Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Норвежки челен опит: заплатите публични

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Норвежки челен опит: заплатите публични

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Е той така се е опитал, записът на заповед е "отделен договор"
    Ако даден човек е кух като родопска пещера (какъвто в случая явно е бил въпросният работодател) то обикновенно това е завинаги
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #47
      От: Норвежки челен опит: заплатите публични

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Ако даден човек е кух като родопска пещера (какъвто в случая явно е бил въпросният работодател) то обикновенно това е завинаги
      Това важи и за работниците. И силно е свързано с другото правило, че парите не обичат глупаците.

      Ама какво да правим, като човешките инстинкти са работели напълно адекватно в родовата община, все още прилично при феодалните отношения (т.е. и социализЪма в това число) и впечатляващо се провалят в свободния пазар.

      А да бе, какво да правим, можело да мислим. ...

      Коментар


      • #48
        От: Норвежки челен опит: заплатите публични

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Господи, при нас са надокарали едни хора от делиормана(даже има и поговорка "Дели орман-дели адам"), като някои не можели да прочетат договора си, а някои са подписвали с някаква завъртулка, която надали ще могат да повторят. Т.е-не могат и да пишат.
        Коле, неграмотността по нашите земи много отдавна не минава за оправдание. Това е поредното "Кой ми сра в гащите?!".

        Нещо повече - не само че не е оправдание, ами е и престъпление - основното образование предполага възможност да четеш, пишеш и да се подписваш. Значи или ако имат тапия за такова тоя, който им я е дал е за наказание, или родителите им, или самите те след навършване на пълнолетие.

        А иначе общото правило дори и за хора с по 3 висши е че от собствната ти глупост никой не може да те предпази. Опитите въпреки всичко продължават, не за друго, ами защото обикновено собствената ти глупост твърде често нанася щети и на други хора.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Норвежки челен опит: заплатите публични

          Аз отдавна съм разбрал, че много малко от нещата дето се копират от някъде, ще работят в БГ. Щото България не е Норвегия, не е нито Франция, нито Англия.
          Та с копиране на закони "оправянето" няма да стане. Трябва промяна на манталитета...
          Миналия ден говорих с един познат. Вика -"България уж се оправя, а като гледам по ТВ какво се случва всеки ден..."
          България се оправя само на хартия, иначе яко се е засилила към дерето без спирачки...
          Преди няколко месеца, разправях нещо за доубиването на малкия бизнес... То си е вече факт.
          Примери: Отивам в един сервиз от които в общи линии съм доволен за смяна на маслото. Гледам сменили маслото с най-гадното...
          Вчера отивам в любима пицария, айран яко разреден с вода, пицата нищо особенно, даже катчуп и майонеза няма...

          Коментар


          • #50
            От: Норвежки челен опит: заплатите публични

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            ...в любима пицария, айран яко разреден с вода, пицата нищо особенно, даже катчуп и майонеза няма...
            Да бе и аз така във Верона последния път. Чак ми се разсърдиха като си поисках кетчуп и майонезка, явно и там са се засилили нанякъде...

            Иначе публичният достъп до доходите може да има смисъл, само акое е гарантирано достоверен!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #51
              От: Норвежки челен опит: заплатите публични

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              ... даже катчуп и майонеза няма...
              Е от това по-голямо подобрение, здраве му кажи...
              Иначе и според мен трендът е постоянно нагоре, наистина по-бавно, отколкото ни се иска, но е забележимо. Може би острани по-добре се вижда, знам ли.

              Коментар


              • #52
                От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                Е от това по-голямо подобрение, здраве му кажи...
                Иначе и според мен трендът е постоянно нагоре, наистина по-бавно, отколкото ни се иска, но е забележимо. Може би острани по-добре се вижда, знам ли.
                Къде от страни, от чужбина ли?
                От чужбина абсолютно нищо не се вижда. На изборите хвърлят 2 000 000 за AdWords и ТВ реклама по сателитните канали и всичко е цветя и рози...

                Трендът е наистина постоянно нагоре. За последни месец, цигани убиха и пребиха не знам колко човека(не ги броя вече). А в последната седмица, взеха да пребиват и нотариуси и журналисти...

                Коментар


                • #53
                  От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                  Да от чужбина, но имайки предвид, че цяло лято съм през седмица в БГ. А това, че новините са като черна хроника, не е от вчера, явно това се търси и съответно предлага... Хляб и зрелища...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                    Да от чужбина, но имайки предвид, че цяло лято съм през седмица в БГ. А това, че новините са като черна хроника, не е от вчера, явно това се търси и съответно предлага... Хляб и зрелища...
                    Моите наблюдения като човек, все още живеещ в БГ са, че потъва и то не БАВНО а ЗАБЕЛЕЖИМО. Има една приказка, че чуждите деца растат много бързо, щото ги виждаш от месец на месец или от на година... Много хора дето си идват от чужбина, викат а БГ се оправила, има нови сгради, пътища... докато не се сблъскат с реалността.
                    А по темата. Какво ще промени публичността на доходите. Няколко мнения по нагоре "бизнеса" веднага скочи, че не иска такова нещо. И наистина в много фирми има такава клауза. Като не е публично колко плащаш, може да укриеш някои друг лев от данъци осигуровки... Много от хората също не искат да се знае колко взимат(особено тези с хубавите заплати). Нали депитатите публично обявяват имуществото си както и месечните си доходи И... Всички живеят от една заплата и имат по един наследствен апартамент или къща...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Аз отдавна съм разбрал, че много малко от нещата дето се копират от някъде, ще работят в БГ. Щото България не е Норвегия, не е нито Франция, нито Англия.
                      Та с копиране на закони "оправянето" няма да стане.
                      Ти кога си виждал нещо копирано директно отнякъде? Все са някакви "подобрени" варианти или направо тукашно творчество.

                      Те да бяха копирали, ...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                        Това е така, ама и да копират пак няма да стане. Що не копират от Гърците например, забрана за носене на хладно оръжие в колата. Или забрана за превозване на алкохол или гориво. Или 1500 лв глоба за палене на огън на открито?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Това е така, ама и да копират пак няма да стане. Що не копират от Гърците например, забрана за носене на хладно оръжие в колата. Или забрана за превозване на алкохол или гориво. Или 1500 лв глоба за палене на огън на открито?
                          Ти чел ли си гръцките? Или само каквото благой-рагиновците пускат по новините?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                            Защо мислиш, че няма такива правила? Добре е да провериш колко литра лично производство алкохол можеш да носиш в личния автомобил
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                              Аз правила знам че има ама то и тука има. Преди време бях виден форумен спиртовар, та знам едно-друго.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                                Въпросът ми бе към Glow, и то за тук, а не за Гърция... Защото предлагаше да се копират и тук 'такива закони'
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X