Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

    Поради известни особенности тоя ДВГ иска и челосване на блока. Колкото и нови глави и гарнитури да сменяте. Затова и е продадена колата, щото продавача е видял дебелия!

    Коментар


    • #17
      От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

      Толкова ли е пък дебело челосването на блока?

      Коментар


      • #18
        От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

        Ами като се заиграеш както пише по книгите със сигурност ще надскочи цената джипа.

        Коментар


        • #19
          От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

          Някой има ли контакт на читав майстор/сервиз в София, за да отида да попитам там? Другия вариант 3.0ТД ссъс скоростната му кутия... не че ще излезе по евтино..

          Коментар


          • #20
            От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

            Първоначално публикуван от neCa4!HkaTa Преглед на мнение
            Някой има ли контакт на читав майстор/сервиз в София, за да отида да попитам там? Другия вариант 3.0ТД ссъс скоростната му кутия... не че ще излезе по евтино..
            Значи при твоя двигател имаш едно предимство- главата е нова...,ако вярваме на продавача. Може да се допусне, че причината за сегашното състояние, е калпав монтаж или
            кривина в блока, която не е установена при ремонта. Ако е първия вариант- лесно и евтино, но ако е втория-Шлайф на блок- стотина лева, комплект гарнитури ти трябват, в случай че всичко друго е в норми, останалото са парите, които ще искат за труд. 1КZ-T , т.е 3.0 тд, който спрягаш като вариант, е по-як мотор, но също страда от глеви ...Голяма е вероятността да попаднеш именно на такъв, ако купиш втора ръка мотор, при което ще влезеш в още по-голям филм...Изключая термичните проблеми на 2L-T, мотора има немалък ресурс, решението е твое...Не мога да дам препоръка за сервиз, но посети поне две консултативни места.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

              Благодаря, колега, жив и здрав!

              Коментар


              • #22
                От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

                Здрасти neCa4!Hkata!Както казаха по горе колегите, някой е направил добра сделка, и определено не си ти, за съжаление.Събрал си някой лев по трудния начин и си ги дал по лесния начин.Най вероятно не си направил предварителната подготовка.Т.е. тук във форума има писано доста за тези Рънери и този двигател и точно тези му проблеми.А и ако беше попитал какво да очакваш и за какво да гледаш, в отговорите щеше да е засегнат този, а и другите проблеми на 2-ЛТ, и то от препатили хора.
                Но както и да е, вече си вътре, значи Добре дошъл и гледай да използваш тези трудности, за да научиш повече!
                Моето мнение е както на колегите по-горе, че проблемът е в двигателя, а не в охладителната му система.Но можеш да изпробваш основните неща по нея с надеждата , че ако не помогне, поне ТИ самият ще си я ревизираш и ще знаеш, че е направена.Съветът ми е да използваш само оригинални части от Тойота, ако имаш съмнения за нещо питай.
                Охладителната течност е под налягане в системата и е на макс налягане(означено на капачката) когато двигателят работи, и е най-често 0.9 или 1.1. бара за Тойоти от тези години.Капачката е много важна,затова купи нова и провери гърловината на радиатора, за да си сигурен, че капачката ляга и уплътнява добре.Като горната част на гърловината(големият отвор) уплътнява против изливане на антифриза при връщане в разширителното казанче, а долния(вътрешния малък отвор с гладък ръб) е отвора, в който капачката уплътнява за да поддържа налягането в системата. Термостатът е също толкова важен, и много важно е как е монтиран-цилиндърчето с термоваксата към двигателя и отворчето за обезвъдушаване на най високото място.Виско съединителят ако си го сменил и е оригинален и правилният за модела, нямаш грижи.Радиаторът трябва да е без налепи и без течове(т.е. да държи налягане).
                Източваш стария антифриз от радиатора, блока и отоплението на салона, включително ако колата има заден отоплител.При пълнене гледай добре да е обезвъздушена цялата система и сложи качествен антифриз, моето пожелание е да е тойотски.Някои могат да кажат:Какво толкова, има и други добри антифризи на пазара?Моят опит досега с няколкото Тойоти(всичките втора ръка) е че оригиналният е най-добър.И след като купя бричка, прегледам охладителната система и подменя чарковете по-горе и напълня с оригинален (65/35), повече антифриз не сменям.Както и ако имам късмет да купя колата с оригинални масла в трансмисия(ръчка)трансфер и дифове, не ги сменям.А имам някои с по 250К мили + 100-120К от първия собственик, но семеринг не ми е прокапал досега.Не знам какви масла слагат в Япония.Скоро си смених задния мост на работният ми Рънер който е на 240К, по причина, че изгни от солта.Но маслото вътре беше чисто като ново, когато го източих.И аз го сипах в моста, който взех от една морга.А Рънера го имам от 70К, като първият собственик не беше пипал нищо.Антифризът също е оригинален.
                Та тези неща по-горе, ако не помогнат, проблемът е в двг-то.Като сваляш главата, провери всичко, вкл и главата, и блока за кривини и при монтажа, използвай оригинална тойотска гарнитура.Стягането на болтовете разбира се, трябва да е по реда определен за този двг.
                Успех и пиши тук!
                Последно редактирано от metotem; 05-08-17, 22:45. Причина: още инфо и правопис
                1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                Коментар


