Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък Бус за семейството.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък Бус за семейството.

    Аз, ако не се лъжа, бях пускал и преди тема за малък бус, но да пораздвижим малко и да видя има ли съфорумници, които ползват това МПС за семейна кола. Когато пътуваме, обикновено сме 6-7 човек, две жени, деца - съответно по два куфара на човек и всякакви видове ванове директно отпадат от класациите поради малкото място в тях. Сега сме с транзит - къстъм, в края на лизинговият период е на 70000км, което си е нищо и сигурно ще го караме още две години, но все пак ... какво имаме на пазара в този клас.

    Малко, предисловие, разхождайки се по улиците в Русия, на 3-4 пъти ми се мяркаше една тойота, която не ми приличаше на нищо познато, помислих си, че е новият ProAce. И в петък ми се очерта свободен ден, влезнах в нета в близкото представителство и видях, че е Тойота Алфард:





    регистрирах се, за тест драйв, като попътно разглеждайки предложенията си записах и Ленд Круйзър 200.



    Тест Драйва и при двете си беше ташак работа, но все пак е по-добре от нищо, може да усетиш до някъде за 10на километра какво представляват.

    Но въпроса е друг, вечерта сядайки пред компютъра за да изтегля ценовата му листа в БГ, виждам, че изобщо не се предлага при нас, а и Круйзъра 200 го няма в офертите? И защо е тази дискриминация, в Европа да ги няма официално за продаване?


    И какво имаме на нашият пазар. Първо какво не ми харесва при форда - малко са му екстрите, не че толкова са ми притрябвали повечето но все пак, на дълъг път е хубаво да са повече. Та имаме лидера по всички продажби:

    ФВ Мултиван Т6 поколение - винаги са ми харесвали вътрешно и като ергономика на седалките, и в пасажерското отделение и шофьорското място, единственото нещо което ме е спирало е консервативният им дизайн - т4, т5, т6 все са си подобни. То е вярно, че нещо което се продава добре, се не пипа, ама ...... При смяната на масло на Форд в Плевен, се отбих до местният ФВ докато чаках, те са един до друг. В шоурума Мултиван изложен нямаше, питах дилъра, разговорихме се и се оказа, че имат четири налични в склада, подготвени за износ за Германия Местен бизнесмен, купува тук в Бг, ТОП комплектация на Мултивана - електрика на всички врати, кожи, хладилници, нави, всички видове сензори, камери, хай-лайн изпълнение, би-турбо двигател, вебасто с дистанционно, алу.джанти, всичко - цената на това нещо е в рамките на 110 000лв, като има и вариант за пазарлъци естествено, и ги кара в Германия за продажба, където същата комплектация е с близо 20х.евра по-скъпа. Защо е така нямам на представа, но 100 000лв са си пари. На вторичният пазар в България, предлагане на предишното поколение Т5 практически няма. В мобиле излиза само един бял, изтормозен екземпляр. Както и преди месец излезна изключително хубав и запазен, на малко километри от първи собственик, за около 40 000лв, който се продаде на третият ден.

    Мерцедес V-класа - тук за съжаление, цените на нови, излизат изобщо от всякакви рамки, на вторичният пазар е пълно с такива, на цени започващи от около 85 000лв, което пак е отчайващо общо взето. В такъв не съм се качвал, цената просто убива желанието, но по форумите, освен вътрешният топ пълнеж, стил и екстри на мерцедес, другото не е съвсем на ниво - седалките трудно се трансформират, малко са дребните багажни отделения, задно предаване, по отзиви е отвратително като стабилност, електрониката спасява положението, но всеки пише, че от всички екстри, най-полезната е 4х4 при този микробус.

    Новото Пежо-Ситроен-Тойота Тревълер. В София франсауто, на ботевградско има изложен един къс екземпляр. Интересен на външен вид, като екстри, може да се напълни доста повече от Форда - тук имаме и нависистема с голям тъч дисплей, и седалки с подгрев и електроника, и хладилна жабка, и камери, и отваряемо само стъкло на задната врата, и ел.привод на страничната врата, и възможност за две странични врати. Късият вариант в Пежо, е около 50 000 цена шоурум, с доста екстри по него. Съвсем нормална цена за автомобил, лошото, е че е прекалено нов и отзиви за него практически няма?

    Някой да не би да кара такъв? Или имате ваше наблюдение в този сегмент? Или просто някой комшия е споделял?
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

  • #2
    От: Малък Бус за семейството.

    При условие,че ще е чисто ново,би те интересувало цената на обслужване + вноската.Разбира се и да е комфортно.От там нататък си има гаранция.

    Коментар


    • #3
      От: Малък Бус за семейството.

      Обяснението за липсата на определени модели на нашия пазар е именно липсата на такъв. Отделно за Русия много фирми предлагат модели само за там. Щом липсва въобще в Европа най-вероятно има някакви еко ограничения или има близък модел.

      Коментар


      • #4
        От: Малък Бус за семейството.

        Мерцедеса а и Мултивана в топ изпълнение, няма как да са нови, те излизат извън бюджета. Но въпроса не е и в обслужване, фордовете са на 50000км сервизен интервал, ФВ и Пежо на по 30000 , и при нашите км това са 4 посещения в сервиз макс, за смяна на масло-филтри-накладки, което не е съществено. Въпроса ми е, кой и какво ползва, за да сподели от неговата гледна точка предимствата и недостатъци на моделите, основно в ергономиката и удобствата.

