Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

    Реплика която ми напира в главата! Сега и мисли започна да четеш! Няма всъщност какво да кажа, нито убеждавам теб или някой друг какво да си купува и какво не. Моят опит е достатъчен за мен, да преценя че такава кола повече не искам и го споделям само за да се знае какво се е случило. Никъде не съм казал, че това са
    най-големите боклуци, а че са попрехвалени.Имат си "+" и "-" ,като всяка кола, а за мен лично минусите са повечко. Можеш ли да ми цитираш къде съм казал че са най-големите боклуци? Всъщност очаквах точно такава реакция и не ме изненадва особено. Чудя се какво подскачате толкова за тез тенекии все едно ги произвеждате вие, а пък който каже нещо ви е конкуренция. КупЕте си каквито коли искатЕ и си ги карайте със здраве!
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

    Коментар


    • #47
      От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

      Бих помолил за малко помощ под формата на мнение относно относно тази добавка http://www.ebay.com/itm/Leaks-Head-G...-/252617481026
      Моето мнение е , че не помагат. Искам все пак да опитам и да я покарам кошницата още известно време.
      Няма да и сменям гарнитурите , защото цената ще данхвърли себестойността на колата ако я ремонтирам в Швеция. Само за пример вадене на мотор в официален сервиз на субару 22560 крони, монтиране на мотор същата сума. Това излиза над 5 хил евро без частите и без шлайф на глави и блок. На кошницата повече от 5 хил евро не мога да и взема.
      В не оторизиран сервиз само за работа искат 2-2500 евро плюс частите, плюс шлайф....
      Ако я докарам и ремонтирам в Бг май пак не ми излиза сметката.
      Та някой да е ползвал такива добавки и да има мнение по въпроса?

      Коментар


      • #48
        От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
        Бих помолил за малко помощ под формата на мнение относно относно тази добавка http://www.ebay.com/itm/Leaks-Head-G...-/252617481026
        Моето мнение е , че не помагат. Искам все пак да опитам и да я покарам кошницата още известно време.
        Няма да и сменям гарнитурите , защото цената ще данхвърли себестойността на колата ако я ремонтирам в Швеция. Само за пример вадене на мотор в официален сервиз на субару 22560 крони, монтиране на мотор същата сума. Това излиза над 5 хил евро без частите и без шлайф на глави и блок. На кошницата повече от 5 хил евро не мога да и взема.
        В не оторизиран сервиз само за работа искат 2-2500 евро плюс частите, плюс шлайф....
        Ако я докарам и ремонтирам в Бг май пак не ми излиза сметката.
        Та някой да е ползвал такива добавки и да има мнение по въпроса?
        за тази конкретно не мога да кажа, но аз ползвах добавка на лики моли и спря, вече 4г. карам без да намалява антифриза.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #49
          От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

          Благодаря за отговора!
          Сутринта и налях една бутилка head gasket fix на rislone. Онова другото го няма в шведско.
          Резултата по - късно следобед след като я тествам.
          Все повече си мисля , че проблемът се е случил при предният собственик и той ми е продал наредена кола. Вързва се и с лайняния цвят на антифриза и, както и с налепите по разширителния и съд които и с пароструйка не излизат. Най-вероятно и поради това и се разпадат маркучите на охладителната система от вътре и продължават да излизат боклуци от охлаждащата и система независимо от промиване два пъти и две смени на антифриза.
          Може би все пак има надежда, карах я така почити 5 години. Ей вяра на никого да нямаш! А предишният и собственик не си знаеше парите. Шведите станаха по-измекяри и от нас!
          Поздрави!

          Коментар


          • #50
            От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

            Ами ти си я карал 5 години с проблема, сега я "оправяш" с добава и предполагам ще я продадеш на следващит късметлия неоправена? Не си прав, нас българите никой не може ни мине по измекярство. Шведите тепърва има да се учат.

            Коментар


            • #51
              От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

              Темата вече е за хумор и сатира...
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #52
                От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                Хумор и сатира...ок, но на мен не ми е до смях. Явно съм се попривързал към таралясника щом повече от две седмици имам проблем със съня. Странно кво ли толкова я мисля тенекията.
                Просто не ми се вярва така тъпо да си издуха гарнитурата от няма нищо. Няма значение. Резултата за сега е противоречив. Имаше ефект за кратко, след това пак си бълбука. Не тая особени надежди, ще покарам и ще видим. Аз тази кола съм я отписал. И не нямам намерение да набутвам никого с нея. Карам докато умре и после бракувам.

                Коментар


                • #53
                  От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                  А толкова ли е сложно да смениш гарнитурата? Не знам какво толкова странно има пълнолетна кола да е за гарнитура. С тези добавки само съкращаваш пътя към брака.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #54
                    От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    А толкова ли е сложно да смениш гарнитурата? Не знам какво толкова странно има пълнолетна кола да е за гарнитура. С тези добавки само съкращаваш пътя към брака.
                    Еми свъзано е с вадене на мотора. Ако няма гараж не става. Ако няма кран не става. Аз бях изпаднал в същото положение и си купих кран за вадене на мотора, динамометрични ключове имах и те така. Има три -четири дни работа. При мен нямаше нищо криво, но за всеки случай пратих главите и блока да ги премерят и да сменят гумички и да изцентрят клапани. В субару форума има сервиз менюал.

