Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус с климатик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Казус с климатик?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Изпарителя с ТРВ-от е ето това:
    [ATTACH=CONFIG]925195[/ATTACH]
    Още една възможност. Дясната тънка тръбичка отива в термо патрона/мембраната. Ако се е отделила от изходящата тръба на изпарителя, ТРВ-то няма да работи. Вместо изходната температура на изпарителя, ще мери температурата на въздуха, т.е. поне 10-тина градуса повече.

    Не знам дали тая тъбичка е увита около изходната на изпарителя, ама ако не е и разчита на дунапрена да я държи в контакт с изпарителя.... След толкова години дали е останало нещо от тоя дунапрен.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
    Suzuki Grand Vitara 1.6
    LZ1ZPM

    Коментар


    • #32
      От: Казус с климатик?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Горе съм писал - оправят се.
      Пропуснал съм......
      Следва, че радиаторът не смогва да охлади. Бих го заменил......
      Сега се сещам, че по-горе се споменаваше за голяма разлика в температурата на входа и на изхода му. Това категорично не трябва да е така! Следва че не смогва и вероятно е запушен частично.
      Домашният ми климатик работеше по същия начин и се оправи след като му смених само кондензатора/ел/ , отговарящ за оборотите на вентилатора, като "на око ", последния си въртеше добре.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #33
        От: Казус с климатик?

        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
        Пропуснал съм......
        Следва, че радиаторът не смогва да охлади. Бих го заменил......
        Сега се сещам, че по-горе се споменаваше за голяма разлика в температурата на входа и на изхода му. Това категорично не трябва да е така! Следва че не смогва и вероятно е запушен частично.
        Домашният ми климатик работеше по същия начин и се оправи след като му смених само кондензатора/ел/ , отговарящ за оборотите на вентилатора, като "на око ", последния си въртеше добре.
        Същата е и диагнозата на климатикаджията. По сервизно също уж това излиза, с изключение на това че ниското налягане е в норма а не е ниско.

        Сменям го, пък каквото излезе.....
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Казус с климатик?

          Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
          Още една възможност. Дясната тънка тръбичка отива в термо патрона/мембраната. Ако се е отделила от изходящата тръба на изпарителя, ТРВ-то няма да работи. Вместо изходната температура на изпарителя, ще мери температурата на въздуха, т.е. поне 10-тина градуса повече.

          Не знам дали тая тъбичка е увита около изходната на изпарителя, ама ако не е и разчита на дунапрена да я държи в контакт с изпарителя.... След толкова години дали е останало нещо от тоя дунапрен.
          Като пръскат с водоструйка радиатора, климатика се освества. От което си мисля че проблема не е заради температурата на изпарителя.

          Дунапрена е пореста гума всъщност. Други видове дунапрен се разпадат, тоя обикновено държи, където съм попадал на такъв из тераното. Това обаче би-трябвало да се вижда през процепа за филтъра на купето. Ще проверя.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Казус с климатик?

            Спарки, предполагам двата радиатора са ти един пред друг. Погледна ли какво има между тях?
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #36
              От: Казус с климатик?

              Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
              Спарки, предполагам двата радиатора са ти един пред друг. Погледна ли какво има между тях?
              Че съм заплес - заплес съм. В библейски размер. Ама даже и това не е достаъчно - трябва и да съм блондинка за да не погледна това.

              Няма поток през него, Жоре. Входа е горещ (над 70 радуса, при това доста, не можеш да си задържиш пръста тамповече от няколко десети от секундата), горната част е гореща, а през това време долната част и изхода са не повече от 10-градуса над околната температура и се държат неограничено време с пръст. Тоест охлаждането се случва, ама потока никакъв го няма.

              До час новия ще пристигне и отлитам да го сменям.

              Хубавото е че ако ТРВ-то не е в ред, може да се намери за 100-ина лв. Изпарителя и той за 150, нов на Nissens. Та поне вътренето няма да е хептем голямо, независимо какво се окаже. щото оригинален изпарител в комплект с клапан отива на 1500 кинта, което си е перверзна цена отвсякъде.

              Поне компресора засега е "аут ъф куесчън".
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Казус с климатик?

                Сигурен съм, че всичко останало ти е наред. Сменяш го и няма да имаш грижа. При мен беше гняс между двата радиатора и симптомите като при теб. Кажи резултата после.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #38
                  От: Казус с климатик?

                  Току що премерих витарата. Мултицет Wavetek 28XT, K-type термосонда. Витарата е на слънце, не беше палена от над месец.

