Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция, и кредитните карти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турция, и кредитните карти

    Понеже ми се очертава едно пътуване из Турция, което е перпендикулярно на стандарта - Капъкуле-Истанбул - из старобългарска Турция е преминаването, се чудя - дали и как се приема плащане с Мастер, или Виза по Шеловете, които са по пътя ми?

    Както и по други бензиностанции, пак по трасето?

    И понеже това е в една доста никаква част от турско - там въобще освен YTL, евра и долари вървят ли въобще?

    И пак по същата причина - дали ще мога да се разбера със скромния ми турски, или те ще ме разберат със скромния си английски?

    Става въпрос за преминаване през Турция от Малко Търново BG, до Ипсала TR - в посока Александрополис ....
    Екзотично, нали?

  • #2
    От: Турция, и кредитните карти

    То у нас няма шел дето да не работят кредитни карти, а Турция дето е 30г пред нас в това отношение не знам с какво те тревожи.

    Коментар


    • #3
      От: Турция, и кредитните карти

      Предупредения е въоръжен!

      Нищо не пречи да почерпя опит от компетентни хора.

      Коментар


      • #4
        От: Турция, и кредитните карти

        Няма никакви проблеми с картите по турските бензиностанции. На повечето от тях, (но не абсолютно на всички) под таблото с цената на горивото пред бензиностанцията има подредени символи на кредитни карти. Значи там става с карта. Нищо не пречи, обаче и да се пита преди самото зареждане. "Креди карти"? "О" е да. " Йок" е не. Освен това клатенето на глава е обратно на нашето. Безоловен бензин е "коршунсуз". Дизела, май пak си е дизел. В същност аз никога не съм зареждал дизел в Турция. Aко искаш пълен ревзервоар казваш "Фуул депо", или само "Фуул". Aко искаш да спре до определена сума, когато стигне там брояча му казваш "Таман". Тези бензиностанции, които не работят с кредитни карти в Турция са обикновено малки и забити. Там не можеш да платиш и с евро, или долари, защото просто може да откажат да ти вземат валутата. Ще трябват турски лири кеш. Ако обменяш валута в банка ще ти искат паспорта и ще ти издадат документ естествено.
        Последно редактирано от ВладиЧ; 31-07-17, 20:36.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: Турция, и кредитните карти

          Тамам!

          Това мнение чаках - благодаря, Владо!

          Коментар


          • #6
            От: Турция, и кредитните карти

            Да, нещата се оказаха точно така.

            Там, където пазарувах - относително близо до БГ, се оказа, че може да се плаща с евро, долари, левове, и с карта - без никакъв проблем, дори ми намериха една женица, да ми превежда разни неща, дето не се оправям.

            По-навътре - Кешан, Ипсала - там зареждах на един Шел - без проблем - интересното беше, че в тоя Шел газовата колонка беше с 6 маркуча, и вграден касов апарат - с по една клавиатура със 999 клавиша от всяка страна. Като казах, че ще плащам с карта, ме изпратиха на касата, там ми дадоха бележка за транзакцията и касова бележка. Газаджията ме чакаше на изхода, взе ми касовата бележка, и ми даде друга - издадена от газовата колонка.

            Освен това, че в бензиностанцията се влизаше и излизаше, откъдето ти сърце сака, та беше малко първичен хаоса, други проблеми не съм имал.

            Коментар


            • #7
              От: Турция, и кредитните карти

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Да, нещата се оказаха точно така.

              Там, където пазарувах - относително близо до БГ, се оказа, че може да се плаща с евро, долари, левове, и с карта - без никакъв проблем, дори ми намериха една женица, да ми превежда разни неща, дето не се оправям.

              ....
              Тоооо, в Одрин, примерно, трудно ще намериш касиер или кафеджия, дето да не говори български. Да, левовете са си конвертируеми и курсът, който ти хващат си е съвсем приличен. За разлика от Сърбия, Румъния, Унгария, Чехия.... ако решиш да плащаш с евро.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Турция, и кредитните карти

                В дадения случай бях в Къркларели - което е Люлебургаз по едни други времена, ама кво от това?
                Не, не говореха български, както в Одрин, ама работата беше свършена.
                И на пазара не говореха български, както на Синия пазар в Одрин, но всички бяха доволни.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X