Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Вечна" память: къде може?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Вечна" память: къде може?

    Ааа, ако за такива села говорим, там не съм наясно

    Коментар


    • От: „Вечна" память: къде може?

      При нас поп няма, кмет - също. Доколкото разбирам, все още и закон. И

      Това, което изглежда сигурно е, че удостоверението за настоящ адрес е важен елемент, а такова вече имам, предвид разпоредбите на един друг закон...

      Не ми се набутват близките в софийската „въртележка", честно. Все ще ми органзират един транспорт до провинцията, ако на място не получа слънчев удар.
      Последно редактирано от emanuilis; 28-12-17, 00:27.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • От: „Вечна" память: къде може?

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        ... И

        ...
        Старейшините какво казват?
        Къде ги ровят, гробища има ли?

        Коментар


        • От: „Вечна" память: къде може?

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          ... Не ми се набутват близките в софийската „въртележка", честно. ...
          Софийската въртележка в същност не е толкова страшна. Освен ако не попаднеш на някакви боклуци, при използване на агенция ангажиментите ти се свеждат до това да кажеш какво искаш и после да платиш.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: „Вечна" память: къде може?

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Старейшините какво казват?
            Къде ги ровят, гробища има ли?
            Има гробища. За другото ще трябва да питам на място, изглежда.
            Последно редактирано от emanuilis; 28-12-17, 12:44.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • От: „Вечна" память: къде може?

              Имай предвид, че тези запустели селски гробища са без охрана и има едни тъмнозелени,
              които когато има за какво- работят.

              Коментар


              • От: „Вечна" память: къде може?

                Прочетох първата страница и видях, очевидно непознаване на тематиката. Сблъсквал съм се, затова мога да споделя.
                Майка ми почина през 2010 година. Бог да я прощава.
                По нейно желание, направих кремация и поисках да получа урната, за да я заровя в семейния гроб в селото, от което е родом.
                Трябваше да взема писмо от общината, че ще бъде извършено погребението, в гробището, което съм посочил, от съответно длъжностно лице.
                След получаване на писмото, ми предадоха урната и аз я откарах до село.
                Там кметицата, изпрати заедно с мен човек, който извърши погребението на урната.

                Такива щуротии, като разпръскване на прах и прочее фантазии, не са разрешени по закон.
                Вероятно с подкуп, или злоупотреба може, както всяко нещо в България, но законово - не.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: „Вечна" память: къде може?

                  Няма член в НК, забраняващ пръскането на половин кило безопасен за здравето прах от горене.
                  Ако такова е било завещанието на праха приживе, няма кой друг да питаш, просто изпълняваш.

                  Коментар


                  • От: „Вечна" память: къде може?

                    В законопроекта е предвидена възможност за разпръскване на праха на починалия върху определени за целта „полета" и акваторията на страната.
                    Последно редактирано от emanuilis; 28-12-17, 15:29.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: „Вечна" память: къде може?

                      Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
                      Имай предвид, че тези запустели селски гробища са без охрана и има едни тъмнозелени,
                      които когато има за какво- работят.
                      Зависи, зависи. Охрани няма, огради също /на мойто село-отдавна/, но не пипат, по принцип. И пак по принцип, по селските гробищни паркове няма помпозност /да го наречем/, оттам и не са рискови. В малкия ни провинциален градец също нямаме такъв проблем, но да речем че си имаме общинска фирма на място.
                      На село имаме зелени, ама те си работят /даже и копаят/, повече пипат белите. И от нашто село, и приходящи...

                      Коментар


                      • От: „Вечна" память: къде може?

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        ... Такива щуротии, като разпръскване на прах и прочее фантазии, не са разрешени по закон. ...
                        В Наредбата за погребално-обредната дейност на Столична община пише ...

                        Чл.7. ...
                        ... /6/ Урна с пепел от кремиран покойник може да се положи както в урнова ниша /колумбарий /, така и в урнов или обикновен гроб /вече съществуващ/.
                        /7/Допуска се възможност за изнасяне урната с пепел от кремиран покойник /по желание на близките/ и поставяне в избрано от тях подходящо място, след попълване на декларация, в която се посочва мястото за съхранението на урната. Попълнената декларация се съхранява в архива на крематориума.
                        ...

                        П.П. Закон за погребалната дейност все още няма. Поредният проект е бил внесен преди 2 седмици. Както е отбелязал докторът, в проекта не само няма забрана, а напротив - предвидена е възможност за разпръскваве на пепелта.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-12-28_16-37-52.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5776859

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-12-28_16-40-19.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5776860
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-12-17, 15:45.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: „Вечна" память: къде може?

                          А сега де ортака иска като фърли топа да го сложим в тавата на струга и да го копаме с машината . Казах му че чернокраките ще го изкопаят заради желязото ама не му увира главата
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: „Вечна" память: къде може?

                            В NY има около 150 гробищни паркове, за информация.

                            Безсмислица, кой помни своите пра-баби/дядовци

                            Обслужване на „погребални", корпоративни интереси, в общия случай
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: „Вечна" память: къде може?

                              "Важно за всички!"

                              https://www.blitz.bg/obshtestvo/vazh...ews655716.html

                              Коментар


                              • От: „Вечна" память: къде може?

                                Вече трупам „стаж", по изискването за настоящ адрес...
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X