Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монголия 2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Монголия 2017

    Ами той акъла, че не ми е дошъл е ясно, само не знам дали е за добро или лошо!

    Коментар


    • #32
      От: Монголия 2017

      За добро е братле, за добро е.....Лошото е зад гърба ти, напред е само добро......Желая ти много километри за напред, много радости и щастливи моменти и много филмчета да заснемеш, че и нас да радваш.......Успех !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Коментар


      • #33
        От: Монголия 2017

        Втората серия от Чернобил: https://www.youtube.com/watch?v=qGTEkjMtvpI
        Последно редактирано от ramar; 09-09-17, 22:12.

        Коментар


        • #34
          От: Монголия 2017

          Част 4та - Русия - евтин бензин, странни хотели и много приятели: https://www.youtube.com/watch?v=OYzB-4PK_1c

          Коментар


          • #35
            От: Монголия 2017

            Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
            Втората серия от Чернобил: https://www.youtube.com/watch?v=qGTEkjMtvpI
            Привет!

            Радара Дъга-2 стои ли?
            Лятото питах колеги от Беларус, които работят на ограда със Зоната, дали знаят нещо за него, при което те казаха, че бил демонтиран.....

            Така... ще отделя време за темата, защито искам да си доставя кеф на душата...

            Поздрави за експедицията! Живи, здрави и пожелания за още подобни...

            За всички, коити се "притесняват", че не са порастнали - да не ви пука! Това е чувството, което с годините създава все по-силни положите емоции!



            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #36
              От: Монголия 2017

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Привет!

              Радара Дъга-2 стои ли?
              Лятото питах колеги от Беларус, които работят на ограда със Зоната, дали знаят нещо за него, при което те казаха, че бил демонтиран.....

              Така... ще отделя време за темата, защито искам да си доставя кеф на душата...

              Поздрави за експедицията! Живи, здрави и пожелания за още подобни...

              За всички, коити се "притесняват", че не са порастнали - да не ви пука! Това е чувството, което с годините създава все по-силни положите емоции!
              Радарната станция "Дъга" си стои там, където си е била винаги. Намира се в 10 километровата зона, там не живее никой и не мисля, че някога ще бъде демонтирана. Опитали са да я почистят, мили са я няколко пъти с какви ли не препарати, но в крайна сметка са я зарязали. Показах я на първото видео. За Дъга 2 не съм чувал нищо, което не значи, че няма, просто аз не знам. При първоначалното пускане, станцията не е работила добре и буквално е смущавала всички радио честоти на стотици километри. Имало е оплакване от много съседни държави, след което се е наложило да преработят обекта и може би от там идва и името "Дъга 2". Също така са я наричали " Кълвача", защото по време на работа е издавала едно много характерно почукване, точно като кълвач. Митака например мисли, че е била поредната Руска бутафория, просто да плашат врага, но след като видях, за какъв огромен и скъп проект става въпрос аз не мисля така. Височина 150 и широчина 750 метра, това е нещо огромно и от гледна точка на изпълнение е било инженерно чудо. Всеки един елемент, преди да бъде поставен на място е мислен. Има стотици, най-различни малки антени, сфери, завъртулки и всякакви геометрични форми. Всичко това е трябвало да устоява на дъжд, вятър, студ и всякакви климатични условия. Цялата конструкция е поцинкована, затова и до днес стои в много добро състояние. Струвала е на Съветския съюз 7 милиарда рубли, за сравнение, атомната станция "Чернобил", която между другото се казва "Ленин", просто така са я наричали заради близостта с град Чернобил, е струвала 3.5 милиарда рубли, два пъти по-малко. Също така, казват, че единият реактор, от общо 4тирите в станцията е работил само за да захранва "Дъга". Аз просто не мога да повярвам, че всичко това е било бутафория.
              Последно редактирано от ramar; 13-09-17, 11:53.