                  околна температура - 32.4
                  в купето - около 40
                  изход от компресора - 67.8
                  изход от радиатора - 42.1
                  вход на компресора - 27.8
                  въздуха от духалките - 11.4
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                  Suzuki Grand Vitara 1.6
                  LZ1ZPM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Казус с климатик?

                    вход на компресора - 27.8

                    въздуха от духалките - 11.4
                    в купето - около 40

                    Сисурен ли си че имаш хладилен агент в системата.

                    мери делта Т на въздъха
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #40
                      От: Казус с климатик?

                      Един лаишки въпрос:Проблема се е проявил след допълване с фреон "по норматив", нали?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Казус с климатик?

                        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                        вход на компресора - 27.8

                        въздуха от духалките - 11.4
                        в купето - около 40

                        Сисурен ли си че имаш хладилен агент в системата.

                        мери делта Т на въздъха
                        Сигурен съм, даже е 50-тина грама повече. На Гранд Витара 1.6 бензин климатика и по начало е слабичък. И това е мерено на празен ход, след 2-3 минути работа на място.

                        Редакция: вентилатора в купето е на максиум, с външен въздух, без рециркулация.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                        Suzuki Grand Vitara 1.6
                        LZ1ZPM

                        Коментар


                        • #42
                          От: Казус с климатик?

                          Кондензатора сменен. Климатика на първо четене се освести. Струва ми се и по-силен.

                          По стария кондензатор нямаше видими следи от деформации или друг проблем. Беше чист и проходим по отношение на въздуха през ламелите. Между него и радиатора на двигателя нямаше абсолютно никакви боклуци. Налягането на празен ход в момента е 14 бара (преди беше над 20, стигаше до 23-25), ниското налягане е нещо като 2.5-2.7 бара. На празен ход и на вентилатор в купето на максимум, без рециркулация и с отворени прозорци си духаше студено както си духа и когато съм на обороти, а от доста време (2-3 години поне) в задръстванията не се справяще особено добре, даже и когато не ми правеше въртелите, заради които пуснах темата.

                          Изхода на кондензатора е доста по-топъл от преди, от там през филтъра до входа на ТРВ-то всичко е с еднаква температура, може би при входа с една идея по-ниска, а от изхода на изпарителя до компресора навсякъде е студено и прави конденз.

                          Ще видим следобяд в жегата, ама на тоя етап съм оптимистично настроен.

                          Компресора е лопатков, по думите на климатикаджията е с бакелитени лопатки и вероятно в кондензатора с времето се е натрупала гняс от бакелитена прах/стружки. Ей-така за идеята ще опитам да видя какво ще изтече от кондензатора като го накисна с разни химии и го продухам със сгъстен въздух наобратно. Запушването е някъде по входа му.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Казус с климатик?

                            Може да се окаже че само промиване е щяло да свърши работа. Как ще го изсушиш после си е отделна интрига, признавам.

                            Също може да се окаже че сега климатикът работи по-добре защото е по-хладно навън. А като напече ...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Казус с климатик?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Може да се окаже че само промиване е щяло да свърши работа. Как ще го изсушиш после си е отделна интрига, признавам.
                              Имам климатикаджийска вакуум помпа, купувана отдавна по друг повод, която до момента бях ползвал 2 часа за дегазиране на епоксид и още толкова за смяна на спирачна течност. За половин час вътре категорично няма да остане нищо влажно. Остава да си купя и манометри и бутилка с фреон и ще спра да ходя по климатикаджии.

                              Манометри почти със сигурност ще си купя де, така или иначе. Фреон надали.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Също може да се окаже че сега климатикът работи по-добре защото е по-хладно навън. А като напече ...
                              Имам и това предвид. Ще видим следобяда или когато пак стане над 32-33. Но категорично всички признаци за нормална работа в момента са налице, а преди не бяха.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Казус с климатик?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Имам климатикаджийска вакуум помпа, купувана отдавна по друг повод, която до момента бях ползвал 2 часа за дегазиране на епоксид и още толкова за смяна на спирачна течност. За половин час вътре категорично няма да остане нищо влажно. Остава да си купя и манометри и бутилка с фреон и ще спра да ходя по климатикаджии.

                                Манометри почти със сигурност ще си купя де, така или иначе. Фреон надали.


                                Имам и това предвид. Ще видим следобяда или когато пак стане над 32-33. Но категорично всички признаци за нормална работа в момента са налице, а преди не бяха.
                                Ако беше казал по-рано аз можех да ти намеря малки бутилки фреон, со все маслото вътре за аматьорски употреби, аз така си пълня автомобилите сам. Има го в амазон/ибей и е по-евтин от масовите в БГ
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X