Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсуто тресе при ниски обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайхатсуто тресе при ниски обороти

    Става въпрос за Дайхатсу Фероза 1,6 1991г. Това тресене и вибрации се получават в движение при обороти около 1500-1900 най - вече на 3, 4 и 5 -та предавка. Зная ,че бензинова кола не се кара на ниски обороти но в градски условия и по лек наклон мисля ,че е съвсем нормално да се движа по този начин.. Вибрациите се появяват при подаване на газ.При отнемане на газта изчезват .По инерция не се усещат никакви тресения по купето.Не зависи от скоростта!Това е на 2х4 демек само със задно задвижване.Досега проверих гърнетата и тръбите - хванати са навсякъде и със всички скоби и гумени окачвачи. Кардана няма луфтове , не е свалян мисля!?!? Гресирахме го в карданчетата. Ако някой може да помогне!? Тампоните на мотора изглеждат здрави !
    Благодаря!

  • #2
    От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

    Тампона от долу на скоростите провери ли дали е здрав?
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

      Зависи, зависи, зависи от вибрациите. Дайхацувия двигател е доста нервен за моите представи ама би трябвало да се държи адекватно от 1500 нагоре.

      Във всеки случай щом зависи от оборотите а не от скоростта значи не е карданът.

      Коментар


      • #4
        От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

        +1 за тампона на раздатката и скоростите.
        Да е нервен, колко да е нервен? При добра центровка, моята тегли по черен път на изкачване ,ремарке с 500 л вода и отделно 400 л в багажника на първа на 1100-1200 об.
        Няма загуба на мощност, няма тресене и палене на съединител. И реагира с готовност на подаване на газ.
        Меду курсовете си поиграх с центровката и си я направих да ми тегли добре в ниските.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

          +1 За тампоните! Виж и тези на двигателя!

          Коментар


          • #6
            От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

            Проблема е в ранното подаване на искра /предварение/
            Виж си центровката.
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • #7
              От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

              Здравейте , не е центровката и не е тампон.Тампоните са в идеално състояние!Вчера включих хъбовете отпред/ръчни са/ и пуснах 4х4 . Като я подкарам и е на ниски обороти отделно тресенето се чува вече и дрънкане като ,че ли ауспуха се бие в друга ламарина.Но не е !Чува се по средата на джипа и ме съмнява да не е нещо в раздатката! Изключих хъбовете и пуснах само задният мост и това дрънчене отново продължи. Изгасих колата - тръгнах пак и това дрънчене изчезна но си останаха само вибрациите!Свалих кардана отзад и пробвах само с предния кардан... Вибрациите си ги има .Вече не зная какво да тествам!Освен да сменя раздатката с друга за проба !Не зная има ли нещо специфично при свалянето и?

              Коментар


              • #8
                От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                Иво, все пак провери маслото в раздатката. На моята сълзи от задния семеринг и става звучна, но е по-скоро ручене от веригата.
                За вибрациите, провери и притегни гайките на U-болтовете, които държат ресорите за моста.
                Ако се разхлабят, могат да дадат подобен ефект. Също и леко причукване при потегляне. Независимо напред или назад, защото мостът се извърта радиално.
                Не пречи да ги провериш. Щом си сигурен в трите тампона и каретата.
                Последно редактирано от TigerHunter; 03-08-17, 19:42.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                  Днес вдигнах колата от едната страна. Запалих включих на скорост и гледахме кардана отдолу не се върти като ос на струг ами леко мята. Нормално ли е това? Няма ли ако е крив кардана да се усеща и по инерция и висока скорост!? Ще сменя раздатката тук от един колега за проба също. Има масло в нея. Но жуженето и дрънкането си го има. Друго забелязах, че на черен път не дрънчи. Един майстор ми каза че може проблема да е в гумите защото предните и задните са еднакви като размери но са различни марки и едните са доста по- изпилени. Не знам. Вече всичко ме съмнява. Че даже и задния диференциал защото много трудно се върти на ръка колелото което беше вдигнато на крик!?!? Не знам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                    Пак ще проверя маслото, но видях ,че кардана малко мята и това ме притеснява!Снощи писах но не ми е излязъл отговора !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                      Що се отнася до колелото, нормално е да не се върти много лесно, Все пак въртиш кардан, скорости , раздатка а не са леки агрегати, както при лек автомобил.
                      Едва ли е крив кардана. По-скоро някъде обира хлабини. Провери всичко, Тампоните на ресорите и на шекелите също.
                      Това с жуженето е странно. Задният диф, как е откъм масло, хлабини?
                      Проблемът, не е от гумите.
                      Друг вариант е разбит(и) лагери на раздатката на изходящия вал, но би сълзило и масло.
                      Жужене освен от веригата на раздатката, не се сещам от какво може да дойде.

                      ПП: Първият път с жуженето, накарах баша ми да обикаля в кръг около мен и така разбрах , че е от раздатката. Долях масло и се умълча.
                      Пробвай да слушаш внимателно от кой агрегат идва.
                      Последно редактирано от TigerHunter; 05-08-17, 19:55.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                        Провери реглаж на клапани.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #13
                          Клапаните ги чувам да цъкат ... Но шума е отдолу и тресенето едва ли ще да е от това...Ще го боря и ще пиша!Ще сменим раздатката за проба!Намерил съм читава. Кардан ще сменя пак за проба ...И ще стигна надявам се до резултат! Много е жега сега а трябва да се седи под естакадата навън! ☺

                          ☺ Между другото изчетох и тази тема... http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111416
                          Последно редактирано от CarTest™; 07-08-17, 17:52.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти




                            Ето как катери Фероза с кални 235/75/15 на първа бърза с 1200-1700 оборота, с ремарке с 500л вода и вътре два бидона по 200 л.
                            Черен път. Никакви колебания.
                            Е, с аплаузов двигател 105 коня все пак...
                            Последно редактирано от TigerHunter; 07-08-17, 20:11.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                              Смених раздатката заедно със скоростната кутия. Кардинално решение но неефективно. Същото тресене и същото жужене. Единствено сега първа скорост влиза с хъркане ако я включиш веднага след съединител. Ако изчакам 2 секунди включва както трябва. Ще връщаме старите компоненти тъй като не е към по- добре. Остава кардан и диференциал. Но. Днес смених гумите с 4 еднакви и изчезна дрънченето при ниски обороти и 4х4. Старите бяха 2 поп2 различни марки и като ги сложапидна до друга имат разлика във височината. Продължавам напред. Ще сменя като за начало маслото в раздатките и дифовете. И ще видим !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X