                • #23
                  От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

                  Да, за съжаление не съм човека, който може сам да направи тези неща, поне се надявам да попадна на човек, който да направи дадените неща качествено. Предполагам, че ремонта свързан с главата и блока ще отнеме време и няма да е евтин. Просто надеждата ми е като ще плащам поне да стане, както ттябва. Ще пиша тук при всяка моя стъпка в приключението.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

                    Успех и късмет ! А и не се хващай на думите на разни майстори-изедници "и така , и така ще отваряме...дай да сменим буталата и турбината ", което е честа сребролюбска практика...Да оправят, което е за оправяне... Карах същото добиче много дълго, но с безкомпромисно стопанисване..На 450 хиляди км., компресията му беше близо до заводската, и палеше от осмина оборот при всякакви условия...Отново пожелавам успех !
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

                      Ако искаш, обади ми се утре преди обед, ще се разберем да се видим.Ако си от София и колата е на собствен ход, можеш да дойдеш да я погледна.Аз съм в България до 30.09.Телефон 0884-147-448-Мето
                      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

                        Ок Мето, чуваме се и аз съм в София, и моята пали от половин оборот, това ми направи добро впечатление.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

                          Здравейте отново,

                          Днес с колегата metotem направихме оглед на двигателя, за което съм му много благодарен. Махнахме термостата, но оставихме пръстена с гумичката, която уплътнява. Изпробвахме го във вряща вода и се отваряше. След това като го покарах не вдигаше температура (да беше около 10:30ч сутринта и още не беше станало 35 градуса). Изчистихме отлаганията от течността/водата, до където беше възможно. Прегледахме нивото и състоянието на маслото, чисто е все още. При антифриза/водата има масло, пластмасовия отливник е потъмнял отвътре яко.. Доляхме стабилно количество вода (5-6л). Ако съм пропуснал нещоmetotem може да добави.
                          Показателя на температурата няколко пъти е бил на червено (в лютеницата). Ако някой разбира или познава човек, който разбира от точно този двигател нека сигнализира. Благодаря предварително.
                          Поздрави!
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20668139_10214068036918202_1877883677_n.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5763087Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20668767_10214068027317962_550424617_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.9 КБ
ID:5763088Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20707546_10214068027597969_1430797905_n.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5763089

                          Коментар


                          • #28
                            От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

                            Първоначално публикуван от neCa4!HkaTa Преглед на мнение
                            ... Ако някой разбира или познава човек, който разбира от точно този двигател нека сигнализира.
                            ...
                            Е ся засегна половин форум тойотаджии !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

                              Миналото лято имах подобен (може би дори идентичен) проблем и беше решен. От тогава една нова капачка постоянно ми е в жабката. Плюс 2 литра концентрат антифриз и 2-3 бутилки дест.вода в една торба отзад в багажника ... за всеки случай.
                              neCa4!Hkata!, признавам, че четох темата "по диагонала", но не видях да пише някъде, че си дал едни 10-15-20... лева за нова капачка и че описаният в първото мнение по темата проблем продължава да бъде същия. Това, че предишния собственик я бил сменил ... малко като "бил съм се бил напил"
                              А случайно да имаш петно/петна, мазничко на пипане в краката на пасажера до шофьора? за всеки случай вдигни и мокета/стелките... отскоро при мене това се оказа точката, откъдето губя охл.течност; първоначално тайничко се надявах да е шибания климатик, който не ползвам, но мириса и цвета показват друго... засега таи по малко и си доливам периодично... малко майстори се навиват за тая акробатика, ще го наблюдавам и накрая ще съм пак аз, ама голяма врътня и все нямам време .... макар че, досега което аз съм си ремонтирал по тоя джип, колкото и малко да е, не е мръднало/
                              ______________________________________
                              4Runner 2L-T О87879393пет

                              Коментар


                              • #30
                                От: Toyota 4Runner 2 Gen 2.4TD проблем с температурата на двигателя

                                Ще погледна за мазнината под краката на пасажера. Не съм купувал нова капачка, но си личи, че е нова. Закарах я на майстор и той изчисти охладителната система, сложи добавка за прочистване, залепи една дупчица на радиатора и вече не загрява. Малко снимки от съботния оф роуд, ако някой не е качил снимки в някоя друга тема де

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170916_121432.jpg
Прегледи:1
Размер:204.1 КБ
ID:5767030Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170916_105731.jpg
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5767029Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170916_090304.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5767026Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170916_105710-EFFECTS.jpg
Прегледи:1
Размер:193.6 КБ
ID:5767027Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170916_105716.jpg
Прегледи:1
Размер:190.3 КБ
ID:5767028

                                Малко и от днес

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170917_145340.jpg
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5767031Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170917_150245.jpg
Прегледи:1
Размер:153.5 КБ
ID:5767032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170917_160324.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5767033

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X