Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрут за София-Балчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Маршрут за София-Балчик

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    По-скоро смартфон със споделено местоположение.
    Обяснявам си го с наличието на много чужденци и туристи като цяло, които съответно ползват навигацията или поне не са си спрели местоположението.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #17
      От: Маршрут за София-Балчик

      Първоначално публикуван от ehgypo Преглед на мнение
      .... И трите маршрута за приятни за каране, според часа на пътуване си избери най-ненатоварения. Трафика във Варна няма нищо общо със Софийския, задръстване тук е четири изчаквания на светофар от 70 секунди - за някои е трагедия, за други нищо особено.
      Хах, не знам какво имаш предвид, сравнявайки трафика, т.е. къде мислиш, че е по-натоварен, ама аз в София, по маршрута дето пътувам в пиковите часове /08.15-08.45 и 17.00-18.00 ч./, в рамките на 10 км. почти в посока, повече от един зелен светофар, който да не мога да го хвана и да го пропусна, ако съм се наредил преди това на червено, не съм чакал. Но да, в София има райони и булеварди, дето не е за говорене.
      Иначе Варна не я познавам добре и така като ми се казва за картинг писти, катедрали и т.н., която съм я виждал де, но наизуст не знам маршрута, няма да мога да се оправя. Ще задам навигацията и от където ме прекара. То това е ясно, въпросът основно бе между Хемус и Тракия, кое да избера. Вече реших, отгоре ще си се минава ......по "царския път"
      SUV

      Коментар


      • #18
        От: Маршрут за София-Балчик

        Внимавай с камерите в района на Търговище + тези във Велико Търново,в района на Търговище има и много патрулни понякога.Разликата между 120км/ч. и 150 е има няма 10-15 минути,както и при по ниски скорости.С равномерно каране хем не се умо ряваш въобще , а и времето за пътуване е добро.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Маршрут за София-Балчик

          Да онагледим. Съжалявам, че съм бил наточен в началото. Относно трафика - в София е по-натоварен, разбира се.

          1) https://www.google.bg/maps/dir/43.24...8592904,13.42z
          2) https://www.google.bg/maps/dir/43.24...a=!4m2!4m1!5i1
          3) https://www.google.bg/maps/dir/43.24...8730083,12.04z

          Поздрави, Ицо.

          Коментар


          • #20
            От: Маршрут за София-Балчик

            Ясно, колега Ицо, тенкс

            Фастер, къде ти 150, бре. То жената като вдигна около 130 и веднага почват скандалите, защото то общо взето когато имам път на магистрала, ще е някъде нещо на почивка, т.е. или само тя или и децата са обикновено с мен. По магистрала поддържам 120-130 общо взето, а повече вдигам само когато следва да изпреваря някого, който очевидно застигам и гледам бързо да го подмина-особено големи превозни средства. Апропо, прави впечатление, че от бая четене по форумите, всеки говори за някакви бясни скорости, обаче като тръгна да карам и масово народът си кара със 100-110, имайки предвид когато съм със 130, 90 % и доста нагоре сигурно от потока коли го задминавам. Като цяло си спазвам ограниченията на междуградско да не карам над 90 -100 км./ч. Ако някъде превиша с повече, ще е защото пътя ми се види добър, а то например имаш ограничение 60, което е масовото нарушение. Със 120 да летя по междуградски пътища, ако е имало нещо такова е било инцидентно.
            Последно редактирано от Dydo; 09-08-17, 15:18.
            SUV

            Коментар


            • #21
              От: Маршрут за София-Балчик

              Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
              Ясно, колега Ицо, тенкс

              Фастер, къде ти 150, бре. То жената като вдигна около 130 и веднага почват скандалите, защото то общо взето когато имам път на магистрала, ще е някъде нещо на почивка, т.е. или само тя или и децата са обикновено с мен. По магистрала поддържам 120-130 общо взето, а повече вдигам само когато следва да изпреваря някого, който очевидно застигам и гледам бързо да го подмина-особено големи превозни средства. Апропо, прави впечатление, че от бая четене по форумите, всеки говори за някакви бясни скорости, обаче като тръгна да карам и масово народът си кара със 100-110, имайки предвид когато съм със 130, 90 % и доста нагоре сигурно от потока коли го задминавам. Като цяло си спазвам ограниченията на междуградско да не карам над 90 -100 км./ч. Ако някъде превиша с повече, ще е защото пътя ми се види добър, а то например имаш ограничение 60, което е масовото нарушение. Със 120 да летя по междуградски пътища, ако е имало нещо такова е било инцидентно.
              Когато съм със Скъпата изкл. навигацията щот тя знае посоката , регулира скоростта и ми казва кога някой ще ми се изпречи на пътя ........ Да се чуди човек как карам като съм сам ................................
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #22
                От: Маршрут за София-Балчик

