Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

    Здравейте на всички,
    предполагам доста от вас са успели по някакъв начин да намерят тази приятна и така желана вратичка и да регистрират желаното МПС като товарно такова. Нека да направим един списък, предполагам полезен за много нови и настоящи потребители на форума. Предвид заглавието на темата, в момента съм в период на отглеждане за ново Сувче и като цяло искам да намаля броя на автомобилите. Нужна ми е една мултифункционакна джипка - бензин ГИ и N1. Очаквам включването Ви в темата. Отворен съм към предложения, лично към мен и съответно такива отговарящи по темата. (Бюджет 20-25к лв)
    Поздрави!

  • #2
    От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

    Я кажи какво очакваш от тази врътка.

    Коментар


    • #3
      От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

      Идеята е да продам наличните автомобили, Е53 и W208, и да взема нещо друго с по горните изисквания.

      Коментар


      • #4
        От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

        Ако не е нов автомобил, който разполага със сертификат Н1 от завода нямаш избор. Това е в сила от 20 и някой януари тази година. Или общо взето имаш два варианта- купуваш нов автомобил с Н1 или втора употреба пак с Н1 , не можеш да изкараш такъв сертификат в момента. Мисля че в близкото бъдеще пак ще е възможно да се извади този сертификат, и в минали години е спиран за определено време. Главната причина е да се събира повече ДДС, което разбира се е най-идиотския начин да го направиш, за което можеш да се сърдиш на другарите от ГЕРБ. Ако нещата станат както преди година можеш да изкараш Н1 на всеки СУВ джип или подобно плюс комбита хечбеци и тн. стига да знаеш къде да идеш.

        Коментар


        • #5
          От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

          Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
          Я кажи какво очакваш от тази врътка.
          Идеята, като цяло е, да се жаса дявола у въздуха. Да се земе "резачка", а да се плаща мижав данък. Па даже, като бонус (ако е на фирма), някои неща му минават, като фирмен разход.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

            Когато търсих нещо подобно, на пазара имаше Грейт Уол-Хувър, Нисан-Мурано, Шевролет-Каптива и др.
            От Италия и Дания излизат СУВ-Н1, явно е практика да се регистрират товарни!
            Защо не се огледаш за пикап, има голям избор на марки и баничарки

            Коментар


            • #7
              От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

              Като намери такъв ела да ти натоваря един европалет с мотокара. За мен това е критерий за регистриране на товарен автомобил. Всичко друго е ебане на дявола във въздуха и тарикатлък и вратички ето вече са станали портали.

              Коментар


              • #8
                От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

                N1 е някаква Евро*ейска работа, иначе нямаше да го има. Каквото за останалите такова и за нас - смятам е справедливо. Почти всяка по-нова кола може да бъде N1, стига да е регистрирана като такава, така че автора да скролва през мобилето и да отваря очите на четири!

                Коментар


                • #9
                  От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

                  Ами един пикап си е работна джипка и си е товарна. Освен ако целта е товарното да е само на хартия, а да се ползва с други цели ?!?!?!
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

                    Честно казано не вярвам някой от да си вдига самочувствието на гишето при данъчните или да гледа в земята като ходи да зарежда на газ колонката. Нямам желание да навлизам надълбоко в темата газ/бензин/дизел. Ясна е целта на занятието с N1, в моя случай няма да точа ДДС, повтарям отново причината е съкращаване на разходите, които най вече идват с поддръжката на един автомобил, а не на два както е в момента (и двата по 218кс, с ГО, каско сметката става неоправдана). В този ред на мисли, отворен съм към вашите предложения за СУВ с горните изисквания, бюджет 20-25к лв. Не търся нов автомобил, не съм фирма.. Там е ясно с Маздите, Шкодите и SQ5 и компания.
                    Хубав следобед!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

                      Ами аз честно казано, като не мога да си позволя да карам над 200 коня кола, смятам, че не ми е нужно да правя всякакви гимнастики за целта, просто си взимам такава която ми е по джоба

                      А само така да ти метна за размисъл, един подобен сув регистриран като товарен с ... да кажем 1+1 места, вие се возите 4-5 човека (не дай боже) стане катастрофа и някой от тези отзад пострада (или по-лошо), вервай ми тарикатлъка ще ти излезе през носа.
                      Едно е наистина отзад да се вози товар, и да се ползва по предназначение, съвсем друго е да се залъгваме.

                      Както и да е успех в начинанието
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

                        Автомобилите с регистрация N1 се водят товаропътнически,с 4+1 места

                        Коментар


                        • #13
                          От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

                          Първоначално публикуван от to66ko7 Преглед на мнение
                          Автомобилите с регистрация N1 се водят товаропътнически,с 4+1 места
                          твърде категорично мнение - хич не е задължително да е 4+1, моя например е 2+1, но често са 1+1, трябва много да се внимава да не се возят повече хора от написаното в талона.

                          ето и една стара тема по въпроса.
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

                            А питащия запознат ли е с минусите на "така желаната вратичка" ?
                            Сещам се за:
                            - ограничения за броя пътници;
                            - преглед 2-пъти в годината;
                            - особености при монтиране на теглич;
                            - отношението на "органите" при проверка и т.н.
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Списък със SUV-ове с възможност за регистрация като товарен автомобил N1

                              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                              А питащия запознат ли е с минусите на "така желаната вратичка" ?
                              Сещам се за:
                              - ограничения за броя пътници;
                              - преглед 2-пъти в годината;
                              - особености при монтиране на теглич;
                              - отношението на "органите" при проверка и т.н.
                              Еми има го написано, и ако може да чете, да го направи и да си преценява. Всичко друго са интерпретации.

                              ... има разлика и във винетката според това за което автомобила се ползва в момента в който е спрян за проверка.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X