Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус с климатик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Казус с климатик?

    от преде перката трябва да върти здраво на 25 бара!! как е тръбичката на входа и на изхода на дехидратора..
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #17
      От: Казус с климатик?

      Интересно, Спарки, защо пресостата ти е с три жици?

      Коментар


      • #18
        От: Казус с климатик?

        Ми те тези с четири двата края се съединяват някъде в инсталацията, така че става пак с три реално като го погледнеш..
        (токаджийски нихилизъм)
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #19
          От: Казус с климатик?

          Ако кондензатора е чист,симптомите са не работещо коректно ТРВ. Огледай го добре и по точно между двата какво е положението. Пресостата е комбиниран за това е толкова кабели.

          Коментар


          • #20
            От: Казус с климатик?

            Здравейте,

            Без да твърдя, че това което споменавам може да мине за адекватно "лечение", по-скоро като насока за размисъл.
            И при мен когато го пълнихме имаше същите показатели. Аз съм монтирал втора перка отпред и когато я включих показателите бързо спадаха под 20 бара. Майстора ми каза като си карам из задръстванията да си включвам перката. Досега върши работа(2 сезона). Според мен самият охладител някак не отделя нужното количество топлина само с щатната перка. Сигурно се запушват с годините, ако нямах втора перка сигурно бих го сменил първо него(радиатора).
            Все пак ще се радвам да си оправиш климатика в заводски вид, интересно какво ли ще излезе в крайна сметка.

            Успех!

            Поздрави

            Коментар


            • #21
              От: Казус с климатик?

              Според сервизното, на страница 9 (HA-9), "Expansion Valve" е ТРВ-то.
              На картинката изглежа че е механичен регулатор на температурата на изпарителя. При понижаване на температурата на изпарителя близо до минималните ( обикновенно 2 до 5 градуса ) отваря байпас покрай изпарителя.
              Това е с цел да не се изключва компресора, за да си върти постоянно фреона с разтвореното в него масло.
              "Dual Pressure Switch"-а пази компресора от ниско и високо налягане, щом се задейства и гаси компресора, според мен в ТРВ-то има проблем.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20170806_213928.png
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5763008
              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
              Suzuki Grand Vitara 1.6
              LZ1ZPM

              Коментар


              • #22
                От: Казус с климатик?

                Не е точно така ,ТРВ с външна изравнителна линия рядко съм виждал на лека кола . То отваря когато има нужда от изпарен фреон,мисля че има запушена цедка на трвето

                Коментар


                • #23
                  От: Казус с климатик?

                  ей да, аз сега го видях че това е балансен ТРВ наистина нетипично за автоклиматик
                  Последно редактирано от Traqn Savov; 06-08-17, 23:09.
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • #24
                    От: Казус с климатик?

                    Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                    от преде перката трябва да върти здраво на 25 бара!! как е тръбичката на входа и на изхода на дехидратора..
                    Перката по принцип си върти почти винаги докато компресора работи. Това в последните 10 години. Само в началото при първо включване изчаква малко. Ръководи се по температура (според ръководството), предполагам другите 2 жици на датчика на филтъра са затова. Сега ще гледам ел. схемите по-подробно.

                    Утре ще гледам температури - преди половин час не успях да го накарам да ми върти номерата, които върти на жега навън. При температурите в момента си работи нормално поне за 10-те минути, в които го тествах. И духа нормално студено. Номерата ги върти само в дневните жеги.


                    Първоначално публикуван от Onzi Преглед на мнение
                    Според мен самият охладител някак не отделя нужното количество топлина само с щатната перка. Сигурно се запушват с годините, ако нямах втора перка сигурно бих го сменил първо него(радиатора).
                    През радиатора няма достатъчно поток - това е сигурен факт. На входа му е горещо (със сигурност над 70 градуса, не мога да кажа колко, утре ще мерна маркуча с IR термомртър), на изхода температурата при празен ход е малко над околната, при форсиране на 1500 оборота е нещо като 45-50 макс. И 5 вентилатора да му сложа ако няма поток ефекта ще е все тоя.

                    Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
                    Според сервизното, на страница 9 (HA-9), "Expansion Valve" е ТРВ-то.
                    На картинката изглежа че е механичен регулатор на температурата на изпарителя. При понижаване на температурата на изпарителя близо до минималните ( обикновенно 2 до 5 градуса ) отваря байпас покрай изпарителя.
                    Това е с цел да не се изключва компресора, за да си върти постоянно фреона с разтвореното в него масло.
                    "Dual Pressure Switch"-а пази компресора от ниско и високо налягане, щом се задейства и гаси компресора, според мен в ТРВ-то има проблем.
                    Според ръководството "thermo control unit"-а спира компресора при достигане на ниска температура на изпарителя. И наистина при нормални условия когато смогва да охлади наистина добре, компресора започва да цикли през примерно 20-30 секунди, а вътре си духа постоянно студено. На схемата наистина се вижда байпас обаче. Ха сега де?!

