Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Вечна" память: къде може?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: „Вечна" память: къде може?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ...А аз съм ви писал какво е законно и нормативния акт съм ви посочил. Но важното е лакърдията да си върви и всеки да пише без да чете.
    Анджак, законното си е законно, ама на вече погребаните, подозирам им е все тая. Някъде бях чел, че в България официално китаец почти не е умирал. Фъргат ги в някоя пещ, прахът и документите заминават за Китай, праха си го правят, каквото си го правят там а с документите пристига друг китаец
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • #92
      От: „Вечна" память: къде може?

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      А друг разполага само ако му оставиш избор, нали?
      Колега сто, наистина си мислим, че имаме избор и все пак, "разполагащият" може да реши, че заслужаваме друго. Не ми се влиза в подробности, но по въпросите на евтаназията докторите ако искат ще кажат. Или по-добре Гагич /без него сме заникъде, да му се не види.../
      Тропи, за църковния двор е ясно от памтивека - само униформени. Черноризци или войници загинали на война. Не им знам каноните /може да питам де/ но и някой цивилен с особени заслуги също пускат. А па за вътре в църква, знаеш кой има право.

      Коментар


      • #93
        От: „Вечна" память: къде може?

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        ...
        Тропи, за църковния двор е ясно от памтивека - само униформени. Черноризци или войници загинали на война. Не им знам каноните /може да питам де/ но и някой цивилен с особени заслуги също пускат. А па за вътре в църква, знаеш кой има право.
        Е, те по тая логика, ако съм дарил 5000 лева за строежа на чешма, не мога ли да искам да ме заровят до нея? Зер, които се напие от нея, после и да ме полее?
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #94
          От: „Вечна" память: къде може?

          Абе кой каквото му харесва, само гледайте да не ставате светци, че после ще ви разнасят мощите където им падне без да питат никого...
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #95
            От: „Вечна" память: къде може?

            Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
            Абе кой каквото му харесва, само гледайте да не ставате светци, че после ще ви разнасят мощите където им падне без да питат никого...
            Мани, ами не може да се наспи човек - ту ореола убива, ту крилцата пречат... питай, да ти кажа

            Коментар


            • #96
              От: „Вечна" память: къде може?

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Колега сто, наистина си мислим, че имаме избор и все пак, "разполагащият" може да реши, че заслужаваме друго...
              Избор как да си отидем имаме. В най-общия смисъл. Кога - също. Само че докато го имаме, обикновено ни се играе и не ни се ходи.

              Коментар


              • #97
                От: „Вечна" память: къде може?

                Някъде практикуват директно „у рЯката": https://www.theguardian.com/world/20...-narendra-modi
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #98
                  От: „Вечна" память: къде може?

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Някъде практикуват директно „у рЯката": https://www.theguardian.com/world/20...-narendra-modi
                  Практиката със сигурност е била традиционна и у нас. Също и в морето.

                  Коментар


                  • #99
                    От: „Вечна" память: къде може?

                    А, това е интересно. Кога тази практика е била традиционна и у нас?
                    Иначе на български

                    https://www.blitz.bg/svyat/milioni-i...ews532061.html

                    Коментар


                    • От: „Вечна" память: къде може?

                      Връщането към нея в София може да предизвика сериозен проблем за корабоплаването по Владайска и Перловска реки ...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • От: „Вечна" память: къде може?

                        ...първо трябва да ги обявят за "свещени"

                        Коментар


                        • От: „Вечна" память: къде може?

                          „Война между погребалните агенции..." Явно няма табута.

                          Как последните могат да бъдат „извадени от уравнението"
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • От: „Вечна" память: къде може?

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            ...
                            Как последните могат да бъдат „извадени от уравнението"
                            Не могат.

                            Коментар


                            • От: „Вечна" память: къде може?

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              „Война между погребалните агенции..." Явно няма табута.

                              Как последните могат да бъдат „извадени от уравнението"
                              Е. М. Ремарк, "Черният обелиск" - доста хубаво написано.
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: „Вечна" память: къде може?

                                И такива теми ли имало тука....

                                Няма как да бъде погребан някой в гробището на населено място, на което не е бил жител приживе. Както и няма как да бъде погребан извън гробище. Някога е можело. Вече не може. Въпросът е уреден с наредби на всяка община и понеже съм се занимавал с въпроса-всичките до една са абсолютно незаконни, защото няма закон, който изрично да предвижда приемането им. Има една наредба на МЗ, която им дава право да приемат устройствени планове (по ЗУТ) на гробищните паркове, но те са излезли доста по-далеч, регламентирайки условията и реда за извършване на погребения с в тях.

                                По българското право обаче наследниците на починалия нямат изрично регламентирано право да погребат близкия си, поне що се касае до т.нар. "гражданско погребение". В Закона за вероизповеданията е регламентирано право на регистрирани религиозни организации да притежават и поддържат за своя сметка гробищни паркове, а за гражданите-право да извършват религиозни обреди. Но това е само и единствено, когато е налице връзка между лице и религиозна институция. Т.е. правото ти на вечен покой е гарантирано само ако ти и наследниците ти сте обвързани с една и съща църква. Ако си атеист, а наследниците ти също, не е ясно какво се случва.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X