Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ми мори доматите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво ми мори доматите ?

    Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
    Може би свободното ни въздушно пространство е причина .
    Колега, моите уважения! По принцип те имам за умен и мислещ мъж, но това си е откровена глупост.

    Навремето, като беше войната в Сърбия, имах един мангал-поливач на заленчука, и той ме пита дали било вярно, че вече месец нямало дъжд, щото американците били спрели облаците над полуострова, за да могат да бомбардират от въздуха...

    Емил Петков е дал доста по- точна вероятност за това явление.
    Да не кажа-точна диагноза...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Какво ми мори доматите ?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Колега, моите уважения! По принцип те имам за умен и мислещ мъж, но това си е откровена глупост.

      Навремето, като беше войната в Сърбия, имах един мангал-поливач на заленчука, и той ме пита дали било вярно, че вече месец нямало дъжд, щото американците били спрели облаците над полуострова, за да могат да бомбардират от въздуха...

      Емил Петков е дал доста по- точна вероятност за това явление.
      Да не кажа-точна диагноза...
      Еми поинтересувай се малко , може и да не е толкова глупост колкото си мислиш . Коридорите които са позволили да се ползват , целия трафик на въздухоплаването е с принос за това . Масова практика е да си изхвърлиш боклука навсякъде в Бг , без санкции . От това се възползват и ползвателите на въздушното пространство . Майка ми си измива зеленчука и асмата след дъжд , няма болести дори когато на всички съседи градините са пострадали .

      Коментар


      • #18
        От: Какво ми мори доматите ?

        Бактерия или друга гад внесена в България с цел да се унищожи и този отрасъл за да внасяме домати ....само теория ширеща се по нашия край!От четири години рядко някой успява да отгледа домат!....
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #19
          От: Какво ми мори доматите ?

          Моите родители живеят на село и също се оплакват, че през последните години доматите в двора не стават. А те садят доста домати. Обаче в малката домашна оранжерия стават. И живот и здраве занапред само в оранжерията ще садят.

          Коментар


          • #20
            От: Какво ми мори доматите ?

            Момци, теорията за световната конспирация и как всички искат да ни прецакат, в случая няма отношение! Това е едно от най-разпространените заболявания по сем. Solanaceae, демек Картофови, към които спадат доматите, пипера и разбира се, картофите!Формата на проявление по плодовете също не е необичайна и се приема като по-малко вредоносна от тази по листата. Причинителят е гъба, която се запазва в растителните остатъци и семената. При подходящи условия и ранно развитие, може да компрометира цялото насаждение. С други думи, нищо което вече да не сме виждали!

            Коментар


            • #21
              От: Какво ми мори доматите ?

              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
              Бактерия или друга гад внесена в България с цел да се унищожи и този отрасъл за да внасяме домати ....само теория ширеща се по нашия край!От четири години рядко някой успява да отгледа домат!....
              Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
              Моите родители живеят на село и също се оплакват, че през последните години доматите в двора не стават. А те садят доста домати. Обаче в малката домашна оранжерия стават. И живот и здраве занапред само в оранжерията ще садят.
              Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
              Момци, теорията за световната конспирация и как всички искат да ни прецакат, в случая няма отношение!
              ...
              Абе има нещо гнило в тая работа !

              Колеги, я се стегнете, който не знае как, щото е гледАл от баба си и не му се чете поне малко, и не може да гледа домати, да си ги купува.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Какво ми мори доматите ?

                Станьо, стига копа домати ами ми врътни шайбите че имам и други задачи за тебе.

                Коментар


                • #23
                  От: Какво ми мори доматите ?

                  Тая година за пръв път виждам червей който копа в домата и живее вътре?
                  По темата,май и в нашите [emoji534] има такова загниване,но са единични корени.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво ми мори доматите ?

                    Бърз преглед



                    Почти всички са в кондиция
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво ми мори доматите ?

                      освен дето някои са презрели

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво ми мори доматите ?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Тая година за пръв път виждам червей който копа в домата и живее вътре?
                        По темата,май и в нашите [emoji534] има такова загниване,но са единични корени.
                        Ако, имаш предвид повредата която се вижда на четвъртата твоя снимка и прилича на моята втора, "копачът" би трябва да изглежда така:




                        Последно редактирано от emil5koff; 05-08-17, 14:58.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво ми мори доматите ?

                          Ето домати и пипер, които се пръскат оскъдно с вар и син камък, но са под покрив- оранжерия, съвсем проветлива за пипера, вече и за доматите. Капково напояване, на едно и също място, тези цветя Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170715_160155.jpg
Прегледи:1
Размер:289.4 КБ
ID:5762797Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170715_160500.jpg
Прегледи:1
Размер:377.0 КБ
ID:5762798около тях са главното за справяне с гадинките. Не вярвах, но е факт.
                          На 100 м от тях всичко непокрито наоколо изгоря още юни.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170715_160505.jpg
Прегледи:1
Размер:386.1 КБ
ID:5762799
                          Стопаните са изключително отворени към всичко ново, в непрекъснат контакт с местните агроном и ветеринар са, но с овошките и асмите също имат проблеми. По техни думи без силни отрови и покрив не става вече.
                          Последно редактирано от veskov; 05-08-17, 15:34.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво ми мори доматите ?

                            Преди няколко години имаше същата болест в района на Шумен. Ръсенето в повечето пъти не помагаше. Хващаше се в началото, изкореняване на заразения и горене. Проблема беше, че комшиите не ръсеха изобщо и се прехвърляше и в нашия двор. Последните години в съседните дворове почти нищо не се гледа и няма проблеми. Ръсене на време, изкореняване на заразените и да нямаш на близо други болни домати е решението.

                            П.П. Пак глупави конспирации. В случая е някаква гъба или бактерия, която не я хващат всички препарати. Като няма кой да наръси се развива и се стига до това. Като имаш съседи дето не ръсят се развива при тях и се прехвърля при теб. Наще на вилата имаше години в които се обиваха да берат домати, а в съседните дворове нямаше нищо заради подобни болести, ама като ти свидят 10лв. за препарати е така. За био-мио и подобни пък съвсем да не говорим.
                            Последно редактирано от Иван Жоров; 05-08-17, 15:11.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво ми мори доматите ?

                              Няколко години доматите ги садих на двора и нищо не откъснах.Щом падне дъжд и се почва с проблемите.Сега ги покривам - проблеми нямам.Само покрив! А копача от снимката скоро ми изяде чимшира,та имаше битка.
                              Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво ми мори доматите ?

                                Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
                                Няколко години доматите ги садих на двора и нищо не откъснах.Щом падне дъжд и се почва с проблемите.Сега ги покривам - проблеми нямам.Само покрив! А копача от снимката скоро ми изяде чимшира,та имаше битка.
                                Много ясно - падането на дъжд (мокренето на листата)отключва гъбичните болести
                                В наше село вали много рядко Юли и Август и доматите освен че стават малко по късно нямат грам болест.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X