Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък Бус за семейството.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малък Бус за семейството.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

    Аз съм върл противник на "екстрите". А хора разни.

    И аз съм на принципа, по малко джиджавки, по-малко неща за чупене и правене, но както писах, с буса имам максимум две излизания за дълго пътуване 10-15х.км, и няколко къси от по 2-3 хиляди, т.е. максимум което ще му направя е 40хиляди на година. Това на нова /или върната от лизинг и не убита от каране/ кола е нищо, та и не очаквам нещо да се чупи. Когато е работна, тогава е максимално опростена, с най-голямата екстра - климатик.

    А пък екстрите, особено на дълъг път са хубаво нещо.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #17
      От: Малък Бус за семейството.

      Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
      Alphard е на всеки светофар из югоизточна Азия, ако въобще помагам по някакъв начин на темата...
      Ако ми преведеш някой азиатски форум с мнения - цена няма да имаш Дени =)) Иначе там из Азия още два подвида на този Алфард се търкалят, но там си ги обичат тези кубчета.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #18
        От: Малък Бус за семейството.

        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
        А пък екстрите, особено на дълъг път са хубаво нещо.
        Всичко освен климатика само ме изнервя. Но аз съм си аз.

        Е, читавото окачване не го броя за екстра.

        Коментар


        • #19
          От: Малък Бус за семейството.

          За такова гoлямо пространство си трябва климатроник,и качествен интериор със съответната изолация и подходящи стъкла.Ако имаш фирма, пробвай при тези който отдават коли на финансов лизинг?

          Коментар


          • #20
            От: Малък Бус за семейството.

            "
            Висок клас, луксозно оборудван "мини ван" често ползван като лимузина в Япония, Хонг Конг и Тайланд. Продава се в Русия от 2012.

            Могат да се намерят екземпляри в Англия. Скъп и грозен но най-продавания "MVP" в Япония.

            Оригиналния модел от 2002 до 2007 е само с десен волан и само за Япония.

            Второто поколение от 2008 до 2015 включва хибрид и се изнася за Китай, Тайланд и Малайзия.
            "

            https://www.honestjohn.co.uk/carbyca.../alphard-2002/

            Возил съм се в такова. Не помня как беше

            Коментар


            • #21
              От: Малък Бус за семейството.

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              В България го търся, новите вояджъри, каравани и тем подобни / и те са като Пежо-Ситроен, две три марки - еднотипни автомобили/ са всъщност ванове, т.е да, на 6 човека им е комфортно, но дори по тази снимка, която си публикувал, си представи, къде ще "навреш" 8 куфара, тротинетки, детски велосипед и допълнителни неща. На всеки един ван, когато му се разпъне задната седалка, багажник изчезва.

              От американските са бусове от типа на Шевроле Савана. Но тук ги няма също.
              като човек, отгледал две деца с Голф 2, нямам отговор на тези въпроси - на твое място бих мислил за ремарке, защо да купувам рейс за няколко пътувания годишно, но ти си знаеш.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #22
                От: Малък Бус за семейството.

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                За такова гoлямо пространство си трябва климатроник,и качествен интериор със съответната изолация и подходящи стъкла.Ако имаш фирма, пробвай при тези който отдават коли на финансов лизинг?
                дам ..... да не правя реклама, но в доста къщи е възможно да се платят 2-3 пробни месеца, за да се види дали това е твоята кола, е за тези няколко месеца си с 3-4 хиляди назад, ама, то и при лизинга вноските си вървят, и в края на периода виждаш, че финансовият би бил по изгоден дори, няма да се занимаваш да пререгистрираш колата в края на периода, да търсиш купувач ...... а като разделиш парите на километрите и виждаш, че още по-изгодно е било да се возиш на такси Ама кеф цена няма.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #23
                  От: Малък Бус за семейството.

                  Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                  "
                  Висок клас, луксозно оборудван "мини ван" често ползван като лимузина в Япония, Хонг Конг и Тайланд. Продава се в Русия от 2012.

                  Могат да се намерят екземпляри в Англия. Скъп и грозен но най-продавания "MVP" в Япония.

                  Оригиналния модел от 2002 до 2007 е само с десен волан и само за Япония.

                  Второто поколение от 2008 до 2015 включва хибрид и се изнася за Китай, Тайланд и Малайзия.
                  "

                  https://www.honestjohn.co.uk/carbyca.../alphard-2002/

                  Возил съм се в такова. Не помня как беше

                  Интересното е, че из немските сайтове ги има за продажба и новите, и по старите, май от 2016г им е фейслифта.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малък Бус за семейството.

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    като човек, отгледал две деца с Голф 2, нямам отговор на тези въпроси - на твое място бих мислил за ремарке, защо да купувам рейс за няколко пътувания годишно, но ти си знаеш.

