Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрут за София-Балчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Маршрут за София-Балчик

    Едно допълнение от мен, не се набивай на София, Плевен, Бяла. Пълно е с румънци и това правилник и подобни изобщо го нямат за нищо. Карат все едно са безсмъртни!
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #32
      От: Маршрут за София-Балчик

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Едно допълнение от мен, не се набивай на София, Плевен, Бяла. Пълно е с румънци и това правилник и подобни изобщо го нямат за нищо. Карат все едно са безсмъртни!
      Защо ми е толкова отгоре. Маршрутът е София, В. Търново, Шумен, Варна, Балчик. Именно за този говорех, сравнено с този през Тракия, Карнобат, Ришки проход и т.н.
      SUV

      Коментар


      • #33
        От: Маршрут за София-Балчик

        Доста познати го ползват този маршрут и за това като алтернатива!
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #34
          От: Маршрут за София-Балчик

          Горе няма смисъл... Иначе учудващо за мен и горе не бе много натоварено (маршрута във Вторник бе Монтана-Криводол-Долни Дъбник - Плевен-Попово-Лозница-Варна).. Румънците също не бяха безсмъртни...Дори се замислих дали не са ги плашили с новите ни глоби...
          Но съм напълно съгласен - излишно и безсмислено е да се качваш толкова нагоре...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Маршрут за София-Балчик

            Става и също-София-Плевен-Попово-Дралфа-Търговище-Варна. Това ако не са оправили пътя през Лозница, разбира се.

            Коментар


            • #36
              От: Маршрут за София-Балчик

              Около Лозница са преасфалтирали цял участък, но още има доста да се прави / калпави участъци....
              Но от/за София не бих избрал този маршрут - с нищо не е по-добър отколкото 'царския' път през В.Търново...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Маршрут за София-Балчик

                Минах си както реших по Хемус, през ВТ, покрай Търговище, Шумен, през Варна и в Балчик. В 06.30 ч. бях на бул Владимир Вазов в София, в 13.05 ч. бях в Балчик, като 10 мин. спряхме на едно ОМВ преди Варна, а после за 20 мин. в Лидл - Варна. Плътно 6 часа път, трафик спокоен според мен. Във Варна карах по този главния път дето е Лидл, като накрая където кръстовището става Т образно /покрай някакъв военоморски клуб ли, дом ли/ завих наляво /май и жп гарата е там някъде/, подминах общината и само газ към Балчик.Като цяло доволен, даже и разхода е доста надолу, защото в голяма част не надвишавах 100 км./ч. Около Търговище бол патрулки.
                Последно редактирано от Dydo; 12-08-17, 16:31.
                SUV

                Коментар


                • #38
                  От: Маршрут за София-Балчик

                  ЖП Гарата е доста надолу... Т-образното кръстовище е на Катедралата
                  Но да - това е напълно стандартен и доста ефективен и лесен маршрут из града ако не познаваш Варна в детайли (и по-точно особеностите в конкретните часове/минути....
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Маршрут за София-Балчик

                    Много пъти съм го "гонил маршрута" ( от Казанлък ) - най-добре ми дойде подбалкана, до разкона за Сл. Бряг и от там морския път до Варна, влизам в самия град и само на горе...

                    Не знам как е Тракия като настилка между Ст. Загора и Пловдив, също и Пловдив София скоро не съм минавал, но на изток от Стара Загора е ОК. Ако си пътувал и те устройва друсането до Стара Загора гарантирам ти от там нататък.

                    Опитвал съм всичко - понеже Балчик е сравнително далеч и като ходим на море с децата се измояват съм правил всякакви "тънкажи"... с междинно преспиване в Търново, със спокойно каране по маршрути които уж си мисля, че са спокойни, със скоростно нощно каране и прочие ...най-добре ни дойде - подбалкана, от там на север, после право на юг и пак подбалкана.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Маршрут за София-Балчик

                      През Плевен е по бързо от този път през В.Търново.
                      Моят опит е такъв Варна - Плевен 300 км - 3 часа.
                      София - Плевен - 1,48 минути. Пътя от Бяла до изхода след Пенчо Кубадиново / Лозница / е отремонтиран. Има само малко проблемен участък на Чудомир и в Лозница.
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #41
                        От: Маршрут за София-Балчик

                        Не се ходи на Търговище. Лозница - Дралфа е мед с новия асфалт.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #42
                          От: Маршрут за София-Балчик

                          Разликата е около 6км по-дълго през Търговище... Но пътя през Търговище несъмнено е много по-хубав...
                          Дралфа-Лозница-Пресяк съвсем не е толкова хубав, но от друга страна не е много натоварен (да, мотат се разни трактори, бусчета, камиончета и т.н. - явно покрай малинаците там).. Но предполагам за лека кола ще е некомфортен участък...
                          Да, учудващо и за мен като гледам картата, пътят през Плевен е само с 15-на километра по-дълъг от 'царския', но въпреки това не бих го ползвал по маршрута Варна-София (и въпреки, че го преминавам покрай Плевен по този маршрут поне десеттина пъти в годината но с друга дестинация)..
                          Подбалканския до Варна? Става - що не То и аз със семейството преди 3-4 години тръгнах за Берковица, ама тъй-като на децата бе омръзнал маршрута през Плевен го разнообразихме малко през Бургас, Одрин, Солун, Метеора, Кулата... Стигнахме - мааалко по-бавно от 'бързия маршут' през Плевен Ама пак бе приятно де
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Маршрут за София-Балчик

                            Вчера петък баш наобед минах маршрута само че в обратна посока Балчик - Търговище - Попово - Бяла - Плевен - София
                            Разликата с тоя през Търново е огромна - завоите на 30% от тези през Търново - денивелациите по малки - кара се с висока скорост и е натоварен наполовина
                            Горещо препоръчвам
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Маршрут за София-Балчик

                              Е то в петък и по 'царския път' да бе минал - пак щеше да е добре - трафикът е в обратна посока - към морето
                              Виж за неделя - там е възможно в конкретни случаи да е по-добре... Но неприятните завои (т.е. без възможност за изпреварване между Попово и Бяла), прорастналите дървета си влагат своето... Като добавиш и румънците от Бяла нататък (да, напоследък май се кротнаха)....
                              Точно при прорастналите дървета при насрещен ТИР едва успях да избегна около 8см клон, показващ се от 'гората' и пречупен до този диаметър навярно от ТИР (останаха ми само леки драскотини по боята когато 'забърсах' края му с останали не повече от 20см до ТИР-а)... В същият участък съм виждал зимата (за щастие - в насрещното) без никакво означение спрял ТИР - сам знаеш, че няма как да го избегнеш или да спреш за такава дистанция... Та поне на мен не е комфортно шофирането в този участък, а той не е малък...
                              Последно редактирано от slowtraveler; 19-08-17, 07:29.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X