        Примерно, преди къстъма на Форд, сме ползвали стандартният транзит 2010г - къс и нисък. При него като неудобства мога да посоча - габаритите са малко по- големи и не е толкова удобен при градско каране, беше стандартен климатик и ако на предните седалки е вече студ, то на задните е жега. Обикновени седалки тройни пейки отзад, което е неудобно за пътниците. Нямаше изофикс за детски седалки. Ергономиката на шофьорското място си е като на бус, малко настройки на шофьорската седалка. 140к.с. двигател е с малко нютон метри в ниските, и качване на бордюр примерно се съпровожда с подаване на доста газ, иначе гасне.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Малък Бус за семейството.

          Не беше ли ТЛК200 онова дето за горските стопанства с имейлите и шейховете?

          Коментар


          • #6
            От: Малък Бус за семейството.

            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
            Обяснението за липсата на определени модели на нашия пазар е именно липсата на такъв. Отделно за Русия много фирми предлагат модели само за там. Щом липсва въобще в Европа най-вероятно има някакви еко ограничения или има близък модел.
            Има близък модел, пак е Ленд Круйзър, но разликата като се качиш в Прадото и после в 200 е като да се качиш от лодка на параход. Пак е евро 6, покрива всички норми. И при бусовете е същото, хубавото го няма.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: Малък Бус за семейството.

              Няма как да искаш от бусове които са на една база,правени за превоз на пътници и на товари да имат съществена разлика.За себе си,бих търсил с максимално повече екстри за парите.
              Бих си търсил Мултиван,върнат от лизинг.Те най-малко(мисля) споделят платформи и т.н

              Коментар


              • #8
                От: Малък Бус за семейството.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Не беше ли ТЛК200 онова дето за горските стопанства с имейлите и шейховете?
                Май вярно беше, демек може и да може, ама по заявка? Което ме навежда на мисълта за мноооооого пари. Иначе за 200 не съм дорасъл, а и не ми трябва, въпреки, че докато карахме дилъра ми показваше как градският разход му е само 14,5л по бордкомпютъра, аз на тези компютри много им не вярвам, и не ми трябва нито 4х4, нито подобен тип авто, просто го имаше на тест драйва. Иначе е голям отвътре, спор няма.
                ,
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #9
                  От: Малък Бус за семейството.

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Няма как да искаш от бусове които са на една база,правени за превоз на пътници и на товари да имат съществена разлика.За себе си,бих търсил с максимално повече екстри за парите.
                  Бих си търсил Мултиван,върнат от лизинг.Те най-малко(мисля) споделят платформи и т.н
                  Не си прав, имат разлика от небето до земята, различните модели - и в комфорт, и в управление, и в дизайн, и в обем. Все едно да кажа, за какво си взе Супърб, те колите са за превоз на пътници, нямат голяма разлика, 4 врати и 5 места, и фиеста ще върши работа, тамън ще е нова. Ама не е така, нали?
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък Бус за семейството.

                    Не си ме разбрал правилно.Това което написах е,за парите с възможно най-много екстри.Ако можеш да си позволиш VW или Тойота.
                    Защото екстрите правят разликата за товар,или за хора

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малък Бус за семейството.

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      Май вярно беше, демек може и да може, ама по заявка?
                      Това имах предвид.

                      Просто в Европа има достатъчно малко хора които хем да са заможни до степен да си позволят такива коли, хем да са дотам фиксирани в колата си че да имат желание да си ги купят.
                      Поотделно двете качества не са хич рядко явление, както добре знаем.

                      А за страни като Русия и САЩ явно в тези модели има хляб - затова там ги и продават.

                      ---

                      Моята жена нещо реши че и отесня Рено Еспас ама засега се оправяме с наличното. Нооооооо колкото и да съм скептичен към марката, следващият размер който е подходящ за нас пак е Рено.

                      ---

                      Аз съм върл противник на "екстрите". А хора разни.
                      Последно редактирано от Ясен; 24-07-17, 12:42.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малък Бус за семейството.

                        Ние тук може още локуми да разтегляме,ама човека си знае най-добре положението.Сядане и пробване на моделите.Само така ще си изчисти за себе си въпросите и неизвестните,и ще вземе решение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малък Бус за семейството.

                          може да не съм чел внимателно, но не разбрах - чисто нов ли трябва да е вана/буса/? и къде го търсиш, в БГ или в Русия?

                          с този харем, може да погледнеш нещо америчко, те имат традиции в големите комфортни превози

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14338_4.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5760594

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5760595
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малък Бус за семейството.

                            В България го търся, новите вояджъри, каравани и тем подобни / и те са като Пежо-Ситроен, две три марки - еднотипни автомобили/ са всъщност ванове, т.е да, на 6 човека им е комфортно, но дори по тази снимка, която си публикувал, си представи, къде ще "навреш" 8 куфара, тротинетки, детски велосипед и допълнителни неща. На всеки един ван, когато му се разпъне задната седалка, багажник изчезва.

                            От американските са бусове от типа на Шевроле Савана. Но тук ги няма също.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малък Бус за семейството.

                              Alphard е на всеки светофар из югоизточна Азия, ако въобще помагам по някакъв начин на темата...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X