              Коментар


              • #37
                От: Монголия 2017

                Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
                Радарната станция "Дъга" си стои там, където си е била винаги. Намира се в 10 километровата зона, там не живее никой и не мисля, че някога ще бъде демонтирана. Опитали са да я почистят, мили са я няколко пъти с какви ли не препарати, но в крайна сметка са я зарязали. Показах я на първото видео. За Дъга 2 не съм чувал нищо, което не значи, че няма, просто аз не знам. При първоначалното пускане, станцията не е работила добре и буквално е смущавала всички радио честоти на стотици километри. Имало е оплакване от много съседни държави, след което се е наложило да преработят обекта и може би от там идва и името "Дъга 2". Също така са я наричали " Кълвача", защото по време на работа е издавала едно много характерно почукване, точно като кълвач. Митака например мисли, че е била поредната Руска бутафория, просто да плашат врага, но след като видях, за какъв огромен и скъп проект става въпрос аз не мисля така. Височина 150 и широчина 750 метра, това е нещо огромно и от гледна точка на изпълнение е било инженерно чудо. Всеки един елемент, преди да бъде поставен на място е мислен. Има стотици, най-различни малки антени, сфери, завъртулки и всякакви геометрични форми. Всичко това е трябвало да устоява на дъжд, вятър, студ и всякакви климатични условия. Цялата конструкция е поцинкована, затова и до днес стои в много добро състояние. Струвала е на Съветския съюз 7 милиарда рубли, за сравнение, атомната станция "Чернобил", която между другото се казва "Ленин", просто така са я наричали заради близостта с град Чернобил, е струвала 3.5 милиарда рубли, два пъти по-малко. Също така, казват, че единият реактор, от общо 4тирите в станцията е работил само за да захранва "Дъга". Аз просто не мога да повярвам, че всичко това е било бутафория.
                Да, поправям се, Дъга е. Има и Дъга 2 и е в южна Украйна. Дъга 2 е демонтирана, има площадка, виждаща де в Мапса.

                Кво са плашили, кво не - дайте да не мацаме темата.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #38
                  От: Монголия 2017

                  Не мога да се съглася с това. Как ще плашиш някой, с нещо, което не е известно на никой. Това е бил супер секретен обект. За него се разбира чак през 1987 година, след изоставянето му, заради инцидента. До този момент, никой не знаел за съществуването му. Поради близостта си с ядрената станция, не е бил видим даже са шпионските сателити. По това време те са разчитали предимно на термо-камери, но поради огромната топлина, която станцията Чернобил излъчва антената е била невидима. Дъга е била официална част от Съветската противоракетна отбранителна система от 1985 година. Работила е само година до инцидента, който става през 1986г. Можела е да засече ракета изстреляна от източното крайбрежие на щатите 3 минути след изстрелването. Пътя, между САЩ и Русия, за ядрена ракета е 40 мин. Така, че са имали на разположение 37 мин да я унищожат.

                  А относно технологиите, кой какво има и какво няма, мога само да кажа, че прекаленото разчитане на тях, може да то донесе много неприятни изненади.

                  Сигурно си чувал за Американската "метеорологична станция" HAARP, която се намира в Аляска. Направена по идеи откраднати от "Дъга". Така, че кой, от кого е откраднал може само да гадаем. Няма да навлизам в подробности, че сега ще ме нападна критиците на конспирациите.

                  А относно Руската военна тактика, да, не отричам, бил съм войник и знам за какво става въпрос, но също така не може да се отрече, че който е тръгнал към тях, там се се спрял. На война, както вече знаем, техниката не е най важното, тя може и да откаже, но духа на войниците е този, който побеждава.

                  Айде стига съм цапал, но не можах да се сдържа.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Монголия 2017

                    Първоначално публикуван от Anton-Varna
                    ....Причината например американците да хвърлят атомните бомби над Япония , а не над Москва е,че Сталин на срещата с Рузвелт и Чърчъл е казал ,че СССР имат ядрена бомба....
                    така и така осрахме темата.... нещо си се объркал, Москва и Вашингтон са съюзници във войната, за това не са пускани тия бомби над Москва
                    You'll never find out - I got no key hole....

                    Коментар


                    • #40
                      От: Монголия 2017

                      Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                      така и така осрахме темата.... нещо си се объркал, Москва и Вашингтон са съюзници във войната, за това не са пускани тия бомби над Москва
                      Не се е объркал, да те са съюзници, но по време на срещата в Потсдам (през Юли 1945), където поделят Европа, Германия и Берлин, вече не са в така добри отношения. Войната е свършила и вече е било явна битка за това, кой ще властва след това. Бомбите над Хирошима и Нагасаки, са пуснати през Август 1945, месец след конференцията в Потсдам. Не се и съмнявам, че ако Американците бяха сигурни в това, че Руснаците нямат атомна бомба, политическата карта на света щеше да изглежда по друг начин сега.
                      Било е наистина полезен блъф. Не мисля, че някъде го има документирано, но е достатъчно добре известен факт.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Монголия 2017

                        Бате, пускам си химна на СССР, чесно!

                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #42
                          От: Монголия 2017

                          Павлине пускай следващата серия, че темата тръгна в друга посока ��
                          Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Монголия 2017

                            Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                            Павлине пускай следващата серия, че темата тръгна в друга посока ��
                            В Събота, обещавам!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Монголия 2017

                              Докато дойде новата порция пътепис, да се насладим на възможностите на братушките

                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #45
                                От: Монголия 2017

                                Сега виждам темата. Сърдечни благодарности за споделеното!!!
                                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                                0882 52 00 52 - Жоро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X