Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

    Продължавам с реденето на пъзела Ком-Емине и този участък ми липсва! Имам някаква идея да оставя колата долу до лифта от Сопот сутринта в събота, преминаване през Кръстците до заслона Ботев - там преспиване?! и в неделя слизане в Карлово и от там някакъв рейс до Сопот и колата. Маршрута ми е напълно непознат и си нямам идея това като часове колко ще излезе? Може да има нещо по-оптимално - някой осведомен? Благодаря!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

    Става принципно, на заслона на превала под Ботев, а май вече и на върха има къде да се спи. Но си е яко ходене и е през най-алпийската част от планината, на Големия Купен дори си има въже като на Кончето. Слизането пред Хубавец и хижа Васил Левски си е бая ,но от Карлово до Сопот таксито май е 5 лева.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Става принципно, на заслона на превала под Ботев, а май вече и на върха има къде да се спи. Но си е яко ходене и е през най-алпийската част от планината, на Големия Купен дори си има въже като на Кончето. Слизането пред Хубавец и хижа Васил Левски си е бая ,но от Карлово до Сопот таксито май е 5 лева.
      Мерси за инфото, ходенето наистина си е доста - гледам по Гугъла към 18 км за събота, а слизането нещо не мога да го трасирам. Затова и питам, да няма после поредният непреценил силите си турист!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

        За слизане си от хижа на хижа - Васил Левски - Хубавец - Балкански рози - Карлово. Отгоре откъм кръстците има дори маркировка с колове, само на разклона в ниското завиваш надясно, че наляво по другите колове отиваш на хижа Рай.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

          Защо не слезе през хижа Рай, поне да види всички красоти. После Калофер - Карлово - Сопот с автобус, маршрутка или такси.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

            От средна станция на лифта до х.Добрила го смятай 1:30 часа, 1-1:30 часа до вр. Амбарица и 7 часа до заслон Ботев, до върха 0:40 мин. Щом ще нощуваш в заслона/тур. спалня на другия ден може да продължиш до .хТъжа и от там да слезеш в с.Тъжа. Така парчето от пъзела ще е по-голямо.
            Колата може да я оставиш в Карлово. Провери си евентуалните връзки с автобуси.
            Ако си с навигация мога да помогна с тракове.

            Времената са за стегнато темпо, но без търчане.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

              Защо от средната станция на лифта, не върви ли догоре, до Незабравка? Слизането от хижа Тъжа до село Тъжа е голяма епопея. А от селото до Карлово не знам какъв и дали въобще има транспорт, че последно като бях там беше малко страшно, нещо много тъмнокожи тия местните и на тълпи по центъра, да не се случи да замръкнеш.....
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

                От години не работи горна станция, до колкото знам и хижата е изоставена.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

                  Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                  Защо не слезе през хижа Рай, поне да види всички красоти. После Калофер - Карлово - Сопот с автобус, маршрутка или такси.
                  Хижа Рай я планирам отделно, че да не ми дойде байгън! Пък и района над Карлово ми се вижда интересен - искам да го огледам.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

                    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                    От средна станция на лифта до х.Добрила го смятай 1:30 часа, 1-1:30 часа до вр. Амбарица и 7 часа до заслон Ботев, до върха 0:40 мин. Щом ще нощуваш в заслона/тур. спалня на другия ден може да продължиш до .хТъжа и от там да слезеш в с.Тъжа. Така парчето от пъзела ще е по-голямо.
                    Колата може да я оставиш в Карлово. Провери си евентуалните връзки с автобуси.
                    Ако си с навигация мога да помогна с тракове.

                    Времената са за стегнато темпо, но без търчане.
                    Мерси за времената, макар и да са индивидуални все пак ориентират! Района на изток от Ботев ми е познат от едни по-добри времена, когато не беше забранено за МПС! С мотора тогава обиколих цялото било. Дали предлагат някаква храна в този заслон или кой каквото си улови?
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

                      Винаги когато съм минавал е имало сготвено. Да знаеш, че от х.Добрила до заслона вода няма.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        Винаги когато съм минавал е имало сготвено. Да знаеш, че от х.Добрила до заслона вода няма.
                        Добре ме подсещаш, аз съм малко камилест тип и обикновено водата ми е последна грижа, но този път ще си взема шише. А дали ще си намеря колата на другия ден пред лифта?
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

                          Мисля, че няма проблем. Проблемни са с.Тъжа и чорапогащника на Беклемето. До сега по скитания към моята кола не е имало, дано така си остане.
                          И друг номер играя, но за него на лични.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за вр.Амбарица-вр.Ботев за уикенда?

                            На тоя чорапогащник(паметника) съм бил свидетел два пъти на посегателство на автомобил,за щастие във единия случай задържаха крадеца,който във 6 часа от Кърнаре отива на работа в Троян и горе вижда подобно субаро на неговото,и решава да му свали джантите.Обаче в Троян полицията не спи.Лошото е че потърпевшия остана по корем на пръста и си купи четири нови джанти и гуми докато върви следствието.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X