Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

    Здравейте колеги от няколко дни имам Jeep Grand cherokee 4.7i. След консултация в сервиз, стигнахме до извода, че имам проблем с раздатката. Ако някой колега продава здрава или за части, ще съм благодарен. Пиша от Варна, приемам и препоръки за майстор който да им разбира за в бъдеще....

  • #2
    От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

    Не е зле да напишеш какво се е случило с колата. Да не се окаже че не е "проблем с раздатка" ами нещо трето.

    Коментар


    • #3
      От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

      Така, при маневри се чувa а и усеща силно пукане/трещене отпред докато волана е завъртян, независимо дали наляво или надясно както и без значение дали джипа се движи напред или назад. Първото предположение беше, че се случва нещо в предния мост и заради това тътри гумите. Но след като майстора свали капака на диференциала установи че всичко е наред..... И след разглеждане се стигна до извода че колата докато е дигната когато въртим задните колела от пред нищо не помръдва. Предния мост зацепва само ако лоста е в положение - бавни (ниски)..... След това покатерихеме колата ма един прашен баир и тествахме отново.... Следователно на бавни почна да катери с 4 колела а на бързи дига прахоляк само отзад и неще и да помръдне..... Просто в сервиза има кутия и раздатка от Вранглер и на нея след като мръднем задния край веднага хукна и предния.... Докато при мен предния мост все едно е изолиран и сработва само на бавни, но пък тогава какви звуци издава......
      Джипа е 2001г
      Последно редактирано от Dim0ff; 25-07-17, 17:55.

      Коментар


      • #4
        От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

        Да не би да са разбити предните карета, свалете предния кардан и направи няколко кръгчета да, разбереш дали проблема е в раздатката или предния мост.

        Коментар


        • #5
          От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

          Първоначално публикуван от Dim0ff Преглед на мнение
          ..... се стигна до извода че .......
          .......че майстора изобщо не познава ходовата част на "Гранд чероки"-то.....звънни
          Последно редактирано от дядо владо; 25-07-17, 19:19.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

            Лошото е, че минах през 2 сервиза!!!
            Иначе и ние решихме да откачим предния кардан.
            След теста:
            Чаткане се чува леко и само по веднъж в зависимост от посоката на движение (докато преди чаткаше през 1 - 2 оборота на колелата).
            А нормално ли е, когато движим задния кардан, предния да не помръдва, освен ако не е на бавни?
            Утре продължаваме с тестовете, но реших да питам, ако някой има раздатката която може да се ползва за донор....или здрсва но на по нормална цена....
            Според майстора има вариант да е налято грешно масло в предния мост, утре ще го сменим и продължаваме по мъките....

            Коментар


            • #7
              От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

              Препоръки за майстор който да разбира от Jeep - Варна, Варна област....
              Последно редактирано от Dim0ff; 25-07-17, 20:19.

              Коментар


              • #8
                От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                .......че майстора изобщо не познава ходовата част на "Гранд чероки"-то.....звънни
                Утре сутрина ще ви звънна, само кажете кога е удобно!

                Коментар


                • #9
                  От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

                  Чети какво ти пишат и чети какво е написано.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

                    Първоначално публикуван от matorsko6 Преглед на мнение
                    Чети какво ти пишат и чети какво е написано.
                    Освен, да се обадя утре, което ще го направя задължително... Какво друго пропускам?
                    Извинявам се предварително. Предполагам
                    няма смисъл предполагам да се обяснявам че съм нов и все още не съм наясно с правилата. Ако бъркам с нещо или пропускам не е нарочно. Просто от няколко дена съм собственик на звяра и ми е на сърце...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

                      Прочети пост No:5.

                      Иначе привет от Варна.
                      "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                      Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

                        Първоначално публикуван от Dim0ff Преглед на мнение
                        Препоръки за майстор който да разбира от Jeep - Варна, Варна област....
                        Звъни ми, да ти дам номера.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

                          На първо място - благодаря искрено на Владо.
                          Днес разбрахме донякъде какъв е проблема и къде е.....
                          От раздатката излезе нещо черно средно между грес и масло, а по - лошото беше че, количество беше около 200мл....
                          Мога само да гадая ЗАЩО и КАК... Но не вярвам да има логично обяснение, освен някой да е искал да пробва колко корава е раздатката....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

                            Хайде следващият, Честито!
                            0887 526 564/ 0897 933 755 /

                            Коментар


                            • #15
                              От: Раздатъчна кутия jeep grand cherokee 4.7i

                              Здравейте, след известна пауза дойде време да отворим раздатката. Последиците от карането без масло е унищожено лсд... То стружки, то миризми на феродо.... Въпроса които следва е - рециклиране или замяна с друго втора употреба.... Приемам всякакви препоръки, съвети и идеи и

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X