Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсуто тресе при ниски обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

    Има ли развитие?
    8)

    Коментар


    • #32
      От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

      Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
      Има ли развитие?
      Вероятно както е почнал колегата ,вибрациите ще изчезнат задно с колата.
      -Интересни са ми такива теми в които "виждам" толкова много упоритост..............
      Все пак сме в 21 век и има всякаква техника -подемници,стетоскопи,бороскопи и пр. скопи..................

      Коментар


      • #33
        От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Вероятно както е почнал колегата ,вибрациите ще изчезнат задно с колата.
        -Интересни са ми такива теми в които "виждам" толкова много упоритост..............
        Все пак сме в 21 век и има всякаква техника -подемници,стетоскопи,бороскопи и пр. скопи..................
        Ориентирайте ме тогава къде да я закарам? Това не ми помага , че някъде имало техника ??? То трябва човек и да разбира какво ще предприеме да се направи по тази кола! На подемник нищо не може да се види, защото това се случва при натоварване на колелата? Ако иска някой да помогне нека напише нещо конкретно моля! Упорит съм да, защото хем ме дразни това нещо хем знам ,че ако се открие проблема тук то това ще е полезно за хората ,които четат форума!

        Коментар


        • #34
          От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

          Пусни ми тел. номер, или да ти пусна моя на лични.?
          8)

          Коментар


          • #35
            От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

            Първоначално публикуван от azalis Преглед на мнение
            На подемник нищо не може да се види, защото това се случва при натоварване на колелата?
            Няма да се "види" ,но ще се "прослуша" и проблемния механизъм ще бъде открит.
            -Преди доста години и аз разглобявах с "учебна" цел 1991 г.Голф 1.9 тд ,заради "виене",-реших ,че е от лагерите на касетата на диференциала и ги смених без резултат(само спорта),след около 2-3хл.км се изясни -преден десен двуредов съчмен лагер.
            По важен беше житейския извод,че вярната диагностика е 90 % от решението на проблема. Успех в диагностиката.
            -Бих помогнал ,но съм в Разградска област ,а ВИЕ сте земляци със снахата и сватовете.

            Коментар


            • #36
              От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Няма да се "види" ,но ще се "прослуша" и проблемния механизъм ще бъде открит.
              -Преди доста години и аз разглобявах с "учебна" цел 1991 г.Голф 1.9 тд ,заради "виене",-реших ,че е от лагерите на касетата на диференциала и ги смених без резултат(само спорта),след около 2-3хл.км се изясни -преден десен двуредов съчмен лагер.
              По важен беше житейския извод,че вярната диагностика е 90 % от решението на проблема. Успех в диагностиката.
              -Бих помогнал ,но съм в Разградска област ,а ВИЕ сте земляци със снахата и сватовете.
              Благодаря!Далече е !☺
              Ще звънна на колегата от горния пост утре, да видя дали ще успеем нещо да измислим!

              Коментар


              • #37
                От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                Първоначално публикуван от azalis Преглед на мнение
                Благодаря!Далече е !☺
                Ще звънна на колегата от горния пост утре, да видя дали ще успеем нещо да измислим!
                Ако нямате вземете един обикновен стетоскоп те са по 10-20 лв.
                Сега видях, че съм писал Голф 1.9 ,беше 1.6 производство 1988 и много му се радвах -"печка, бегачка",в някой отношения беше "учебен".

                Коментар


                • #38
                  От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                  Напиши ми го на лични!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                    Сменени всички тампони на двигател и скоростна кутия, кабели, свещи, съединител,скоростна кутия и раздатка -/слагахме за проба/ ,заден кардан/ само на преден пак има същите вибрации/ !ОПРАВИЯ НЯМА! Вибрира си и не ще да чуе...Направо ме побърка вече... Сложно уравнение е тази фероза! Ще се отказвам вече...Карах 3 ферози като моята- нямат този проблем!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                      Казах ти за вътрешно каре...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                        Вътрешно каре ? Карах само на преден мост със свален заден?! Същата работа. Като карам само със задно и изключени хъбове предните карета не се въртят! Не знам. Луднах ! И като смених тия тампони сега има леки вибрации и на ниски обороти. Явно са по- корави. Уж " джапанпартс". Почват студовете. А аз ще се треса по улиците.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                          Здравейте пак. Вибрациите не спират. Не е от скоростна кутия , кардан и раздатка. Явно ще да е от мотора. Но какво да му търся?!?!! Вече почвам да се съмнявам за прехвърлен зъб на ремъка!?! Ще меря компресия?!? Работи като мушица иначе. На място и като давам повече газ. Ама нещо има. Псигурен съм!!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                            има ли развитие по-темата

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                              Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
                              има ли развитие по-темата
                              Никакво. Откачам. Вчера регулирахме клапаните и проверихме ремъка. Всичко е 6. Но намерихме един проблем. 3 ти цилиндър има компресия 9 а останалите над 12. Възможно ли е всичко да е от това?!? Мерихме я преди да регулирам клапаните. Майсторите ме посъветваха да свалим главата и да напасват клапаните. Купих гарнитура от Г. Оряховица но не знаех каква и взех 1,94. А оригнално е 1,8. Май ще трябва да свалим 1 десета от главата. ?!? Не знам вече !!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                                Първо се пили главата докато се изправи и после се купува гарнитурга. Но на бензинов двигател 0.1 не е фатално.

                                Определено трябва да се свали главата и дано се мине само с профилактиране на глава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X