Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Норвежки челен опит: заплатите публични

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Норвежки челен опит: заплатите публични

    Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
    Всеки добър професионалист би трябвало да знае цената си, най-малко от различните предложения които получава.

    Също така, един служител може да е много по-ценен от друг, който върши идентичен вид работа както по количество така и по качество. Хипотетичен сценарий - единия знае Английски, но само работодателя знае че ще отваря клон в Англия след 6 месеца
    Такива аргументи сме слушали. За последен път - когато ми подпъхнаха такава клауза при подновяване на трудовия договор.

    Е, не го подновихме.

    Коментар


    • #17
      От: Норвежки челен опит: заплатите публични

      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
      Колега би ли изброил, няколко прилики на нашата "Мила родина" с Кралство Норвегия в какъвто пожелаеш аспект, икономика, законодателство, народопсихология, и т.н., та оттук да тръгнем да надграждаме нашата "суджук-държава".
      Към момента в който това е въведено в Норвегия, по българските земи е действала неформално подобна схема. Били сме и доста по-богати от тях.

      Коментар


      • #18
        От: Норвежки челен опит: заплатите публични

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Такива аргументи сме слушали. За последен път - когато ми подпъхнаха такава клауза при подновяване на трудовия договор.

        Е, не го подновихме.
        Тогава какви са аргументите ти в подкрепа на това да споделяш заплатата си?
        Последно редактирано от Денислав Димитров; 24-07-17, 15:32.

        Коментар


        • #19
          От: Норвежки челен опит: заплатите публични

          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
          Тогава какви са аргументите ти в подкрепа на това да споделяш заплатата си?
          Същите като за сексуалната ориентация и принадлежността към др. групи. А офиц. заплата ти я знаят достатъчно много институции, та не е проблем и сега който иска да я разбере и те подкара.
          Това биха били личо моите, ако някой ме пита дали да го прокарва.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Норвежки челен опит: заплатите публични

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

            Е, не го подновихме.
            Широко ти е около врата, та имаш тази опция.

            Аз не съм виждал трудов договор без такава клауза от преди 1997. От тогава насам-винаги е имало изискването да не си казваме заплатите.
            Но пък във всяка фирма свеки знае колко вземат колегите му. По един или друг начин се научава.

            А в сегашния ми договор има и клауза, че нямам право да работя във фирма с подобен вид дейност намси колко месеца след като напусна тази.
            Естествено-не мисля изобщо да я спазвам, ако ми се наложи...
            То и заплатата си не крия много, който попита-казвам. Смятам, че като крия заплатата правя услуга на работодателя, а на мен-злина. Та не искам сам да си причинявам злина.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Норвежки челен опит: заплатите публични

              "Earlier I did do searches, but now it's visible if you do it, so I don't do it any more," says a woman I meet on the streets of Oslo, Nelly Bjorge.
              "I was curious about some neighbours, and also about celebrities and royalty. It could be good to know if very rich people are cheating, but you don't always know. Because they have many ways of reducing their income."

              Може би аз не съм разбрал добре, но изглежда, че ако някой рови из регистъра и се интересува от заплатата ти, ти веднага научаваш за това. И има начин да разбереш точно кой е той.
              Освен това норвежците не вярват, че най-богатите хора в страната им декларират реалните си приходи.
              Ако греша, поправете ме.
              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
              имат право да гласуват на избори.

              Коментар


              • #22
                От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                Всяка държава си има свои закони, съобразени с конкретните условия, възможности, манталитет...
                И аз искам както в Норвегия практически да отпаднат знаците за ограничения на скоростта (освен в голям град, но не и в малките) и забраната за изпреварване (освен на няколко метра преди изход и вход на тунел).. Ама дали ще е приложимо тук?
                Не искам както в Норвегия да можеш да се разходиш из Норвегия по платени участъци, и до няколко дни след това - както им е по закон да взема и на добра воля да декларирам кой съм и каква ми е кредитната карта, та да ми вземат парите... Постфактум - може и след като съм напуснал страната им... В нашия район това не върви много много....
                Конкретното предложение не го виждам да е много смислено - норвежците може да са имали някакви причини да го въведат, но не виждам смисъл за нас...

                П.С. Много ми харесва Норвегия... Особено интересно ми стана как един норвежец трябваше да ми плати командировката и самолетни билети до там... Даде ми парите на ръка, като само помоли да подпиша бележка, написана на ръка от него, че ми е предал еди-каква си сума... И това било достатъчно за данъчните им... Това е като онзи виц 'и като ми тръгнаха едни карти '
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                  Те и нашите закони са съобразени с конкретните нужди и възможности на тези които ги пишат.

                  Пак да кажа: когато това е въведено в Норвегия (181х година) у нас неформално е действало същото положение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                    Ясене, то хубаво се прехласваш по Норге ама поне един риалити чек да си беше направил:

                    1. Няма директор на тоя свят, който да получава всичките си възнаграждения САМО като заплата, на повечето такива заплатата им е някакъв процент, в РБ сигурно има директори и на минималната такава, по света също - аз например вземам заплата 680 кинта месечно, защото ако вземам 681 и нагоре ще плащам осигуровки и пенсия, а аз не искам, както не искат и другите директори по света и у нас, при мен е принцип пенсия да не плащам по мои си съображения свързани с пенсионни дефицити и държавни гаранции и т.н., виж данъци си плащам чинно и не лъжа и със стотинка.

                    2. Тия мерки осветляват предимно и основно обикновенните хорица, които имат само и основно заплата, разни артисти, бизнесмени, политици и т.н. на тях заплатата им е малко перо в приходите, това и по света и у нас също. Преди години имах достъпи да разни системи за заплати и т.н. е в едната нямаше заплата шест цифрена сума, това какво ти говори, на мен ми говори за шменти капели, и фирмата не беше българска и не беше никак малка, дори напротив.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                      Чукча не читател. Това е данъчният регистър. Засяга всички доходи, които не си успял да укриеш. Също и имотите.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                        От чиновници в България съм видял толкова злини и некомпетентност , че книга може да се напише . Преди да се надяваме на промени в положителна посока , първо трябват някои промени .
                        1. - Драстично намаляване на хрантутниците на държавната ясла , включително и на депутатите .
                        2. - Въвеждането на персонална отговорност за служители , причинили щети поради некомпетентност , непрофесионалнизъм и злонамерено възползвали се от властта дадена им от държавата , тоест гражданите .
                        3. - При установяване на корупционнии схеми , паралелно с делото и пълна конфискация на имущество , като бонус забрана за заемане на държавни постове .
                        Би могло още дълго да се пише , но дори и тези кратки мерки могат да подобрят значително качеството на живот в България .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Същите като за сексуалната ориентация и принадлежността към др. групи. А офиц. заплата ти я знаят достатъчно много институции, та не е проблем и сега който иска да я разбере и те подкара.
                          Това биха били личо моите, ако някой ме пита дали да го прокарва.
                          Еми хайде разбери моята. Пък ще почерпя после.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Еми хайде разбери моята. Пък ще почерпя после.
                            Има едно чудо наречено еиспп. Там си пише.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                              Добре де - проверете. Ей-така, за спорта. Ако познаете - черпя. Всичко ми е на бяло (не щото много искам, а щото няма как) и е декларирано навсякъде по надлежния ред.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                                Чакай малко, ти за кое говориш - за заплатата или за сексуалната?
                                Щото аз за второто
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X