Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дърводелец за махагонов интериор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дърводелец за махагонов интериор?

    Здравейте , реставрирам мерцедес 124 и имам нужда от професионалист за дървените орнаменти . Махагонов фурнир със епоксидна смола е оригинално.
    Без значение къде в България , стига да станат за изложение !

    Поздрави на всички
    Симеон 0899189431

  • #2
    От: Дърводелец за махагонов интериор?

    Поръчай си нови!

    След разговори с лютиер, отговора беше - не - няма да стане както трябва.
    Има много причини да не стане ремонта, не ми се пишат, но дори пукнатина по лака не се оправя качествено.

    Нови!

    Коментар


    • #3
      От: Дърводелец за махагонов интериор?

      Здравей ,
      Цената на новите не е оправдана , и не съм сигурен че ще са налични.
      Смолата се сваля сравнително лесно , после като всяка мебел , просто ако не се положи смола може и с друг материал просто да има по дебел филм!
      Аз не искам да се ремонтират , а да се смени покритието и да се освежат цветовете .
      Ориентир за нови от порядъка на 1500-2000 лв не е алтернатива !

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Поръчай си нови!

      След разговори с лютиер, отговора беше - не - няма да стане както трябва.
      Има много причини да не стане ремонта, не ми се пишат, но дори пукнатина по лака не се оправя качествено.

      Нови!

      Коментар


      • #4
        От: Дърводелец за махагонов интериор?

        Колега, имам повече от отлична представа за какво става дума.

        Така наречените "махагони" са в общия случай шперплат, при повечето 190 и ранните 124 - с алуминиева основа, по-късните са само шперплат, върху който е залепено хартиена!!!! отпечатка на желания вид дърво. Отгоре тоя сандвич е покрит с някакъв безумен лак - не е епоксиден!!!! забележи - не е епоксиден. Щом говориш за "махагони", най-вероятно разцветката ти е "корен от орех". ( нали не е необходимо да търся кода на десена?)

        Предполагам, че по твоите "дървении" имаш пукнатини по тоя лак - няма 124-ка без такива пукнатини. Тези пукнатини не са само в лака - спукано е и хартиеното фолио.

        Когато свалиш лака, дори с невероятно внимание, вероятността да съдереш и хартията отдолу е над 95%. И ше лакираш една пукнатина, която не си почистил до нулата, защото тя е под нулата.

        Повярвай ми - не си губи времето и надеждите, че ще стане, както трябва.

        Не са 2000 лева комплекта дървении - разгледай по-внимателно известните източни сайтове. Ако си ги купуваш от официала - там е цената, ама нещо не ги купуват оттам хората.

        Имам достатъчно личен опит, имам и опита на доста хора, които са се мъчили да направят нещо - резултата им е крайно незадоволителен за критериите ми.

        Успех, де...

        Коментар


        • #5
          От: Дърводелец за махагонов интериор?

          Вени кажи ако трябва да ти подьржам истината тук с примери от 3 броя 124ки,малко 123ки и 5 броя 140ки, шкурки и лакове от морския магазин,лакове които се наслагват по 10-20 пьти на дадено дьрво,дьржащи на сол и сльнце и дебели по 2 см в някои случаи.

          Ми не става,тия в Румьния как ги правят не знам ма не става като оригинално Румьнско на Мерцедес.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Дърводелец за махагонов интериор?

            То ясно, че не става, въпроса е - на питащия дали му е ясно, че му говорим от опит.
            Нейсе..

            Ако имаш една Корона покрай тебе, я отвори, да си кажем виртуално наздраве!

            Коментар


            • #7
              От: Дърводелец за махагонов интериор?

              наздраве
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Дърводелец за махагонов интериор?

                Не че нещо, но винаги може да се направи от дърво
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Дърводелец за махагонов интериор?

                  Кой е кода на дървенията?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дърводелец за махагонов интериор?

                    Реставрация с фурнир, според мен ще е по-скъпа от изработка на нов детаил от каквото и да е дърво.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дърводелец за махагонов интериор?

                      Първоначално публикуван от SimeonStanchev Преглед на мнение
                      Здравейте , реставрирам мерцедес 124 и имам нужда от професионалист за дървените орнаменти . Махагонов фурнир със епоксидна смола е оригинално.
                      Без значение къде в България , стига да станат за изложение !

                      Поздрави на всички
                      Симеон 0899189431

                      Ще ти се обадя другата седмица да ги видя и да ти кажа какво може да се направи , лакирането не е проблем , правил съм преди 20г. на един 500SL доста неща от масивен махагон. Но най-вероятно при теб е имитация на дърво , орех, махагон или птичи явор.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дърводелец за махагонов интериор?

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        ......доста неща от масивен махагон. Но най-вероятно при теб е имитация на дърво , орех, махагон или птичи явор.

                        А е те тук е ключа за палатката - изработката на тия с машините и материалите които има в момента ще е много по-лесно от реставрацията им,а лакирането е последната грижа еле ако не е заковано на сльнце / като една лодка примерно - сутрин рано не става,че влага и става на балончета,по обяд не става,че жега и се напуква,за дьжд и студ и прахоляк да не говорим,не е като в банята у ваната / .

                        И снимки да пуснеш после
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дърводелец за махагонов интериор?

                          Първоначално публикуван от SimeonStanchev Преглед на мнение
                          стига да станат за изложение
                          И при мен на 126 са напукани, ама...

                          От какъв зор трябва да са нови?! Така е автентично и въобще не е грозно.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дърводелец за махагонов интериор?

                            Е...и със салона,таблото,волана....пак ли така..? Разбира се,че е грозно и трябва да се оправи. Аз мога,бай дъ уей...
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дърводелец за махагонов интериор?

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Кой е кода на дървенията?
                              Все пак кой е кода на дървенията?
                              Понеже при марката се използват няколко вида имитации на дърво, и всичките са с разговорния термин - махагон.
                              wallnut, зебрано, махагон и още един вид имаше.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X