Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите поправки в закона в действие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите поправки в закона в действие!

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    ....Ама по татово(тук следва поздрав по Гагечовкски с сцялата си сила) учеха че .... всичко е общо.
    Това по кой предмет си го учил по татово ?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Някога си в Несебър сваляха номера за неправилно паркиране. На летовници основно, щото нямаше туристи. Но системата се преебаваше лесно, паркираш, сваляш си номера и си го местиш в другия крачол
    Впрочем , към края на РСО ( Развитото Социалистическо Общество) , в което живеехме - визирам средата на `80-те , в началото на Несебър вече беха натуряли бариери навсякъде и летовниците ( простосмъртните) беха длъжни да си оставят личните автомобили на един голееем паркинг преди стадиона . Пускаха в града само за по 2 часа - да си свалиш багажа в квартирата в началото , респ. в края на "почивката" да си го качиш .
    Естествено издаваха всякакви пропуски за влизане - по разни поводи . Ма требеше да си с връзки ( или местен) . Милиционерите много се радваха на коли със софийски номера .
    Това за новата част . В стария Несебър по начало си беше за богопомазани , както и за интелигентния елит - художествено творческата интелигенция демек.

    ... а случката по- горе със секача и двата милиционера , клекнали пред колата ми и им тече пот под фуражките докат мъчат да ми откачат номера - във Варна на една централна улица през `81-ва . Запомнил съм го щот баш по това време се беше споминала Лю Жив Зян .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Новите поправки в закона в действие!

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Впрочем , към края на РСО ( Развитото Социалистическо Общество) , в което живеехме - визирам средата на `80-те , в началото на Несебър вече беха натуряли бариери навсякъде и летовниците ( простосмъртните) беха длъжни да си оставят личните автомобили на един голееем паркинг преди стадиона . Пускаха в града само за по 2 часа - да си свалиш багажа в квартирата в началото , респ. в края на "почивката" да си го качиш .
      Да де, влизаш, сваляш си номера и ушевите си мислят че те са ти го свалили и съответно не те закачат. А ти си щастлив щото си преебал системата.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Новите поправки в закона в действие!

        Да докладвам .
        Сага приключи ,номерата вече са у мен.
        Но не стана чак от веднъж.Въпреки прокурорското разпореждане ,се наложи да пиша обяснение пред началничката на полицията ,как точно съм оставил колата и как точно съм я намерил и ме препрати към шефа на местния КАТ.
        Там упражнението се повтори още един път , човекът излезе разбран и ми върна номерата.Задният си е със запазена пломба даже.Слагам и карам , но вече с много наум
        Началничката нещо спомена за някакви изменения влезли от в сила от пети този месец.
        Да обобщя .Попаднах на разбрани прокурор и шеф на КАТ.
        Иначе ако се хванат за буквата на закона ,може да ти стане тъжно.
        Извинение получих от шефа КАТ и прокурора.
        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
        Пламен Златарев 0888 66 03 18

        Коментар


        • От: Новите поправки в закона в действие!

          Полицаите са смъкнали номерата неофициално и не са го отбелязали никъде. Яко.

          Коментар


          • От: Новите поправки в закона в действие!

            Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
            Да докладвам .
            Сага приключи ,номерата вече са у мен.
            Но не стана чак от веднъж.Въпреки прокурорското разпореждане ,се наложи да пиша обяснение пред началничката на полицията ,как точно съм оставил колата и как точно съм я намерил и ме препрати към шефа на местния КАТ.
            Там упражнението се повтори още един път , човекът излезе разбран и ми върна номерата.Задният си е със запазена пломба даже.Слагам и карам , но вече с много наум
            Началничката нещо спомена за някакви изменения влезли от в сила от пети този месец.
            Да обобщя .Попаднах на разбрани прокурор и шеф на КАТ.
            Иначе ако се хванат за буквата на закона ,може да ти стане тъжно.
            Извинение получих от шефа КАТ и прокурора.