                Още един глас за 'отгоре'....
                Пробвал съм алтернативата Тракия - Карнобат - Риш (тъкмо го бяха пуснали и не бе натоварен) - не видях НИКАКВО преимущество... Нито като време, нито като удобство... Да, разходът ми бе малко по-висок заради магистралата, прохода и малко по-дългото разстояние
                Затова си карам 'по царския път' - Хемус... Имай предвид, че между Шумен и Варна планират ремонт на магистралата доколкото видях на две места с преместване трафика в другото платно, което може да създаде известен дискомфорт... Но не вярвам да има проблем - този път като че ли го планират достатъчно добре... Наслагали са вече знаците, направили са подстъпите между платната, но не знам кога ще ги 'активират' (в момента знаците са обърнати така, че да не се виждат)....
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Маршрут за София-Балчик

                  Аз пък съм тотално за Тракия
                  Днеска Варна Търговище и обратно между 10 и 14 часа
                  Делник а трафика на магистралата отвратителен трудно се преустройваш в лентите - всичките тези коли продължават към София
                  След Шумен колони от тирове средна скорост 60
                  По Хемус за София бих минал само по малките часове на денонощието
                  Иначе препоръчвам София Карнобат Айтос Дългопол Провадия Летище Варна Аксаково Кичево Балчик - като време ако се пътува през светлата част на денонощието ще е поне 1 час по бързо от Хемус
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Маршрут за София-Балчик

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Аз пък съм тотално за Тракия
                    Днеска Варна Търговище и обратно между 10 и 14 часа
                    Делник а трафика на магистралата отвратителен трудно се преустройваш в лентите - всичките тези коли продължават към София
                    След Шумен колони от тирове средна скорост 60
                    По Хемус за София бих минал само по малките часове на денонощието
                    Иначе препоръчвам София Карнобат Айтос Дългопол Провадия Летище Варна Аксаково Кичево Балчик - като време ако се пътува през светлата част на денонощието ще е поне 1 час по бързо от Хемус
                    Защо мислиш, че Тракия и Ришкия са по-добре откъм трафик?
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Маршрут за София-Балчик

                      Тракия до Бургас и там десен към Градина, не ти трябва Балчик, там отдавна няма нищо.
                      438 км. бързо и лесно.

                      ПП. Всъщност я към Балчик, че на Градина и без друго стана навалица.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Маршрут за София-Балчик

                        Последния път преди около година минавах Айтоския проход и не бих повторил.... Лош път... По едно време заседнах зад един ТИР, движещ се с 20км/ч и без възможност за изпреварване заради тесния път.... Твърдо нье
                        А за времето за път - редовно минавам северния път и само инцидентно - южния... Северния път до входа на София без прекален ентусиазъм се прави за около 4 часа... Лежерно - около 4.5 часа...
                        Последния път по Тракия го въртяхме около 4.5 часа... Все пак е между 60 и 80км допълнително...
                        А маршрута Търговище - Варна го въртя редовно.. Не съм усетил някакво забавяне. Да, понякога около Фисека е трудно изпреварването, но участъците са кратки и поносими. Последно вчера щях да мина от там, но избрах по-пуста отсечка Дралфа-Лозница-Шумен-Варна вместо Дралфа-Търговище-Шумен-Варна и съжалявам заради лошото качество на пътя около Лозница...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Маршрут за София-Балчик

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Последния път преди около година минавах Айтоския проход и не бих повторил.... Лош път... По едно време заседнах зад един ТИР, движещ се с 20км/ч и без възможност за изпреварване заради тесния път.... Твърдо нье
                          Не е много зле Айтоския, дупките са поносими а изпреварванията възможни.


                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          А маршрута Търговище - Варна го въртя редовно.. Не съм усетил някакво забавяне.
                          Аз казвам че днес наобед имаше Тир зад Тир между Търговище и Шумен
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Маршрут за София-Балчик

                            Ако избереш Хемус-след Шумен, след "Шеловете" магистралата става гадна, но не е за много дълго. Да не се изненадаш де.

                            Внимавай на Севлиево-там има ограничение 60, и денонощно има полицаи в караилката.

                            Не ме питай откъде знам.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Маршрут за София-Балчик

                              Благодаря за изразените мнения, както и вчера казах......реших го: ще си хвана "отгоре"!
                              SUV

                              Коментар


                              • #30
                                От: Маршрут за София-Балчик

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Аз казвам че днес наобед имаше Тир зад Тир между Търговище и Шумен
                                Не, че не е възможно, но това е по-скоро изключение.. И това твърдо не е тежкия участък по маршрута.. С изключение на няколко завоя има доста дълги прави за изпреварване и т.н...
                                Както всеки път - и тук си иска внимание...
                                За Айтоския - не знам за какви възможни изпреварвания говориш, ама участъка, в който се влачих над 10км за около 20 минути след ТИР нямаше такива... Накрая изпреварването бе през банкета при доста лоша видимост (добре, че джипката понася добре и ходене по неравен банкет)... Практически нямаше място за ТИР и кола.. За дупките - може и да са ги оправили - лошо няма...
                                А Тракия - последно минавах в началото на годината в двете посоки... Бе доста гадно преживяване - накъсано темпо заради изпреварващи се ТИР-ове по магистралата, неравности, натоварено... Точно заради това, в комбинация с нуждата да се премине проход в Ст.Планина, и удължаването на маршрута, прави за мен безсмислено използване на 'южния' маршрут при движение Варна-София..
                                Но е факт, че познати (недобри шофьори) го ползват. Било им по-спокойно на магистрала, а по проходите се не изпреварвали...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X