Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с бобината на пинин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с бобината на пинин

    Колеги помагайте.От няколко месеца съм собственик на пининче,докато не започнах да включвам климатика бях много доволен.Сега, ако съм с включен климатик ,бобината на 1ви цилиндър загрява ,а при продължително ползване изгаря.Вече 5 бобини смених 3 ел. техника смених ,но ефект никакъв.Когато колата се кара с изключен климатик проблеми няма.колата е паджеро пинин 2001 gdi 2.0 129 коня.
    Последно редактирано от toooy; 06-08-17, 17:50.

  • #2
    От: проблем с бобината на пинин

    Първоначално публикуван от toooy Преглед на мнение
    ... 3 ел. техника смених ,но ефект никакъв..
    От тия тримата никой ли не беше чувал за осцилоскоп? Гледа се какво става на изводи 3 и 1 на бобината, със и без включен климатик съответно и се правят изводи. Без това инфо се стреля напосоки.

    Коментар


    • #3
      От: проблем с бобината на пинин

      След като прочетох за тоя уред наречен осцилоскоп,обиколих из града за да видя дали някой майстор разполага с такъв уред.Оказа се,че половината нямат ,а другата половина не знаят какво е.Явно в моя град Шумен няма или аз не можах да намеря , сега ще търся в съседните градове.Благодаря за вашия съвет

      Коментар


      • #4
        От: проблем с бобината на пинин

        Първоначално публикуван от toooy Преглед на мнение
        След като прочетох за тоя уред наречен осцилоскоп,обиколих из града за да видя дали някой майстор разполага с такъв уред.Оказа се,че половината нямат ,а другата половина не знаят какво е.Явно в моя град Шумен няма или аз не можах да намеря , сега ще търся в съседните градове.... ..
        ИМАТ!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diagn4.jpg
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:5763180


        Това какво е?
        Сайт си имат хората всичко.

        Не искам да правя реклама на никой ... ама много е трудно като не знаеш какво търсиш ..

        Достатъчно жокери дадох вече!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          От: проблем с бобината на пинин

          Тъй като в бобината е и крайният транзистор, който я превключва, най-вероятно грее и изгаря той. Сега, защо точно и само на един цилиндър, без осцилоскоп не знам как да се разбере. Идват ми идеи за корозирала маса, или за кондензатора, който е на плюсовата шина на всички бобини, но са само идеи.

          Коментар


          • #6
            От: проблем с бобината на пинин

            Кондензатора в случая не играе.
            Всяка бобина се управлява с логическа 0 или 1.
            Имам някакъв опит с давено ЕКУ и близки писти с задействането на компресора, яка корозия и правеше подобни магарии.

            P.S. Към автора на темата:
            Имам за момента 3 осцилоскопа, каквото и да означава това.
            А, знам за какво се ползват от поне 35 години.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X