            Ако беше пуснал (или поне да кажеш, че искаш) жалба, че са ти откраднати номерата, сагата щеше да прикючи по-бързо, и пак с извинения, а не да си мислиш, че едва ли не някой ти прави услуга.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Новите поправки в закона в действие!

              Е, има и варианта да ги пуснат номерата в коша, а него по пързалката че са откраднати и да си минава на канали като пич.

              Коментар


              • От: Новите поправки в закона в действие!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Полицаите са смъкнали номерата неофициално и не са го отбелязали никъде. Яко.
                Това беше ясно от самото начало , защото ако пишат, трябва да обяснят на какво основание са го направили, а такова няма.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Е, има и варианта да ги пуснат номерата в коша, а него по пързалката че са откраднати и да си минава на канали като пич.
                И това им е било вариант при положение, че това което са направили е своеволие.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • Новите поправки в закона в действие!

                  Вие пък! Влезте им в положение на полицаите.Забравихте ли какво значи "чисто и просто" ?

                  За мен най-странното в тази история е, че все още (2017г.) има в движение Лада Самара още повече служебна! Позволявам си да изразя сериозно съмнение в разумноста на подобно решение.
                  Последно редактирано от rusev; 25-07-17, 12:18.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Новите поправки в закона в действие!

                    Ето затова обичам писмената комуникация...
                    Какво пречи сега на полицая да вземе някой друг лев, и тъмнозеленият да си е чист като сълза... Та нали никъде няма писано, че е имало такова събитие (това, че са искали писмени обяснения не се смята, щото това е лист, който може и да не е заведен никъде, а да си отиде директно в коша...
                    Ама щели да ги пуснат номерата в коша - е как ще стане, ако в жалбата си описал кое служебно лице какво ти е казало при посещенията там - та нали тогава топката е в тяхното поле и те трябва да доказват, че нямат сестра...
                    Не е задължително да го направят служителите (може и да са съвсем коректни), но е факт, че са неглижирали една част от проблема, и са отворили врата за корупция...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Новите поправки в закона в действие!

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Вие пък! Влезте им в положение на полицаите.Забравихте ли какво значи "чисто и просто" ?
                      ...
                      Е да де, ама за тая работа си тряа поне по душ на ден !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Новите поправки в закона в действие!

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        За мен най-странното в тази история е, че все още (2017г.) има в движение Лада Самара още повече служебна! Позволявам си да изразя сериозно съмнение в разумноста на подобно решение.
                        И аз по-горе писах. Мисля, че марката и модела на автомобила съвсем добре пасват на цялата останала история.

                        Тази марка изкривява мисленето, знам по себе си. Почваш да си мислиш че издълбокото познаване на карантията му е важна инвестиция и ако ще ползваш друг автомобил ще трябва да го опознаеш в същата дълбочина, което ще ти струва време и нерви.

                        Коментар


                        • От: Новите поправки в закона в действие!

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Вие пък! Влезте им в положение на полицаите.Забравихте ли какво значи "чисто и просто" ?

                          За мен най-странното в тази история е, че все още (2017г.) има в движение Лада Самара още повече служебна! Позволявам си да изразя сериозно съмнение в разумноста на подобно решение.
                          Самарата е лична и се използва от фирмата за черна работа по договор за наем.
                          Работен кон ,нямам оплаквания.Да не отваряме излишен спор.
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • От: Новите поправки в закона в действие!

                            Не мисля, че ако познавахте Пламен, щяхте да мислите, че лъже, че ви мота или някакви подбни.
                            За приноса му в офройда няма какво да говорим, поне от уважение...
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: Новите поправки в закона в действие!

                              Абе кой говори за приноса му в офроуда, тук се опитваме да му влезем в положението.

                              Коментар


                              • От: Новите поправки в закона в действие!

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Полицаите са смъкнали номерата неофициално и не са го отбелязали никъде. Яко.
                                Тъй де - в театрото сме...
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X