Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фул хидро на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фул хидро на джип

    Разбрах къде ми е проблема ама ,кой да седне да чете преди да пазарува ... Питах "приятели" ,които имат такива системи и сгреших . За всичко си има начин на пресмятане ,формули и правила . Нищо сега съм наясно къде съм сгрешил и ,ще го поправя .Принципно проблема беше в това ,че волана беше твърде бръз ,два оборота от пълен ляв до пълен десен . Поръчал съм вече правилните части ,ще се забавят ама поне се постараха да ме убедят ,че са доста по прецизни ,както и с опция за доста реглажи .
    Напред и нагоре
    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
    0886769809-Юлиян
    kiko00@abv.bg

    Коментар


    • #32
      От: Фул хидро на джип

      Да, трябва да си сметнеш дебита на орбитрола спрямо обема на цилиндъра- за колко оборота ще го напълни.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Фул хидро на джип

        При мен от крайно ляво до крайно дясно е 3 оборота, направил съм му 50-60км градско каране, проблема който виждам аз е, че при каране в завои волана се втвърдява леко. Но за мен и приложението, за което ще го ползвам е добре. Заводските комплекти може да са по-добри, но не съм карал и не мога да кажа. Аз лично съм доволен от резултата
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #34
          От: Фул хидро на джип

          Втвърдява се ,защото , помпата променя налягането спрямо оборотите на двигателя .Маслото ти загрява и губи част от качествата си .Както също не знаеш на какво работно налягане е настроен ,това е основния проблем .Дебита е ясен ,ама налягането е важно ! Температурата на маслото не трябва да надвишава 75 градуса . И на твоя орбитрол както и на моя няма клапан за регулиране на константно налягане независимо от помпата. Има значение орбитрола какъв е ,и те са няколко вида трябва много четене и смятане . След няколко дневно четене ,ровене и консултации (с правилните хора) вече съм наясно кое как става .
          Напред и нагоре
          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
          0886769809-Юлиян
          kiko00@abv.bg

          Коментар


          • #35
            От: Фул хидро на джип

            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
            Прочети за системата на Ситроен - Дирави мисля че беше , от 70те години - баш при определени условия си е фул хидро...
            И кое от "variable assistpower steering arrangement" ти заприлича на фулл хидро? Моля някой с права да затрие спама...
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #36
              От: Фул хидро на джип

              Пропуснах също да спомена и за този мит с връщането на волана . Да това е възможно само и единствено ,ако кастора ти е минимум 7 градуса .Иначе е само мечта. Предполагам (към колегата Агоп ) и волана ти променя постоянно положението си ( не можеш да го центрираш) мен лично това ме дразни ,има начин и това да се коригира ,но за това по късно ,за сега го знам на теория ,като пристигне новата част ,ако всичко е наред ,ще го онагледя .
              Напред и нагоре
              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
              0886769809-Юлиян
              kiko00@abv.bg

              Коментар


              • #37
                От: Фул хидро на джип

                Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                Втвърдява се ,защото , помпата променя налягането спрямо оборотите на двигателя .Маслото ти загрява и губи част от качествата си .Както също не знаеш на какво работно налягане е настроен ,това е основния проблем .Дебита е ясен ,ама налягането е важно ! Температурата на маслото не трябва да надвишава 75 градуса . И на твоя орбитрол както и на моя няма клапан за регулиране на константно налягане независимо от помпата. Има значение орбитрола какъв е ,и те са няколко вида трябва много четене и смятане . След няколко дневно четене ,ровене и консултации (с правилните хора) вече съм наясно кое как става .
                Вероятно си прав, за маслото не мога да кажа каква температура прави за момента. Правя ново казанче, в което ще има датчик и ще мога да следя температурата.
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • #38
                  От: Фул хидро на джип

                  https://en.wikipedia.org/wiki/DIRAVI


                  Прочети добре - при нормална ситуация механичната връзка се прекъсва


                  http://citroen-cx.do.am/publ/ru_diravi/skhema_diravi/11-1-0-5





                  И инфинити
                  Последно редактирано от novatech; 20-01-19, 18:50.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • #39
                    От: Фул хидро на джип

                    Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                    Вероятно си прав, за маслото не мога да кажа каква температура прави за момента. Правя ново казанче, в което ще има датчик и ще мога да следя температурата.
                    Направи го по голямо ,просто температурата убива маслото ,а маслото убива всеки един компонент ,които разчита на неговите смазващи способности . Вероятно дори и да го докараш на температура втвърдяването ,ще остане , заради промяната в налягането и липсата на клапан за регулирането .
                    Последно редактирано от kiko00; 20-01-19, 18:52. Причина: допълнение
                    Напред и нагоре
                    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                    0886769809-Юлиян
                    kiko00@abv.bg

                    Коментар


                    • #40
                      От: Фул хидро на джип

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      https://en.wikipedia.org/wiki/DIRAVI


                      Прочети добре - при нормална ситуация механичната връзка се прекъсва


                      http://citroen-cx.do.am/publ/ru_diravi/skhema_diravi/11-1-0-5





                      И инфинити

                      Благодаря много полезно четиво !
                      Напред и нагоре
                      Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                      0886769809-Юлиян
                      kiko00@abv.bg

                      Коментар


                      • #41
                        От: Фул хидро на джип

                        When there is no pressure available to operate the ram, the steering wheel will mechanically move the rack directly but with significant play through a split shaft.[6] One side from the steering wheel drives a pin which mates with a slot on the output shaft connected to the rack. The free play in this emergency mechanical system is necessary for the normal play free pressure operated Diravi system to operate its feedback control loop. In practice this heavy & inaccurate manual steering character of Diravi is only required when the hydraulic system has failed, whence emergency system prioritisation firstly sacrifices the steering system. Added NOTE: The mechanical unpowered steering effort is very heavy. Driving the car without power to the steering should be used only to guide the car to a safe place to stop. Attempting to turn the steering wheel without power when the car is not moving may break the steering wheel
                        Излиза че е фул хидро със аварийно "включване" на механична връзка. Последното изречение кърти направо...
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #42
                          От: Фул хидро на джип

                          Та къде каза че беше спама за затриване?
                          Винаги може някой да знае повече от теб , нали?
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • #43
                            От: Фул хидро на джип

                            И тая система е отпаднала някъде 70-те години . Подмятането да се вземе рейка от хидравличен ситроен ,че ги имало много ,по-нагоре ,е глупава и от нея започва спама. Гледам фикс идея някаква да ми покажеш че не знам всичко ,да не съм ти наранил чувствата нещо?
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X