Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестабилна предница около 100км

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нестабилна предница около 100км

    Преди време този проблем го имах и на Бета 450сс 2009г. При бетата като вдигна 110км на асфалт и предницата започва да играе ляво/дясно. На газката от подписа ми ефекта е същия, но тук се получава около 100. Колкото и здраво да държа кормилото не става. Сядах напред/ назад и ефекта е все същия.
    Според мен проблема може да не е от предницата ами да е отзад. Не знам сега дали е нещо заради мусовете, гуми, крива капла или нещо съвсем друго.
    Факт е, че по асфалта не става за каране при скорост близка до 100км. По черния път предполагам ще е същото, но там не вдигам такава скорост или ако я вдигна е за нещо малко като време и не съм разбрал.
    Кажете вие какво мислите и накъде да се насоча за разрешаване на проблема.
    П.С. окачването е изправно на 100% няма нищо разбито и износено. Каплите са прави, единствено предната е обрната леко на едно място но не съм я усетил да е на яйце.
    EXC TPI 2019

  • #2
    От: Нестабилна предница около 100км

    Леко, леко, колко леко да е обърната тая капла, имаш си допуски за кривините вземи премери както трябва, защото знаеш защо.

    Моето ДРЗ като го асфалтирам със 140 проблеми ми правят вятъра и предния калник - сложих такъв за супермото защото ми харесва,
    но вкарва яка вибрация в предницата като гребе въздух, вее се като парцал.
    http://vbox7.com/play:84ee5e6e

    Коментар


    • #3
      От: Нестабилна предница около 100км

      На всичко над 100км/ч ли е така или точно около тази скорост се появява и отшумява? Защото при леки кривини в гуми/джанти е характерно точно това, в една скорост се получава някакъв резонанс, който много усилва ефекта, но при други скорости не е толкова ясно доловимо.

      Преди няколко месеца друг съфорумец имаше подобен проблем. Още в началото го насочихме към кривини в колелата. След подмяна на половината мотор в крайна сметка се оказа точно това, крива гума.

      Коментар


      • #4
        От: Нестабилна предница около 100км

        За мен проблем няма .Лек мотор ,300 2т(повечко вибрации) ,висока скорост ,с кросови гуми на асфалт и мусовете ,ако са поомекнали .Това са все фактори допринасящи за нестабилната предница .А и все пак този мотор не е създаден за каране по асфалт с висока скорост ,така ,че по-малко се подзирай ,повече карай .Мен като ми се наложи да се придвижа по-бързо му вкарвам шеста и карам на съвсем ниски обороти ,хем разхода пада ,хем не е толкова нестабилен .То като се замисля ,мойта гаска май почнах да я карам само в ниските ,клапата почти не отваря ,но това е друга тема .

        Коментар


        • #5
          От: Нестабилна предница около 100км

          Първоначално публикуван от the slow heart Преглед на мнение
          Леко, леко, колко леко да е обърната тая капла, имаш си допуски за кривините вземи премери както трябва, защото знаеш защо.

          Моето ДРЗ като го асфалтирам със 140 проблеми ми правят вятъра и предния калник - сложих такъв за супермото защото ми харесва,
          но вкарва яка вибрация в предницата като гребе въздух, вее се като парцал.
          Каплите странично биене нямат. Предната леко се вижда как все едно е ударена в ръб и е тръгнала да се подгъва навън. Предния калник е като сопол с извинение, вее се навсякъде. Предния мус ми е мек защото е стар, задния е на няколко карания и още не е омекнал. Не знам дали ако премина въпросната скорост сеенето ще спре, защото аз поне няма да мога да я премина без да се пребия.
          Сега докато пиша и се сещам за нещо подобно което съм забелязвал със скутер зад камион. Като го настигна и застана отзад и скутера започва да сее, та се чудя дали наистина не е нещо от вятъра срещу мен. И по скоро от гардовете на ръцете, левия ми е леко вирнат спрямо десния и дали не е възможно от там да идва клатенето в кормилото?
          Последно редактирано от chavetoo; 03-08-17, 10:05.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • #6
            От: Нестабилна предница около 100км

            Ако много те притеснява караш наред и тестваш след всяка промяна,
            но както казва колегата малко или много е нормална ситуацията ( моя калник си ме кефи и това е ).
            В движение лекото изнасяне назад като че ли помага, но може и да си внушавам.

            Нов и стегнат като е бил предния ти мус, пак ли сееше така?
            http://vbox7.com/play:84ee5e6e

            Коментар


            • #7
              От: Нестабилна предница около 100км

              С тези гуми , мусове , висок център на тежестта , меко окачване , стъпка , офсет , си е съвсем нормално при тази скорост. На черно няма да е така , защото няма да влезе в резонанс.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Нестабилна предница около 100км

                Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                Преди време този проблем го имах и на Бета 450сс 2009г. При бетата като вдигна 110км на асфалт и предницата започва да играе ляво/дясно. На газката от подписа ми ефекта е същия, но тук се получава около 100. Колкото и здраво да държа кормилото не става. Сядах напред/ назад и ефекта е все същия.
                Според мен проблема може да не е от предницата ами да е отзад. Не знам сега дали е нещо заради мусовете, гуми, крива капла или нещо съвсем друго.
                Факт е, че по асфалта не става за каране при скорост близка до 100км. По черния път предполагам ще е същото, но там не вдигам такава скорост или ако я вдигна е за нещо малко като време и не съм разбрал.
                Кажете вие какво мислите и накъде да се насоча за разрешаване на проблема.
                П.С. окачването е изправно на 100% няма нищо разбито и износено. Каплите са прави, единствено предната е обрната леко на едно място но не съм я усетил да е на яйце.
                Колега ей тука в тази тема ги ядохме същите ла-на , но няма кой да търси и чете.http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=218793 Мн. ясно , че е крива гума , не легнала равномерно в каплата гума /накъсани вътре платове/.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: Нестабилна предница около 100км

                  Ок, сега ще прочета и ще направя рекламация на новите ми гуми които са криви с накъсани вътре платове.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нестабилна предница около 100км

                    В онази тема също бяха нови гумите и нямаше как да е от тях.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нестабилна предница около 100км

                      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                      Ок, сега ще прочета и ще направя рекламация на новите ми гуми които са криви с накъсани вътре платове.
                      Чети,чети и слушай патило........
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нестабилна предница около 100км

                        Няма да е гуми... Онзи ден си изправих левия гард да не е навирен нагоре. Вчера при 100 няма никакво заклащане, повече не съм вдигал. Няколко пъти умишлено го засилиха до 100 и кротува. Явно гарда е създавал съпротивление от въздуха и затова е започвало клатенето.

                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                        EXC TPI 2019

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X