Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за гуми

    Колеги за сефте ми предстои да сменям гуми.
    Може ли да ме ориентирате какви гуми ще са най подходящи за мен размер 23х7х10 предни , 22х11х10 задни.
    Като за начало каква е разликата, ако гумата е 2-4 или 6 плата съответно кой вид е най добър за моите размери.
    Другата ми чуденка е какъв грайфер да избера, тука караме основно на суха настилка на много места и примесена с камъни . Съответно късно на есен нещата се обръщат на 180градуса и всичко става кал с дъждовете.
    Общо взето голямо умуване падна с тия гуми , като питам продавачите повечето вдигат рамене и ти казват , че нямат опит на терен с различните видове гуми, а при тези цени хич не ми се експериментира .
    gsm - 0899388807

  • #2
    От: Съвет за гуми

    Здравей,
    Колкото повече платове има гумата, толкова по здрава е.
    Аз лично и за двете Кавазакита избрах Maxxis, Bighorn и Bighorn 2. Гумите са много добри - нямам забележки. Гледам обаче, че от размера който ти е необходим не предлагат, т.е. имат избор от 6 платови само 22х11х10.
    LZ1JJJ

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за гуми

      Да то е логично 6пл да е по здрава , но не е ли много твърда гумата тогава .
      Иначе тази шарка биг хорн и аз я гледах, но не открих изобщо 10ки с нея, само от 12ки нагоре.
      ти където ги гледаш ?
      gsm - 0899388807

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за гуми

        Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
        Да то е логично 6пл да е по здрава , но не е ли много твърда гумата тогава .
        Иначе тази шарка биг хорн и аз я гледах, но не открих изобщо 10ки с нея, само от 12ки нагоре.
        ти където ги гледаш ?
        Много познати я карат, и не не е твърда гума. Аз ги карам на 0.5 атмосфери - по меки са от оригиналните, които дойдоха с новото ми Кавазаки (Дънлоп 4 платови).
        Сега обаче разгледах в детайли, и наистина нямат 10-ки. Виж на сайта на максис, имат 2 модела 10-ки, които може да ти паснат.
        LZ1JJJ

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за гуми

          Да тези максис разр2 има доста изписано по тях , като основно предимство им дават доброто сцепление с пътя, но мисля че ще се износят доста по бързо от биг хорна.
          Аз не карам агресивно и за това по голям приоритет ми е издържливостта на гумата, пред сцеплението.
          Ти имаш ли опит с razr 2 да сравниш ?
          gsm - 0899388807

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за гуми

            Здравей,
            така като чета мненията ви се колебаеш между биг хорн и rzr2. Решението е много просто, ако си с 2WD (задно) слагай rzr2, а ако си с 4WD (4x4) Big Horn е твоята гума. И двете са много корави (в смисъл такъв трудно се износват). Относно различните терени, може да регулираш малко налягането и така да ги приспособяваш за кал, твърдо и камъни. Определено и двете гуми са едни от най - добрите и нямат място за сравнение с разни китайски, тайвански и прочие, които държат много (меки са) но се износват със скоростта на светлината!
            Поздрави
            Non scholae sed vitae discimus.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за гуми

              Биг хорн така или иначе се оказа, че няма изобщо р10.
              В крайна сметка взех предни рейзър 2, а за задни алтрак. Верно задните са два плата, но продавача ми даде цена на която нямаше как да откажа , според него основната разлика е , че ще се пукат по лесно от рейзър2 .
              Аз за близо 2г гума още не съм пукал та реших да рискувам и да ги пробвам, но мисля да сложа няколко фитилчета в АТВ то да се намират .
              Някой, ако има опит с тази гума нека сподели .
              gsm - 0899388807

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за гуми

                Здравейте . Аз я направих вече тази смяна и много се чудех , каква да е гумата китайска , корейска или истинска . Имах много варянти и на добри цени , мислих мислих и си взех истинска Itp Holesho XC , не е най добър клас и клиентската им цена е към 220 250 аз я взех на 170 размерът е 20х11х10 . Колега този размер 22х11х10 е още по неуткриваем и точно за това са и доска скъпи и аз карам на същата настилка която казваш . Аз ти препоръчвам най добре си вземи еднин махсис разер 6 платова 200 лв е бройката . Надявам се ще будеш доволен . Ако не китайски боклуци има от 70 до 150 лв колкото искаш дори и такава да е 6 платова ти препоръчвам макар че повечето са по 4

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X