Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

    С руската Ресурс накарах стар дизел със строшени сегменти на първи, да почне да пали почти нормално в края на ноември.Прави керамичен слой и запълва дълбоки наранявания,беше превърнал единствания здрав сегмент масления в компресионен,но в последствие си направих основен ремонт,това с добавката беше спасяване на ситуация."Ресурс"е военна разработка ,но отдавна е пусната на пазара.Газта не върши никаква работа при заминали сегменти и мотори които са били с големи износвания и горене на масло.Това въобще не подлежи на коментар.Дали мотора е яко износен може да се провери ако задържа течност в цилиндрите без тя да отива покрай сегментите в картера ,поне не и в голямо количество,само тогава има шанс да се съживи мъртвец ДВГ.Пробата никога не е излишна,ако има индикации ,че мотора е има някаква кондиция ,въпреки дългия престой.Има много по темата за палене на стари мотори в Тубата.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

      Та се оказа, че на два основни типа състояние на двигателя се ползва "видело".И то , когато е имало само него.И си върви по инерция във времето.А повечето от нас ползват смартфони.
      Основният причинител за коксоване на сегментите е...износен маслообиращ!Както и да ги разкиснете , каквито и подобрения да се почувстват , моторът си е за отваряне.Ако трябва да заработи правилно.Ако е да се позакърпи положението...Всички добавки са за временно спасение.Било за придвижване , било да се спечели малко време и да се явят парите за ремонт.
      Мотор , ремонтиран правилно и върнат в параметри , близки до конструктора иска само стандартно обслужване
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #33
        От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

        Преди малко затворих и запалих. Поработи 15 Мин на празен ход, пушеше отзаде като Локомотив, но доколкото разбрах било нормално... Да видим кога ще спре...

        Коментар


        • #34
          От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Преди малко затворих и запалих. Поработи 15 Мин на празен ход, пушеше отзаде като Локомотив, но доколкото разбрах било нормално... Да видим кога ще спре...
          А маслото смени ли и с какво?

          Коментар


          • #35
            От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

            Ааа, да ви светна, става и с WD-40 и алтернативите му.

            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            А маслото смени ли и с какво?
            И да, след процедурата, която може да се повтори и потрети, маслото трябва да се смени щото всички лайна които могат да изпаднат отиват в него.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

              Аз пък що си мисля, че газта за осветление е всъщност керосин?
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #37
                От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                А маслото смени ли и с какво?
                Маслото и филтъра утре, днес сервиза не работи. Арал маи ще сложа... 10w40 както винаги...

                Коментар


                • #38
                  От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                  Ако са откоксували "отпекли" , както го искаш , ще изчисти от пушек.После ще се появи "папка от масълцето".
                  Както казва Батджорджоне - да сте живи и здрави!Ма и да слушате.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Аз пък що си мисля, че газта за осветление е всъщност керосин?
                    Такова трябва да бъде, ама какво има в шишетата по магазините никой не може да каже.
                    GRAND CHEROKEE 4.7
                    Добромир Добрев
                    O898633718

                    Коментар


                    • #40
                      От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      ...Основният причинител за коксоване на сегментите е...износен маслообиращ!Както и да ги разкиснете , каквито и подобрения да се почувстват , моторът си е за отваряне.Ако трябва да заработи правилно....
                      ...както казваше преди време една ..ъъъъ... лека жена : "Където е текло , пак ше тече".
                      ... та ако перифразираме : "Където е запичало , пак ше запече" .
                      Друг е въпросът , че според тъпата нАука - големата беля може да дойде още преди второ запичане. Но тва е друга тема .

                      ..иначе , от личните ми наблюдения : у Форума има колеги , за които по- голема клетва от това : " Да ти се наложи да си отваряш двигателя , дано! " ... не същетвува . От там и фокусите , еквилибристиките и всевъзможните "тарикатски номера" за избягване на неизбежното .

                      ...та нищо не ме учудва.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                        Миналата година ми се наложи да измия 6 бутала преди да ги сложа по местата им. Правих опит за размекване на нагара с: ацетон, коресилин,газ за осветление,wd40, carb and get valve cleaner- ефект 0. Единственото нещо, което помогна в значителна степен е киснене в обезмаслител мелио. Така,че изобщо не вярвам да има някакъв ефект газта за осветление при опитите за размърдване на спечени сегменти,особено ако и маслоотвждащите канали в буталото са запушени.

                        Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #42
                          От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                          Мотор се прави за ден и малко твоя работа,ако имаш къде да шлайфат веднага.Никва философия,та ако щеш и с миенето.Е и късмета требва да е с тебе , да не се късат разни болтове и други тъпи ситуации.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Мотор се прави за ден и малко твоя работа,ако имаш къде да шлайфат веднага.Никва философия,та ако щеш и с миенето.Е и късмета требва да е с тебе , да не се късат разни болтове и други тъпи ситуации.
                            Мотор се сменя за деня.Ремонт , качествен се прави качествено
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                              Мотор се сменява и по-бързо ,но не и с разправиите по узаконявяне в КАТ.Двата варианта ,смяна и ремонт обаче не са по темата.А че може да се спаси двигател и след това да му спукаш гьона от каране съм се убедил на практика,както писах и по-горе на какво,даже и на баба Волга,дето си е дърво отвсякъде.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Мотор се сменява и по-бързо ,но не и с разправиите по узаконявяне в КАТ.Двата варианта ,смяна и ремонт обаче не са по темата.А че може да се спаси двигател и след това да му спукаш гьона от каране съм се убедил на практика,както писах и по-горе на какво,даже и на баба Волга,дето си е дърво отвсякъде.
                                Не каза на баш кой коле се сменя така бърже , как се спуква гьон от юркане , с какви гаранции и къде ( в БГ , или в ЕО).Нищо лично , ма ша са смени визията.Клиенът е с претенции , монтьорът със ...Ще стигнете до правилният път.
                                Това можех и да не го пиша.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X