Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трисезонни обувки за Рила и Пирин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Влез в сайта на Екстрем спорт и погледни обувките на Алпина, които ти препоръчах. И цената, и качеството са повече от отлични. Няма смисъл да даваш пари за работни обувки или кубинки, като за същите кинти можеш да имаш истински качествени обувки за планина.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #32
      От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
      Поработи на стълба 5-6 часа и пак ще говорим.

      Не ме интересува работата на стълба. Целта на работните обувки е съвсем друга и не са проектирани специално за работа на стълба, както твърдиш, поне повечето.

      Коментар


      • #33
        От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

        Никъде не твърдя, че всички работни обувки са проектирани за работа на стълба. За всяка специфична работа си има работни обувки.
        Но определено работните обувки не са проектирани за туризъм.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #34
          От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

          Да сте срещали някъде малко по-големи - 49-50 номер?
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • #35
            От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

            Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
            Никъде не твърдя, че всички работни обувки са проектирани за работа на стълба.
            А това какво е?
            Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
            ... Те са направени за работа на стълба ...

            Коментар


            • #36
              От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

              Тези с металната пластина в подметката. И понеже мен ме интересува работата на стълба съм проверил как седят нещата.
              Приеми, че си прав за себе си и да не спорим за неща извън темата.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #37
                От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                Тези с металната пластина в подметката.
                Са за работа в строителството.
                Металната пластина е предпазване при настъпване на остри предмети, пирон на пример. Мен лично ме е спасявала 4-5 пъти.

                Коментар


                • #38
                  От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                  Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                  Да сте срещали някъде малко по-големи - 49-50 номер?
                  http://www.extreme-bg.com/turistiche...pina-cromo-mid
                  Труна задача,в началото на годината обикалях с кума ми да търси подобни размери и в повечето магазини имаха до 48ми номер.Задължително проба