                    Аве заеви, в центъра на Мюнхен, да почна да се гъзньосвам с ван и ремарке, че да паркирам, да отвивам бризенти, да вадя куфари после пред хотела от там ........ А съвременен бус, е доста далеч от понятието за рейс и предлага много повече комфорт за пътниците, а ни чувстваш умора при каране в сравнение с кой и да е Ван. Седни на пейката на трети ред във вана и да ударя днес 500 км по серпентините в Австрия, други ден още толкова, после още и ще им се отще на домочадието да пътуват повече.

                    Или да пердаша за Боровец или Пампо с ремарке ........
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малък Бус за семейството.

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      Аве заеви, в центъра на Мюнхен, да почна да се гъзньосвам с ван и ремарке, че да паркирам, да отвивам бризенти, да вадя куфари после пред хотела от там ........ А съвременен бус, е доста далеч от понятието за рейс и предлага много повече комфорт за пътниците, а ни чувстваш умора при каране в сравнение с кой и да е Ван. Седни на пейката на трети ред във вана и да ударя днес 500 км по серпентините в Австрия, други ден още толкова, после още и ще им се отще на домочадието да пътуват повече.

                      Или да пердаша за Боровец или Пампо с ремарке ........
                      добре де, не се изразих правилно............ багажник сигурно е по-правилно от ремарке в случая

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_0058.jpg
Прегледи:1
Размер:178.2 КБ
ID:5760601
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малък Бус за семейството.

                        Аз лично много харесвам Форд Транзит Къстъм,но ако е малък за 8 души,8 куфара +други абсолютно необходими вещи,може би трябва да се гледат пътнически,дълга база- Спринтер,Боксер,Джъмпер-подобни автобусчета

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малък Бус за семейството.

                          Ако ще търсиш други алтернативи - По Северна Америка най- държащи цени и карани са Toyota Sienna или Honda Odisey.
                          Алтернативите са Chrysler Town& Country или Dodge Grand Caravan - ако искаш удължен багажен отсек.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малък Бус за семейството.

                            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                            Аз лично много харесвам Форд Транзит Къстъм,но ако е малък за 8 души,8 куфара +други абсолютно необходими вещи,може би трябва да се гледат пътнически,дълга база- Спринтер,Боксер,Джъмпер-подобни автобусчета
                            Не е малък Къстъма, дори бих казал точно толкова е, колкото трябва, ама го имаме от 4 години и вече и взех да се оглеждам с какво мога да го сменя. Какво ми липсва в него:

                            - ако не е климатик, а климатроник би било по-добре, но и климатика се справя, двукръгов е, и отзад в багажното си има някаква джиджавка до която отиват климатични тръби, та е студено и отпред и отзад. Като минус мога да кажа, че някъде му е изчезнал след зимата фреона, този скъпият, от 840лв килото в ФотоМое. След недълго чудене и влизане в положението, че е безбожен скъп този газ, намерихме откъснат пвц, преден, калобран / на цена от 84лв без ДДС брой/, извикахме застрахователи и им споделихме, историята, че бордюр е скъсал калобрана и от там маркуча, та минахме по каско.

                            - липсва ми втората плъзгаща се врата, по-удобно е с нея. До третият ред няма възможност да се стигне, без да се сгъне напълно средната дясна седалка. Седалките нямат реглаж по дължина, но това не е чак такъв проблем, достатъчно удобни са за седене. Окачването отзад е твърдичко, но от това страдат всички бусове на мост отзад.

                            - въпреки тонирани фабрично стъкло, би било хубаво и предното да е атермично, имал съм кола с такива и когато я оставиш на паркинг на +40 виждаш предимството им, а и карайки на +40 не изгаряш от слънцето през стъклото.

                            - удобно е да има и фабрично нави, или поне място за стандартна 2дин такава, че с това разчупено табло трудно намираш и място за читав ГПС къде да сложиш, отзад липсват фабрични 12в изводи.
                            Последно редактирано от paksss; 24-07-17, 19:27.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малък Бус за семейството.

                              Първоначално публикуван от Ясен
                              Моята жена нещо реши че и отесня Рено Еспас ама засега се оправяме с наличното. Нооооооо колкото и да съм скептичен към марката, следващият размер който е подходящ за нас пак е Рено.
                              Към кой Гранд се ориентираш 3 или 4 ?
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малък Бус за семейството.

                                Привет, и аз имах същия проблем като твоя и намерих решението преди 3-4години, като си взех Вито V-класа старичко 98г. 7 местно е с кожени седалки и задните са като купе на вагон с масичка по средата , него го ползвам за обиколки по Европа и за почивки по Гръцко и Турско , обслужено и поддържано в перфектно състояния готово за път във всеки един момент. Не виждам смисъл за нов и скъп бус който ще стой по голяма част от времето. И аз имам проблем с багажа, но съм му сложил кутия на покрива и отзад на задната врата има багажник за три колелета и там има място за някой друг куфар ,обаче когато возя само едно колело .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X