                    Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #55
                      От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                      Гараж имам, ама е леко псевдо гараж. Няма канал. Няма изолация, т/е е една тъпа барака. Смяната на ганитури точно на този мотор хич не ми допада като работа. Ще загубя поне две седмици с неясен резултат.
                      Става и без да се вади мотора , само с пускане от тампоните на долу ама къв е гърч! По-лесно е със свален мотор.
                      И после пак си трябва шлайф на главаите и на блока.
                      Не знам дали си заслужава хамалогията, от друга гледна точка ще ми е интересно да се занимавам с боксер. Сложен е ама не е квантова физика.
                      От друга гледна точка шведите приеха закон с който под евро 5 не може да се влиза в центъра на града, забрана за всякакви дизели в центъра...
                      В близко бъдеще даже и да я оправя е възможно да не мога да я използвам.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Гараж имам, ама е леко псевдо гараж. Няма канал. Няма изолация, т/е е една тъпа барака. Смяната на ганитури точно на този мотор хич не ми допада като работа. Ще загубя поне две седмици с неясен резултат.
                        Става и без да се вади мотора , само с пускане от тампоните на долу ама къв е гърч! По-лесно е със свален мотор.
                        И после пак си трябва шлайф на главаите и на блока.
                        Не знам дали си заслужава хамалогията, от друга гледна точка ще ми е интересно да се занимавам с боксер. Сложен е ама не е квантова физика.
                        От друга гледна точка шведите приеха закон с който под евро 5 не може да се влиза в центъра на града, забрана за всякакви дизели в центъра...
                        В близко бъдеще даже и да я оправя е възможно да не мога да я използвам.
                        Няма нищо сложно. Просто има много болтове за развиване. И мотора се сваля лесно.

                        Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #57
                          От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Гараж имам, ама е леко псевдо гараж. Няма канал. Няма изолация, т/е е една тъпа барака. Смяната на ганитури точно на този мотор хич не ми допада като работа. Ще загубя поне две седмици с неясен резултат.
                          Става и без да се вади мотора , само с пускане от тампоните на долу ама къв е гърч! По-лесно е със свален мотор.
                          И после пак си трябва шлайф на главаите и на блока.
                          Не знам дали си заслужава хамалогията, от друга гледна точка ще ми е интересно да се занимавам с боксер. Сложен е ама не е квантова физика.
                          От друга гледна точка шведите приеха закон с който под евро 5 не може да се влиза в центъра на града, забрана за всякакви дизели в центъра...
                          В близко бъдеще даже и да я оправя е възможно да не мога да я използвам.
                          Ако ще го вадиш преди това намери стругар да ти престърже една вложка №13, че има един болт, за който ти трябва. Май беше под лявата глава и нормално 13 не влиза, трябва да е изтънено.
                          Иначе не можеш разцепи мотора ...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            Карам докато умре и после бракувам.
                            Ако все пак решиш да я караш насам и да се отърваш ми се обади
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • #59
                              От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                              Реших да споделя, може и да съм от помощ като гледам това с гарнитурите при субару е като настинка.
                              Както писах по - горе head gasket fix на rislone имаше ултра минимален и временен ефект клонящ към никакъв. Допълнителни проблеми пълни със слуз маркуча за разширителния съд и го запушва.
                              Поръчах steel seal от Англия. Вчера дойде и бях безкрайно учуден. Вмест две бутилки пристигнаха 12 бутилки. Кво ли си викат пичовете, тоя е субарист ще му трябва...
                              Промих охлаждащата система с вода. Купих му нов антифриз и и ръгнах две бутилки както пишат в опътването.
                              Понеже ми е много трудно да махам свещи при този модел реших да пробвам без капачка на радиатора. Без капачка не става, започва да прегрява.
                              Днеска я обезвъздуших и я оставих да работи 1 час .
                              Пичове стават чудеса!
                              Не вдига нивото в разширотелния съд, не бълбукат изгорели газове въобще колата се държи перфектно.
                              Покарах я около 30 км никакви проблеми за сега.
                              Мога само да го препоръчам този химикал, струваше си всяка стотинка. Е или поне засега.
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • IvanIvanovi
                                IvanIvanovi коментира
                                Редактиране на коментар
                                сега погледнах , 12 бутилки са 500-600 паунда, този продавач е ебаси пича

                            • #60
                              От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                              Почити два месеца по късно, кара се ежедневно и се държи перфектно. Антифриза си поддържа перфектни нива в радиатора и разширителя, загуби няма. Температурата стои като закована като загрее, парното е перфектно. Все още ми се появява усмивка на лицето като я настъпя, но вече никак не я обичам и съм силно подозрителен....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X