Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Източният път. От Белгия до Централна Азия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Източният път. От Белгия до Централна Азия.

    Пътеписът е интересен. Снимките са много хубави, а на мен специално най-интересно ми беше, как преработи старият мотор Сузуки DR 650 SE и го направи подходящ за това пътешествие. Пускам преведена версия да не се мъчите.

    https://translate.google.bg/translat...%2F&edit-text=
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Източният път. От Белгия до Централна Азия.

    мерси много, тъкмо вчера взех на един дъх околосветското част трета ;-)
    Изчетох го и този, но не е целият.


    Много ми харесаха: "slivovitz", "chevapchichi" и "Секретната авиобаза „Желява”".
    Последно редактирано от ikristiqn; 05-08-17, 15:40. Причина: допълнения
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #3
      От: Източният път. От Белгия до Централна Азия.

      Супер е..този човек.

      Коментар


      • #4
        От: Източният път. От Белгия до Централна Азия.

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        Пускам преведена версия да не се мъчите.
        Превода е по голяма мъка да се чете май!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Източният път. От Белгия до Централна Азия.

          Накратко, ето какво е направил нашият човек по този мотор Сузуки DR 650 SE, за да го направи подходящ за това пътешествие.
          1. Смяна на оригиналното окачване. Отпред слага прогресивни пружини от Хиперпро, а отзад регулируем амортисьор също от Хиперпро.
          2. Смяна на оригиналният резревоар от 13 литра с такъв на Ацербис - 21 литра.
          3. Смяна на оригиналният ауспух с много по-лек отворен ауспух от GSXR 600.
          4. Смяна на оригиналното стоманено кормило с алуминиево, което е повдигнато с повдигачи за по-голямо удобство и монтиране на ръчни гардове на него.
          5. Смяна на оригиналните огледала за обратно виждане с по-леки и по-удобни за сгъване при падане.
          6. Направа и монтиране на съвсем друга седалка.
          7. Монтиране на защитна пластмасова плоча под двигателя от Ацербис. Пътешественикът специално държи защитата под двигателя да му е пластмасова, а не алуминиева. Според него пластмасовата плоча на Ацербис е по-добра от алуминиевата и по-лека от нея.
          8. Замяна на почти цялата ел инсталация по мотора. Всички конекторни връзки са заменени с водоустойчиви такива. Махане на оригиналното реле за зареждане и монтиране на по-добро и по-мощно реле за зареждане.
          9. Махане на цялото табло на този мотор и монтиране на съвсем друг такова, плюс няколко извода за зареждане на различни електронни джаджи. Бушоните са изведени под новото табло, за да са по-нависоко и за по-лесен достъп до тях.
          10. Смяна на всички лагери по мотора, които са извън двигателя с по-добри и по-защитени от оригиналните.
          11. Почистване и ремонт на карбуратора с монтиране на модифицирана игла за по-голяма мощност в ниски обороти.
          12. Отваряне на допълнителни отвори в кутията на въздушният филтър, за да може моторът да "диша" по-добре, което също подобрява работата в ниски обороти.
          13. Замяна на крушката на фара с LED крушка, както и всички светлини по новото табло също са с LED крушки, а ключовете по него са влагозащитени.
          14. Подменя много от носещите болтове по рамата на мотора с неръждаеми такива.
          15. Сменя венците и веригата с 520 при оригинална за мотора 525. Това го прави за олекотяване и освен това смята, че в тази част на света, където отива 525 верига е по-рядко срещана от 520, ако му се наложи ремонт, или смяна. Възможно е, но лично аз не бих заменил по-дебела верига с по-тънка за Памир. Даже аз бих сложил 530, за да знам, че там няма да има проблеми, но моторът си е негов и решението си е негово.
          16. Монтиране отзад на мотора на багажна система Moose плюс допълнителна кутия за инструменти отдолу.
          Тръгва с гуми Митас Е 07. Интересно, че изобщо не монтира допълнително някакъв щит (слюда) отпред на мотора. Вероятно смята, че това не е необходимо, защото никъде няма да кара със 150-160 км/час.
          Последно редактирано от ВладиЧ; 08-08-17, 11:35.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Източният път. От Белгия до Централна Азия.

            Само ми е интересна т. 13. Замяна на крушката на фара с LED крушка, до сега не съм виждал достатъчно мощна LED лампа, която да осветява добре нощем. Има някакви варианти с радиатор с принудително охлаждане, но не знам колко ще живее в тежките условия монтирана на ендуро мотоциклет.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Източният път. От Белгия до Централна Азия.

              Пише, че за всеки случай си носил и оригиналната крушка за фара, но не споменава да я е сменял някъде по трипа. За два месеца и 15 000 км успял да строши само единият мигач от падане, и да си загуби някъде регистрационният номер на мотора от джаскането по черното в Памир, като и за двете "повреди" определя, че вината е негова.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X