                  Коментар


                  • #39
                    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                    По въпроса от началото на темата: 1. Алпина, идеално съотношение цена-качество, здрави но малко тежки по моя вкус... имам зимни такива и за здрави а се ползват доста.
                    2. Жоли или Магнум-милитъри стайл чудесни "кубинки" с всичките предимства на военната обувка, мембрани, Вибрам и т.н. без недостатъците на нашите БГ чепици от Габрово, Пазарджик и прочия недоразумения, които скапват крака и се късат на поразия. Тук не визирам старата щатна военна обувка от 90-те, която е здрава, но зимата държи влажно и студено а лятото влажно и топло.
                    3. Всяка утвърдена марка, чиито модел в момента е намален от над 400 лева на половина.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                      Момци, да ви кажа каква я свърших, след като питах и вие бяхте така любезни да споделите мнения и съвети. Та свърших я малко като кучето на нивата, дет казваше баба ми
                      В шорт листата ми на първо място бяха предложените от Златев. Но се оказа, че във Варна няма такива, а не бяха склонни да ми доставят с условие да купя само след проба. В Декатлона само един модел беше що-годе добре като качество, но нямаха моя номер, да съм проверявал всеки ден, уж зареждали.
                      В уж специализираните имаше нелоши, но за около 300+, което ме отказа. Ставали и за зимата, но аз зимни си имам.
                      За разни милитари кубинки, няма къде да видя и пробвам.
                      А времето ме притиска, предстои ми излизане и исках задължително да "поразтъпча", каквото и да купя.
                      Съфорумци споделиха за работни, та минах и в такъв магазин. И едни Stenso mid 43 номер ми залепнаха- твърдо бомбе(неметално), разни защити. За втори чифт и като уж за по-ниското взех от Лидъла Crivit 44 номер ниски. Та при тези разлики в номерата как да купувам по и-нет магазин...
                      Дали за 97-те лева ще остана доволен... след връщането ще споделя. Сега един ден с едните, един ден с другите за разтъпкване и не чувствам дискомфорт при носенето.
                      Ако ми падне път през София, алпината дано ме чака, а стенсото ще си остане като работна.
                      Та така.
                      Още един път благодаря на всички, включили се в темата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                        Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                        Момци, да ви кажа каква я свърших, след като питах и вие бяхте така любезни да споделите мнения и съвети. Та свърших я малко като кучето на нивата, дет казваше баба ми
                        В шорт листата ми на първо място бяха предложените от Златев. Но се оказа, че във Варна няма такива, а не бяха склонни да ми доставят с условие да купя само след проба. В Декатлона само един модел беше що-годе добре като качество, но нямаха моя номер, да съм проверявал всеки ден, уж зареждали.
                        В уж специализираните имаше нелоши, но за около 300+, което ме отказа. Ставали и за зимата, но аз зимни си имам.
                        За разни милитари кубинки, няма къде да видя и пробвам.
                        А времето ме притиска, предстои ми излизане и исках задължително да "поразтъпча", каквото и да купя.
                        Съфорумци споделиха за работни, та минах и в такъв магазин. И едни Stenso mid 43 номер ми залепнаха- твърдо бомбе(неметално), разни защити. За втори чифт и като уж за по-ниското взех от Лидъла Crivit 44 номер ниски. Та при тези разлики в номерата как да купувам по и-нет магазин...
                        Дали за 97-те лева ще остана доволен... след връщането ще споделя. Сега един ден с едните, един ден с другите за разтъпкване и не чувствам дискомфорт при носенето.
                        Ако ми падне път през София, алпината дано ме чака, а стенсото ще си остане като работна.
                        Та така.
                        Още един път благодаря на всички, включили се в темата.
                        Твърдото бомбе е рецепта за гадни мазоли по пръстите при много ходене.
                        Дългогодишен опит с такива за работни.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Твърдото бомбе е рецепта за гадни мазоли по пръстите при много ходене.
                          Дългогодишен опит с такива за работни.
                          Според мене едни читави работни обувки по нищо не отстъпват на читави туристически, освен с лек компромис в теглото. Пиша "лек".
                          За цена - работните трудно ще догонят туристическите. Читава работна обувка тип "кубинка", закупена да речем чрез познати от ScrewFix на цена около 200-250 лв гаранция ще има всички екстри на всяка туристическа с поне 1,5 тази цена. Даже няма да ти е притеснено да ги носиш в градски условия, заради агресивните химикали, ползвани за чистене на лед/сняг...
                          Лично мнение, наблюдение и опит.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #43
                            От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                            Здравейте,
                            Върнахме се от 9 дневно скитане по Доломитите - Вал Гардена и да споделя как се държаха купените от мен и цитирани по-горе обувки. То за бюджетни решения май не се пишат ревюта, ама да си кажа
                            С лидълските crivit бях на отиване по самолети и влакове. Цял ден валя проливно. Вечерта чорапите и краката ми бяха леко влажни. Дали от дъжда или от изпотяване...
                            8 дни бяхме по високото, аз с работните stenso. Правехме по 4-6 часови преходи нагоре-надолу всеки ден. Доволен съм. Нямах подбити пръсти, а сме слизали с часове по стръмни пътеки. По хоризонтал и при изкачване нямам забележки, даже и по влажен терен. След проливния дъжд първия ден горе имаше 5-10 см сняг, но не ме затрудни при ходене, а високият гумиран борт пази от влагата.
                            Но не мога да кажа как се държат при дъжд, защото за късмет просто не ни валя.
                            Разбира се, с горното не искам да влизам в излишен спор с апологетите на строго специализираните туристически обувки
                            Та ако на някого му се ходи, нека не го притесняват бюджетните решения.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                              Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                              По въпроса от началото на темата: 1. Алпина, идеално съотношение цена-качество, здрави но малко тежки по моя вкус... имам зимни такива и за здрави а се ползват доста.
                              2. Жоли или Магнум-милитъри стайл чудесни "кубинки" с всичките предимства на военната обувка, мембрани, Вибрам и т.н.
                              И първия и втория вариант в кои магазини могат да се намерят, че обувка без да пробвам не взимам. То понякога и като пробвам се подлъжа та какво остава. Че трябва да си сменя всесезонните щото се разлепиха.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #45
                                От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                                За Алпина - Ексттем спорт, пускаш в Гуглето и изскача. За качеството гарантирам и при нужда показвам обувки на 3 години, супер съм доволен
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X