Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как до Албания с един високопроходим автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как до Албания с един високопроходим автомобил

    Добър Вечер Колеги.
    Семейния съвет реши че ни се ходи в посока Албания за 7-8 дена.
    Ден първи Варна до началото на същинската част примерно Македония.
    Ден последен слизане от планините и преход около 1000 км към Варна.
    За средата на почивката е питането.
    Интересите ни са към високопланински живописни пътчета без трафик, тук там лек офроуд ама без екстреми щото сме сами.
    Примерно спим на хотел в някое малко градче после на следващия ден 150-200 км преход със забежки по забележителности и така до следващото градче, по средата можем да останем за 2-3 нощувки някъде дето има много за гледане.
    Идеята е и да се махнем от жегите - на море няма да ходим.
    Босна и Черна гора са много красива също.
    Предлагайте.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

    Ако си мислиш , че в Албания и Македония ще се махнеш отжегите то най-добрият вариант е Кара дере, ако ти е далеч и Паша дере върши работа.
    В Албания само в някой усойни клисури има дървета и сянка съответно, голите чукаци, макар и високи и с много серпентини, са си голи и жегави.
    На морския бряг обаче е коренно различно, защото почти на всеки залив, годен за плаж , има чадъри и капанче с ледена бира.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

      Хладното не е на морския бряг ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1509.jpg
Прегледи:1
Размер:511.5 КБ
ID:5763271
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

        Интересна тема. Ще следя предложенията за посещение в Албания, че и мен ме интересуват.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

          И аз съм мислил за семейна разходка до Албания, но с лек автомобил. Ще бъде интересно ако някой с опит сподели примерни маршрути и интерсени места.

          Коментар


          • #6
            От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

            Да вметна нещо за Албания дето може да е полезно. Пътищата са бавни, много бавни. Това налага в един момент да се правят нарушения, защото без тях не можеш да минеш транзит Албания от Черна Гора до Македония за 10 часа. Имат съвсем кратка магистрала, доста от пътищата им са планински. Ако имате време в излишък и сте на разходка - спазвайте елементарните правила за движение по пътищата.

            Мен ме спряха тамошни катаджии за неправилно изпреварване преди 2-3 седмици. Почнаха от 100 евро, после станаха между 100 и 300 евро глоба. Е, тарикатлъците им не минаха и след 30 минути обясняване си тръгнах с фиш и фактура за платена глоба в размера на 15-20 евро.

            Та ако случайно ви спрат в нарушение имайте в предвид следните неща:
            1) Носете си леки - тяхната валута. 100тина лева обърнати в леки би трябвало да са предостатъчно за глоба. Неправилно изпреварване беше 2550 леки.
            2) Плащайте само при написан фиш и фактура. При плащане на място има 20% отстъпка от глобата.
            3) Казвайте, че нямате евро. Еврото се опитват директно да го приберат по вътрешните джобове.
            4) Проверете тамошните телефоните за подаване на сигнали за корупция. На границите имаше доста табели свързани с корупцията и къде се подават сигнали за това, та в краен случай може и там да погледнете.
            5) Ако се стигне до плащане на глобата - искайте бележка, че е платена. Думичката "фактура" им говори достатъчно. При платена глоба (поне на мен) дават два документа - един за дадената сума и един обясняващ нарушението. В този за нарушението е вписан този с който е платена глобата.

            Коментар


            • #7
              От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

              Има интересни маршрути през планините, много черни пътища, които местните минават до селата и махалите със старите си мерцедеси.
              Интересен е маршрута от Черна Гора през Шкодра, Леже, Милот, Бурел, Пешкопия, Дебър и към България.

              Над Пешкопия (Fushe Peliave) има високопланинските Цветно езеро, Черно езеро, Галаби езеро, Голямо езеро, като пътя е черен. Там снега не се топи през лятото. Има хижи и гостоприемници, може да се спи около тях и на палатка.

              През планините по маршрута има както асфалтови пътища, така и черни, но добре проходими с нормална джипка - има доста електронни карти.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

                Между другото какво е положението с минните полета в Албания?

                Коментар


                • #9
                  От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

                  Колега, в този пост http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=210629 съм описал моите приятни изживявания в Албания миналият юни. Дано съм полезен с нещо.
                  Поздрави и приятна почивка!
                  Руен Хаджиниколов

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

                    Маршрута придобива някакви измерения.
                    Ден 1 Варна - В. Търново - Банкя 464 км 5.5 ч
                    Ден 2 Банкя - Трън - Враня - Прищина 250 км 5 ч
                    Ден 3 Прищина - Байрам Цури 127 км 2.5 ч
                    Ден 4 Байрам Цури - Боге 207 км 4.5 ч
                    Ден 5 Боге - Печ 215 км 6.5 ч
                    Ден 6 Печ - Скопие - Банкя 394 км 6 ч
                    Ден 7 Банкя -Айтос - Варна 519 км 6 ч

                    2176 км за 36 часа и 7 дена

                    Въпросът ми е има ли навсякъде пропан бутан в Сърбия и Албания, за Македония знам че има.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как до Албания с един високопроходим автомобил

                      Интересните моменти на това пътуване ще са Байрам Цури - Боге и Боге - Печ. Един приятел мина с мотор там и обеща да напише пътепис, но още не написал такъв. Ето малко инфо от него за тези райони. http://foriunderground.blogspot.bg/2...st_1.html#more
                      Ето един друг пътепис, в който има някои факти и моменти, които касаят балканите. http://www.bikerz.bg/viewtopic.php?f=15&t=58906
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X