиатора. Това общо взето... иначе ако датчика ти е наред, т.е. не показва по-ниски температури е нормално да ти се включва там някъде перката.
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

                      Перката обдухва радиатра - големия кръг. Темперетурата се сервира от термостата - магьосникът на малкия кръг,
                      С други думи: Ако глемият кръг е горещ - имаш проблем с охлаждането. Иначе всичко е наред. Трябва да имащ читав термостат.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем охладителна перка фронтера А sport

                        Здравейте, колеги, и аз имам сходен проблем: перката се включва на последната бяла черта и изключва по средата. А термостата отваря като стигне средната черта и стрелката пада на долната чертичка и от там вече само нагоре. Моля съвети.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X