Резултати 1 до 12 от 12

Тема: Търся Фронтера Б 2.2 дизел къса база автомат

Място
    София
    Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Търся Фронтера Б 2.2 дизел къса база автомат

Привет,

сериозно се насочих към Фронтера Б 2.2 dti къса база автомат. Живея в краен квартал на София и ми трябва заради разпадащия се път към вкъщи и особено за зимата. Търся автомат къса база защото ще се кара главно в града. Сериозен бонус биха били добри зимни гуми и кожа. Ако някой продава да свирка. Ще избягвам сериозни офроуд машини, търся нещо по-запазено, въпреки че лек офроуд тунинг не е лош Бюджетът не е голям предвид че това ще ми е втора кола, въпреки че може да се окаже основна. Иначе си карам една Мазда 6 2007 дизел.

Все още не съм тествал точно този тип автомобил. Ако някой има такъв, дори да не го продава и може да ми го даде за малък тест и да каже какво да гледам като избирам ще съм много благодарен!

Владимир Калинов
    0889 729 369

Място
    София
    Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Търся Фронтера Б 2.2 дизел къса база автомат

Кажете нещо за автоматиците, достатъчно здрави ли са, каква им е поддръжката - само масло ли се сменя, на колко км?

Владимир Калинов
    0889 729 369

Място
    София....
    Публикации
    6,835
    Точки (при гласуване)
    22

Звънни утре след 11.00ч.............
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    София
    Публикации
    1,104
    Точки (при гласуване)
    12

Порови из раздела, има писано за моите проблеми с този автомат. Има си късмет тука - ако попаднеш на запазен екземпляр и го поддържаш правилно, може и да кара.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

Място
    София
    Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Взех Фронтерата, снимах я набързо в КАТ. Гледахме я на диагностика - и на стенд отдолу и на компютъра я закачихме. От компютъра се видя нещо което продавача ми каза - прецакан ABS сензор. Като я вдигнахме на стенд видяхме средно количество ръждица. Беше мазана с онова асфалтовото покритие на някакъв етап. И така взех я аз и отидох в КАТ. За един час стигнах до канала и там шок - "абе момче, къде ти е номера на рамата"? Звъня на продавача, той каза трябва да е на гредата до предната гума. Търках, търках аз, номер йок. Появява се един с полицейска униформа и вика ако не го намериш този номер трябва да я изземем. Търках пак накрая викам дай ми я да я закарам на майстор и да го намерим този номер, как ще я вземате. Чудех се дали пари не искат, дали просто се заяждат ("с тази врачанска регистрация, само е крадена") или си действат напълно по правилата. Накрая ми я дадоха, отидох при Дядо Владо и след ровене в нета и сваляне на доста боя и боди го намерихме скапания номер на рамата. Утре пак в КАТ.
    Иначе колицата добре върви но ми идва шумна, може би защото част от шумоизолацията под капака я няма, сигурно е изгоряла. Ще трябва и с ръждицата да се поразправя и да възстановя боята/бодито което свалихме да не ръждяса още рамата и номера и

Име:  frontera_sport_2000.jpg
Прегледи: 220
Размер:  484.3 Кб
    Последно редактиран от vladimir83 ; 07-09-17 в 21:17 Причина: правописни грешки

Място
    София
    Публикации
    2,106
    Точки (при гласуване)
    12

Не прави грешката да възстановяваш тази битумна гняс по шасито - тя е основната причина за корозията.
    Ако много държиш да покриеш шасито с нещо - изполвай сребърен феролит.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    19,352
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    44

Шасито гние отвътре. Т.е.караъ и като се разпадне в надин
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    2,842
    Точки (при гласуване)
    17

Как успя да си причиниш това сам. Първо Опел. Второ врачанка. Автоматът е ZF, което е положително, макар че го ремонтирах преди няколко години. Ручи защото е с верига, ако няма друга причина
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

Място
    София
    Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

GM 4L30-E трансмисията ZF ли се води?

Място
    София
    Публикации
    3,608
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на vladimir83 Преглед на публикациите
    GM 4L30-E трансмисията ZF ли се води?
    Не - води си се GM.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Място
    София
    Публикации
    3,608
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на c_gul Преглед на публикациите
    Как успя да си причиниш това сам. Първо Опел. Второ врачанка. Автоматът е ZF, което е положително, макар че го ремонтирах преди няколко години. Ручи защото е с верига, ако няма друга причина
    Първо кво му е на Опел? Второ дупничакна, Ели мездрачанка (каквато е моята) по-добре ли е и трето не е ZF автомата
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Място
    София
    Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Дотук не се чувствам прекаран с Фронтерата. Като се има предвид че е Edition 2000 със кожен салон, автопилот и печка мисля че беше добра покупка. Е, печката още не съм я пробвал понеже трябвало температурата навън да падне под 4 градуса. Автоматика си работи засега добре, двигателя също. Доста ми бръмчи, мисля да натъпча каменна вата под капака да видим ще стане ли по-тиха. Бая друса и малко хлопа откъм каросерията, дали ако сменя тампоните между каросерията и рамата това ще се промени? Окачването сигурно един колега от форума ще го вдигне, чакам го да се върне от чужбина.

Сходни теми

1. МЕЧТАЯ ЗА МЕРЦЕДЕС 463 G300 TD 177KC КЪСА БАЗА 1997г АВТОМАТ, ЧЕРЕН С ОРИГИНАЛНА 18КА
    От ESP OFF във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 4
    Последно мнение: 23-02-11, 09:23
  2. Отговори: 56
    Последно мнение: 03-08-09, 13:27
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 27-07-09, 16:02

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •