Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Вечна" память: къде може?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: „Вечна" память: къде може?

    А аз мисля да си топна, праха де, в Голям беглик. Някога.
    А другата седмица - макарите.
    Рибарските де!
    Последно редактирано от Пенчо; 23-07-17, 16:13.

    Коментар


    • #17
      От: „Вечна" память: къде може?

      Къде се засилИхте бе, хора ?!

      Доктора има още да реже, ДЕдо да излушва страдалци с Jeepове, а Пенчо го чакат тонове с бира и стотици хиляди с КИАка, ако му сложи противопожарна система де.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: „Вечна" память: къде може?

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        Плашат ни, че ако ни кремират покой няма да намерим.
        Малко излизаме от рамките на позволеното тук, но нека да кажем че и при плашещите има доста разнообразен пазар, както и гъвкави услуги според нуждите на клиента.

        Коментар


        • #19
          От: „Вечна" память: къде може?

          Яяя, каква тема имало... Темата веднага ми припомни два вица:
          1. Тъщата претенциозно обяснявала на зетя : Зетко, не знам какво ще правиш и ще струваш - искам да ме погребете с луксозен махагонов ковчег, на централно място в централните гробища, патриарха да ме опее, църковен хор да пее песни и т.н... Зетя след 5 минути: 'Мамо', не знам какво ще правиш и ще струваш, ама всичко е уредено утре за 11 часа

          2. То не виц, ама питах преди време един поп по време на тържество по време на пости (Никулден), дали по време на пости е разрешено... таковата с жената.. Попът доста се замисли (щото бяхме дарители за строежа на една 'морска' църква и тържеството бе точно по този повод), и накрая отсече - 'щом е по взаимно съгласие - може'.... Така, че относно отговора - зависи на какъв поп ще попаднеш, и как ще водиш разговора

          Абе къде сте се забързали бе хора... Като говорим с тъщата по този въпрос (нали все пак е притеснена, южно място и т.н.) я успокоявам - 'само си направи доброто - непогребана няма да останеш' ....
          Та и в нашият случай - в живота никога не знаеш какво ще се случи след миг... Ако стане - няма да сме ние, които ще контролираме процеса...
          Ама и да развалям хубава гледка с гроб, пък бил той и 'луксозен' - каквото зависи от мен - няма да стане...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: „Вечна" память: къде може?

            Една тъща малко преди смъртта си (какво хубаво начало) помола зетя си:
            - Зетко след като умра моля да ме кремирате и прахта ми да я разсипете долу в граинката като тор за цветята.... Аз много си ги обичам та затова.....
            Зетя се замислил и отсекъл:
            - А, а а а Да си ги нямаме тия. Един вятър и с прахоляка обратно вътре...... Нестава!!!!
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #21
              От: „Вечна" память: къде може?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ...Попът доста се замисли (щото бяхме дарители за строежа на една 'морска' църква и тържеството бе точно по този повод), и накрая отсече - 'щом е по взаимно съгласие - може'....
              На мен по подобен начин ми отговори един дедо поп по въпроса за седмата божа заповед.Щом, кай, жената сама се натиска....Беше голям любител на чужди бостани тоя дедо поп.

              П.С. По въпроса за умирачката- могат да те заровят във всяко гробище, където си направиш резервацията овреме. На софийското централно отчетата опяват и клиенти за кремация, та едва ли е баш неопростим грях.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #22
                От: „Вечна" память: къде може?

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Ама и да развалям хубава гледка с гроб, пък бил той и 'луксозен' - каквото зависи от мен - няма да стане...
                Въпрос на гледна точка. Някои гробове правят гледката (Хеопс), други я развалят (Димитров)...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #23
                  От: „Вечна" память: къде може?

                  Въпрос на гледна точка и на начина на използване на 'обекта'... Убеден съм, че ако бяха запазили Мавзолея и го бяха направили музей (без 'обекта' в него) - можеше да бъде много полезно и изгодно.. И атрактивно...
                  Гледката към пирамидата едва ли също е била радостна за хората по онова време
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: „Вечна" память: къде може?

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Въпрос на гледна точка и на начина на използване на 'обекта'... Убеден съм, че ако бяха запазили Мавзолея и го бяха направили музей (без 'обекта' в него) - можеше да бъде много полезно и изгодно.. И атрактивно...
                    Гледката към пирамидата едва ли също е била радостна за хората по онова време
                    И аз мисля като теб, но недей в тая посока, че ся ше се влключат и едни други, и ше се оплеска темата.

                    Много ми е интересно доктора какво е измислил, но той ше си каже когато и колкото прецени.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: „Вечна" память: къде може?

                      Просто харесах място, на което ще се радвам да бъдат свидетели поне няколко поколения. Чудех се как да ги мотивирам да го видят/усетят...

                      p.s. на мен също ми е приятно да си представям, че ще си „почивам" там. Даже се виждам, като дърво...
                      Последно редактирано от emanuilis; 23-07-17, 18:18.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #26
                        От: „Вечна" память: къде може?

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        ...
                        p.s. на мен също ми е приятно да си представям, че ще си „почивам" там. Даже се виждам, като дърво...
                        Да де, ама "Човек предполага, но Господ разполага.", та дърво, храст, трева, гарга ...
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: „Вечна" память: къде може?

                          Аз съм си дрво и приживе.

                          Коментар


                          • #28
                            От: „Вечна" память: къде може?

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Просто харесах място, на което ще се радвам да бъдат свидетели поне няколко поколения. Чудех се как да ги мотивирам да го видят/усетят...
                            С осигуряването на място злачно, място заупокойно, със сигурност няма да ги мотивираш да ти дойдат на гроба.
                            Сега е момента, приживе, за тая работа, без никаква гаранция, че като се гътнеш, някой ще се сети за тебе.

                            Имам виждане по въпроса - наборче, приятелче, съученик от детската градина, известен специалист по ремонт на АСК, се гътна миналата година. Познаваше го половин България, или повече.
                            Приятели - колкото може да броиш, умножено по две.
                            Е, замина си.
                            Гроба е на пъпа на гробищата - не може да минеш за някой, и да не минеш и покрай него.
                            Е - цяла година имаше една голяма кална яма, и килната плоча с името на баща му.
                            На годишнината беше изметено, и имаше две пластмасови цветя.

                            Така че, Емо, не го взимай толкова навътре - като умреш, не знаеш, че си умрял, и е тежко на другите, а не на теб.
                            (продължението на моабета - на живо)

                            Коментар


                            • #29
                              От: „Вечна" память: къде може?

                              А-а-а-а, погребването извън гробищни паркове разрешено ли е?
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: „Вечна" память: къде може?

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                А-а-а-а, погребването извън гробищни паркове разрешено ли е?
                                Някои селища и родове имат традиции по въпроса. Дали е разрешено не знам, но се прави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X