Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трисезонни обувки за Рила и Пирин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Хи, вариант за водоотблъскващ спрей пък и за дрехи става.

    Коментар


    • #17
      От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

      От евтините съм ползвал Хед, Керимор и Кечуа, като съм ги подредил по читавост, като хеда и Керимора бяха пълна скръб! За българските кубинки, като прочетох линка на siem, че учудих, че има хора, които биха си причинили описаното в линк, па ако ще и да са безплатни обувките...

      Ако се търси бюджетно решение може да се помисли за разни кожени работни обувки - срещал съм италиански с мембрана за под 200 лв, изглеждащи доста читаво.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

        Читави работни обувки са по-скъпи от нЕкакви, които са предмет на темата.

        Докато още карах мотор, мислех да минавам на такъв вариант, но и там под 200лв. нямаше нищо което да ми хване окото, но пък и си заслужаваха парите.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

          Ходил ли си с нЕкакви работни обувки в планината? Въобще цялата е добре да дават мнения хора, които ходят активно в планината и знаят какво планински преход. Може и джапанки да се оди с маратонки и найлонки ама .... не точно.
          Идеята да отидеш горе в планината е да се отпуснеш и да изпиташ удоволствие. "Войниците" са в армията.

          Коментар


          • #20
            От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
            Ходил ли си с нЕкакви работни обувки в планината? Въобще цялата е добре да дават мнения хора, които ходят активно в планината и знаят какво планински преход. Може и джапанки да се оди с маратонки и найлонки ама .... не точно.
            Идеята да отидеш горе в планината е да се отпуснеш и да изпиташ удоволствие. "Войниците" са в армията.
            Ако въпроса ти е към мен, си сбъркАл адресанта. Чети.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              Ходил ли си с нЕкакви работни обувки в планината? Въобще цялата е добре да дават мнения хора, които ходят активно в планината и знаят какво планински преход. Може и джапанки да се оди с маратонки и найлонки ама .... не точно.
              Идеята да отидеш горе в планината е да се отпуснеш и да изпиташ удоволствие. "Войниците" са в армията.
              Аз съм качвал Вихрен с работни обувки на панда. Супер удобни с дебела не хлъзгаща подметка и метални пластини вътре. Нямах никакви проблеми с краката. Въобще не може да сравняваш калествена работна обувка с дървените кубинки.

              Коментар


              • #22
                От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                Защо ли като се каже "кубинки" разбираш непременно български? И те стават, но далеч не ние сме я измислили тази обувка.
                Ето тук http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=3.0 колегите са си дали труда да напишат почти всичко за тях включително и за небългарските. (ако линка е нарушение на правилата моля да бъда извинен)
                Питащия до колкото разбирам иска да ходи на планина "чат-пат" и то само в България и за тази цел едни читави кубинки ще са му напълно достатъчни според мен, но нека да има повече мнения и сам да си прецени.
                Те у тоя форум не се ли бяха разделили на кубинкаджии и найлонаджии?
                Точно защото ще ходи чат-пат няма да е свикнал да ходи с кютюци и му трябват тур. обувки, според изискванията със средно твърда подметка. Нека да гледаме на тур. обувки, като на удобни купинки.

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Гледам в Миндъл са пуснали някакви за по 40 кинта, без вотърптуф, ама за толко пари ше си туриш по един найлон на краката и си ти.
                Аз съм привърженик на обувките без вотърптуф. По-лесно съхнат като се навотърят.
                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                От евтините съм ползвал Хед, Керимор и Кечуа, като съм ги подредил по читавост, като хеда и Керимора бяха пълна скръб! За българските кубинки, като прочетох линка на siem, че учудих, че има хора, които биха си причинили описаното в линк, па ако ще и да са безплатни обувките...

                Ако се търси бюджетно решение може да се помисли за разни кожени работни обувки - срещал съм италиански с мембрана за под 200 лв, изглеждащи доста читаво.
                За под 200 лв. със Златев сме му предложили конкретни модели, че и с мембрана.

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Аз съм качвал Вихрен с работни обувки на панда. Супер удобни с дебела не хлъзгаща подметка и метални пластини вътре. Нямах никакви проблеми с краката. Въобще не може да сравняваш калествена работна обувка с дървените кубинки.
                Аз пък не бих тръгнал с такива обувки. Те са направени за работа на стълба и други работни дейности, при които обувката не стъпва с цяла подметка.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #23
                  От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                  Явно въобще нямаш предства какво представляват работните обувки.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                    http://planika.bg/BG/kobla-men/
                    Тези може да да са подходящи?
                    Аз ползвам тези и съм доволен: http://planika.bg/BG/mangart-3/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                      Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
                      http://planika.bg/BG/kobla-men/
                      Тези може да да са подходящи?
                      Аз ползвам тези и съм доволен: http://planika.bg/BG/mangart-3/
                      Моите HEAD са почти същите, дори и като цвят, като тези които ползваш ти, но са без гумената лента и пропускат вода.

                      Ето твоите на картинка, за по-прегледно.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MANGART-MEN-AVS-AIR-TEX.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5763429
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Моите HEAD са почти същите, дори и като цвят, като тези които ползваш ти, но са без гумената лента и пропускат вода.

                        Значи нямат нищо общо
                        Модела,който ползвам мисля,че не са обувките,които колегата търси,постнах ги за да е ясно,че имам впечатления от производителя.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                          Моите 5'стинки по темата. "Читави трисезонни обувки за планина" и "под 250 лв" са несъвместими в едно изречение. Или са читави обувки за планина, или са под 200-250 лева. Среден вариант няма. Да, човек може да качи Вихрен и с гумени галоши за 20 лева. Ако не му е жал за краката му.

                          Само за протокола - "работни обувки" и "планинско ходене" имат толкова общо, колкото секса с любовта. ИМХО.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                            Пичувии, левъла беше сетнат на кубинки от БНА, вие оплюхте идеята за работни обувки, които са нива отгоре! Иначе и аз съм понавъртял километраж по чукарите и, ако бюджета беше норамален, нямаше и дума да обеля за работни!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                              Явно въобще нямаш предства какво представляват работните обувки.
                              Поработи на стълба 5-6 часа и пак ще говорим.

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Пичувии, левъла беше сетнат на кубинки от БНА, вие оплюхте идеята за работни обувки, които са нива отгоре! Иначе и аз съм понавъртял километраж по чукарите и, ако бюджета беше норамален, нямаше и дума да обеля за работни!
                              Значи работни обувки от 150 лв. са по-подходящи за туризъм от тур. обувки за 150 лв?
                              При това разнообразие на пазара кубинки би обул само някой носталгик.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

                                Момци, да не абсолютизираме все пак
                                Май е по-важно, поне за мен, какво има в обувките и малко по-нагоре - не , не в тази глава, а в горната
                                Щото съм виждал в нас и по чужбинско манекени на планинарска екипировка от-до, и до там. С което не отричам предимствата на хубавата екипировка.
                                Нещо ме притиска времето, ще видим каква ще я свърша. По и-нет магазини, както писах по-горе, не ми се рискува, че обувки държа да ги пробвам. А до Софето или Филибето - няма време.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X