                    Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                    Не е точно така ,ТРВ с външна изравнителна линия рядко съм виждал на лека кола . То отваря когато има нужда от изпарен фреон,мисля че има запушена цедка на трвето
                    Тогава не би ли трябвало постоянно да е слаб? При температурите в момента (28 градуса) си работи нормално. Спира да работи единствено в жегите, след първите няколко минути - постепенно компресора започва да цикли и температурата на въздуха става все по-топла и по-топла, докато накрая има само минимална разлика с околната.

                    Изпарителя с ТРВ-от е ето това:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:izpritel.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5763021

                    Лявото е изхода, дясното е входа. По обясними причини няма как да го снимам. Ще видя какво се вижда през цепнатината на поленовия филтър.

                    ПП: Ако ТРВ-то пуска байпаса, няма ли на изхода на изпарителя пак да е студено и да си прави нормалния конденз? Защото като започне да върти номерата там, където е щуцера за ниското налягане, вече не е достатъчно студено за да прави конденз, а е примерно 25 градуса. При нормална работа на същото място си прави конденз, например при сегашната температура.

                    Изобщо, въпросния аномален режим явно е силно зависим от околната температура.
                    Последно редактирано от sparkybg; 06-08-17, 23:27.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Казус с климатик?

                      От лявата страна на схемата е налягането в изпарителя (засмукваща та част), от дясната страна на схемата е налягането което действа от чувствителната част Bulb

                      Работи по следният начин.

                      Термо-чувствителната част отваря и затваря според това каква е температурата на изхода на тръбата на изпарителя..
                      От друга страна пък ако се понижи налягането в изпарителя, пак отваря, ако се повиши налягането затваря...
                      Служи като регулатор на налягане в изпарителя..

                      Пс. и схемата не е много точна, така излиза че байпасва много, реално тази тръбичка е тънка
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #26
                        От: Казус с климатик?

                        А случайно да има рециркулационна клапа? Евентуално останала в затворено положение ( взима създух само от купето )? Механичните ТРВ-то не го обичат много този режим, ефектите са подобни.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                        Suzuki Grand Vitara 1.6
                        LZ1ZPM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Казус с климатик?

                          Клапа има, но не е проблема в нея. Прави го и в двете и положения.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Казус с климатик?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ПП: Ако ТРВ-то пуска байпаса, няма ли на изхода на изпарителя пак да е студено и да си прави нормалния конденз? Защото като започне да върти номерата там, където е щуцера за ниското налягане, вече не е достатъчно студено за да прави конденз, а е примерно 25 градуса. При нормална работа на същото място си прави конденз, например при сегашната температура.
                            Въпреки картинката от сервизното, байпаса би трябвало да взима от високото налягане преди капилярката. Да взима след нея е безмислено, маслото моментално ще замръзне в тази тънка тръбичка. И по начало тънки тръбички се ползват само там където е втечнения и охладения фреон, т.е. преди капилярката на изпарителя.
                            Тогава вече е нормално да се премери 25 градуса след изпарителя.

                            Ако е възможно вкарай една термосонда в изпарителя и виж до какви температури пада. Ако слиза около и под 0 градуса термо клапана на ТРВ-то е повреден.
                            Изпарителя няма как да е запушен щом изобщо работи климатика. Запушва го само замръзващото масло в капилярката.

                            ПП: теча на фреон си е съвсем отделен проблем, 150 гр за 3 дни е прекалено много. Въпреки че аз лично не вярвам на изтегленото количество от машините. Лично съм си правил експеримент, при зареден с 650 гр фреон и 70 гр масло изправен климатик, два часа по-късно втора машина премери само 450 гр фреон и 0 масло изтеглени....
                            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                            Suzuki Grand Vitara 1.6
                            LZ1ZPM

                            Коментар


                            • #29
                              От: Казус с климатик?

                              Бих напръскал радиаторите с вода чрез водоструйка или друго при проявен проблем. Ако нещата мигновено се оправят е ясен проблема на 99%. Ако не се оправи, поне радиатора отпада като виновен.
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Казус с климатик?

                                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                                Бих напръскал радиаторите с вода чрез водоструйка или друго при проявен проблем. Ако нещата мигновено се оправят е ясен проблема на 99%. Ако не се оправи, поне радиатора отпада като виновен.
                                Горе съм писал - оправят се.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X